Jump to content

Mazda Türkiye Hakkında Şikayetler - Öneriler

Selman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

18.05.2016 at 15:52, Böcek :

Mazda türkiyeden bahar kampanyası istiyoruz nezaman yapcaklar artık yaz geldi bakım yaptırmak parça almak için bekleyen bir sürü guzu var

GALAXY J7

2 senedir ilk baharda yapmıyorlar. Sadece sonbaharda oluyor maalesef :jedi: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Bu sitedeki cx3 yorumlarına bakarak ve de markaya duyulan sevgiye ...Biz de bir Mazda cx 3 almaya karar verdik. İzmir Mazda bayiine gittik. Arabayı buradan ve diğer sitelerden araştırdığımız için bayiinin satmak için bir şey yapması gerekmedi. Yapmadı da zaten..Bu kadar araba satmaya gönlü olmayan bir bayi görmemiştik. Neyse 23 Ağustosta kapora yatırdık .En geç 14 Eylülde elinizde olur dedikleri aracı bayi yanlış sipariş verdiği için şimdi de ekim sonuna attılar.. 

Mazda ya şikayet ettiğimizde daha da şaşırdık..Çünkü son derece bayiden yana bir tavır sergilediler. Ben hem kendi hatası neticesi müşterisini fazladan bir buçuk ay bekletip hem de bu kadar telafi adına kılını kıpırdatmayan bir firma görmedim..Şaşkın ve üzgünüm..Bize baştan 2 ay bekleyeceksiniz deselerdi hayatta beklemezdim..Ama şimdi elimiz kolumuz bağlı...

Mazda almaya kalkarsanız bunu da mutlaka göz önünde bulundurun..Sizi gerçekten umursamıyorlar..Bir Japon firmasından daha güvenilir tavır beklerdim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, Semra arslan :

Bu sitedeki cx3 yorumlarına bakarak ve de markaya duyulan sevgiye ...Biz de bir Mazda cx 3 almaya karar verdik. İzmir Mazda bayiine gittik. Arabayı buradan ve diğer sitelerden araştırdığımız için bayiinin satmak için bir şey yapması gerekmedi. Yapmadı da zaten..Bu kadar araba satmaya gönlü olmayan bir bayi görmemiştik. Neyse 23 Ağustosta kapora yatırdık .En geç 14 Eylülde elinizde olur dedikleri aracı bayi yanlış sipariş verdiği için şimdi de ekim sonuna attılar.. 

Mazda ya şikayet ettiğimizde daha da şaşırdık..Çünkü son derece bayiden yana bir tavır sergilediler. Ben hem kendi hatası neticesi müşterisini fazladan bir buçuk ay bekletip hem de bu kadar telafi adına kılını kıpırdatmayan bir firma görmedim..Şaşkın ve üzgünüm..Bize baştan 2 ay bekleyeceksiniz deselerdi hayatta beklemezdim..Ama şimdi elimiz kolumuz bağlı...

Mazda almaya kalkarsanız bunu da mutlaka göz önünde bulundurun..Sizi gerçekten umursamıyorlar..Bir Japon firmasından daha güvenilir tavır beklerdim..

Semra Hanım, şikayetinizi üzülerek okudum. Çevre bayilerden de soruşturdunuz mu ? Belki diğerlerinin elinde olabilirdi istediğiniz donanım ve özelliklerde bir araç?

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, Semra arslan :

Hocam maalesef bayi ve zaman zaman da servisler konusunda bazı problemlerle karşılaşılabiliyor. Gerçi şahsım adına şükür bayi ve servis anlamında henüz sıkıntı yaşamadım ama yaşayan pek çok kişi gördüm. 

Umarım aracınız elinize ulaştığı zaman keyif ve sağlıkla kullanmak nasip olur... Geç olsun güç olmasın diyelim...

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Semra arslan :

@Semra arslan Hocam bence bir an önce vermiş olduğunuz kaporayı geri isteyin. 

Yeterince zaten sizi bekletmişler. Ekim sonunu beklemenin hiç gereği yok. 

Size en yakın diğer bir bayi Muğla Gören oto var. @okkko arkadaşımızla iletişime geçerseniz kendisi size yardımcı olacaktır..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence ;

1 Alacaginiz arabayla aynı özelliklerde bir arabayı size kendi aracınız gelene kadar tahsis etsinler

2 Gecikmeden dolayı iskonto yapsınlar

3 Kaporanızı hemen iade etsinler

Bunlardan birini yapmalarını talep edin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, mesut2323 :

Bence ;

1 Alacaginiz arabayla aynı özelliklerde bir arabayı size kendi aracınız gelene kadar tahsis etsinler

2 Gecikmeden dolayı iskonto yapsınlar

3 Kaporanızı hemen iade etsinler

Bunlardan birini yapmalarını talep edin.

1. Şıkkı teklif ettiler ancak emanet araba istemedim.  

2.Bir üst model için iskonto teklif ettiler .O da aynı zamanda gelecekti.

3.Kaporamı istediğim dışında iade ettiler dün. Bu arada benim baktığım diğer araba 3 kez zam gördü. Mazda genel merkeze şikayet maili atıyorum diye bana araba satmama kararı almışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

58 dakika önce, Semra arslan :

Mazda genel merkeze şikayet maili atıyorum diye bana araba satmama kararı almışlar.

Bu bile başlı başına şikayet sebebi. Müşteriyi severim ama en çok her dediğime Tamam diyeni severim mantığı bu. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

03.10.2017 at 06:53, Semra arslan :

1. Şıkkı teklif ettiler ancak emanet araba istemedim.  

2.Bir üst model için iskonto teklif ettiler .O da aynı zamanda gelecekti.

3.Kaporamı istediğim dışında iade ettiler dün. Bu arada benim baktığım diğer araba 3 kez zam gördü. Mazda genel merkeze şikayet maili atıyorum diye bana araba satmama kararı almışlar.

Çok geçmiş olsun Semra Hanım.  Gerçekten hoş olmayan bir durum yaşamışsınız. Bunsan sonrası istediğiniz gibi olur inşallah. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İzmir bayi konusunda ısrarlı olaya gerek yok Muğla yakın izmir e nasılsa zaten birçok izmir li mazdacı Muğla bayisini kullanıyor tavsiye ederim.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda araba satarken çok ısrarcı değil bende alırken çok şey yapmadılar ama aracim gelene kadar bana araç tahsis ettiler kullandım bende. Wolsvagen e falan git onlar öyle birsey de yapmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir abim sifir 2013 model vw golf higline almak icin ismi lazim olmayan bayada buyuk bir bayiye gidiyor. Hemde satis mudurunun cok samimi bir arkadasinin selami ile. Biraz konusuyorlar istedigin arac ne diyor bizim abi benzinli otomatik golf diyor. Adam o olmaz sana dizel manuel golf verelim yada sicirocco var al git diyor. Illa onu istiyorsan ver parayi 6 ay sonra gel diyor. Abimiz arkasina bile bakmadan bayiden cikip 800km uzakta hic girmedigi aracin parasini odeyip olayi bitiriyor.Kendi soyledigi cumleyi aynen yaziyorum " biz sozde hic kiramayacagi bir danidigin vasitasi ile arac almaya gittik, araci gectim birak kufur etmeyi bir agzi.... sic.... kaldi.herhalde plazadaki satis temsilcileri olsa bizi sopayla dovseler o tavirdan sonra gayet normal derim" guzelim ulkemde paranla rezil olursun. Siz genede halinize sukredin beterin beteri vardir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

İyi günler, daha önce değinmişlerdir ama benim en büyük sorun yaşadığım konulardan birisi yedek parça. Yetkili servisler stoklu çalışmıyor ve yurtdışından parçaların gelmesi çok uzun sürüyor. 3 aydır arka cam bekliyorum, sonuç yok. Cam nerede onu da bilen yok, daha ne kadar beklerim onu da bilen yok. 3 aydır yetkili servis ve Mazda Türkiye'yi arıyorum ama maalesef hiçbir sonuç alamıyorum. En son bugün aşağıdaki maili gönderdim Mazda Türkiye'ye. Bakalım daha ne kadar bekleyeceğim.

İyi günler, 26 ekim 2020 tarihinde CX-3 model arabam için yetkili servisten arka cam siparişi verdim. 30 Kasım 2020 tarihinde gelmeyen cam için şikayet kaydı oluşturdum. 3 Ay geçmesine rağmen cam gelmedi. Arabamın arka camı komple yok, bu vaziyette 3 aydır bekliyor. Gümrükte bekleyen atıl arabalara döndü araba. Bizde 3 aydır arabasız kaldık, hiçbir yere gidemiyoruz, çok mağdur olduk. İyi ki kaza yapmadık, kaza yaptığımızı düşünemiyorum, parçaların gelmesi kim bilir kaç yıl sürerdi. Mazda alırken çok iyi bir seçim yaptığımı düşünüyordum. Ama maalesef yanılmışım. Arabamı yaptıramadıktan sonra, kullanamadıktan sonra ne işe yarar. Maalesef bu mağduriyetimi artık tüm forumlardan, sosyal medyadan paylaşıcam. Benim düştüğüm duruma başkaları da mazda alıp düşmesin. İyi niyetimi artık kaybetme noktasına geldim. Mazda Türkiye bünyesinde kaç kişi çalışıyor bilmiyorum. Ama bir camı getirtemedikten sonra orada çalışmanızı da çok etik bulmuyorum maalesef. İnsanda biraz vicdan olur, onur olur. Bu kadar bir müşteri mağdur edilmez. Mazda'nın kendi global sitesini de bu durumdan haberdar edicem. Hiçbir müşteri nerede olursa olsun bu kadar mağdur edilmez, böyle servis hizmeti olmaz. Yazıklar olsun.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hangi servise başvurdunuz. bazı servisler uydurma nedenlerle erteleyebiliyor. ben de aylarca ankara SK mazda'dan orjinal 16" jant bekledim gümrükte orada burada diye oyaladılar meğer getirtecek paraları yokmuş ve aipariş dahi verememişler. normalde 18" kışlıklar yerine 16" jant lastik alıp dönüşümlü kullanacaktım ama kış bastırınca 18" kişlık lastik alip taktırmak zorunda kaldim. 

benzeri bir durum olabilir, baska servislerle de konuşun, ankara'da herter yardımcı olur diye düşünüyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Katil Balina :

ben de aylarca ankara SK mazda'dan orjinal 16" jant bekledim gümrükte orada burada diye oyaladılar meğer getirtecek paraları yokmuş ve aipariş dahi verememişler. normalde 18" kışlıklar yerine 16" jant lastik alıp dönüşümlü kullanacaktım ama kış bastırınca 18" kişlık lastik alip taktırmak zorunda kaldim. 

Aynı sorun bende de vardı hiç yabancı değil.Unatlar aynısını bana yaptı sonra batman a geçtim oradaki servis gayet ilgiliydi ama Türkiye mazda sallamaları ile 5 ay bekledim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, Sibiryaberberi :

Aynı sorun bende de vardı hiç yabancı değil.Unatlar aynısını bana yaptı sonra batman a geçtim oradaki servis gayet ilgiliydi ama Türkiye mazda sallamaları ile 5 ay bekledim.

öncelikle çok haklısınız. ama dediğim gibi başka servisleri de deneyin. ankara'da herter ile irtibata geçin. @dr_azoom  asalet beyle konuşun. pek çok konuda pek çok arkadasa yardımcı olmuştur. 3 ayda bir camın gelmemesi net skandaldır. bu güne kadar 15 günden fazla beklediğim parça olmadı. gerçi tek beklediğim parça marşipiyelin altındaki plastik parça olmuştu. o da çok spesifik bir parça. ilk sahihibinde nasıl olmuşsa düşmüş ben de sonradan fark etmiştim. 

bu arada hangi servisle calıştığınızı öğrenebilir miyiz?? unatlar mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorunum sol arka emniyet kemeri idi çok şükür kemer geldi ve 1 saat süre içerisinde takıldı araca.Şu an Batman Gümüş otomotive götürüyorum aracı ilgi alaka hizmetlerinden memnunum.1 Yıl oldu açılalı .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13.01.2021 at 21:41, Katil Balina :

öncelikle çok haklısınız. ama dediğim gibi başka servisleri de deneyin. ankara'da herter ile irtibata geçin. @dr_azoom  asalet beyle konuşun. pek çok konuda pek çok arkadasa yardımcı olmuştur. 3 ayda bir camın gelmemesi net skandaldır. bu güne kadar 15 günden fazla beklediğim parça olmadı. gerçi tek beklediğim parça marşipiyelin altındaki plastik parça olmuştu. o da çok spesifik bir parça. ilk sahihibinde nasıl olmuşsa düşmüş ben de sonradan fark etmiştim. 

bu arada hangi servisle calıştığınızı öğrenebilir miyiz?? unatlar mı? 

Hemen yardımcı olayım nedir konu bilgi alışveriş yapmak  isterim 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...