Jump to content

Ülkemizdeki En İyi ve Güvenilir Akaryakıt İstasyonları

azime
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

Forumda arattım ama böyle bir konu başlığı göremedim, o yüzden sormak istedim.

Hem benzin hem hizmet kalitesi anlamında memnun kaldığınız, sürekli kullandığınız benzin istasyonu/istasyonları hangileridir acaba?

Nedenleri ile paylaşabilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim genel kriterim şirketlerin kendi işlettikleri akaryakıt istasyonlarını kullanmak yönünde. Bu konuda yakın çevremde ( İstanbul - Maltepe ) SHELL in kendi işlettiğini bildiğim bir kaç istasyonu var. Akaryakıt güvenirliği açısından içim daha rahat ediyor bunlardan alışveriş yaparken zira hem dışarıya karşı daha dikkatli olduklarını düşünüyorum hem de iç denetimlerinin daha doğru yapıldığına inanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Azime merhaba

Benim sürekli yakıt aldığım firma Şhell firmasıdır. Sürekli Şhell'den aldığım gibi, sürekli de aynı İstasyondan yakıt alırım. Evime yakın İmes Şhell istasyonu var, 2004 yılından bu güne sürekli kullandığım bir istasyondur. Bu güne kadar hiç bir sıkıntı, problem yaşamadım. İstasyondan, istastasyona bariz farklar olabiliyor.

Hemen küçük bir örnek vereyim. Şirketime yakın bir Şhell istasyonu var. 2 defa olay yaşadım, 2.olaydan sonra bir daha yakıt almadım. İlkinde Honda Jazz otomobilime 12-13 Litre gibi, depoma girmeyen yakıtı girmiş gibi gösterdiler. Bir diğeri guzuya kalitesiz dizel yakıt koydular. Aracın çalışması, rolantisi değişti, titremeye vs başladı.

İstanbul'da yakıtım mı azaldı, ışık mı yandı. Alırım 20-30 liralık bir yakıt, sonra gelir İmes Şhell şubeye fulletirim. Ve tüm yakıt alımlarım fulleterek şekildedir.

Şehirler arası yolda, istasyonların kalitesini bilmemiz mümkün değil. O yüzden şehirler arasında sadece ve sadece Opet firmasından yakıt alırım. Opet istasyonlarında ki tertip, düzeni çok beğenirim. Ve tüm Opet istasyonlarında bir standartı oturtmuşlardır. İstasyonlar aralarında uçurum farklar yoktur. Opet firmasında çalışan arkadaşımız var. Denetimlerin ne kadar sıkı ve disiplinli olduğunu biliyorum. Şhell demiyorum eğer İmes Şhell şubesini bilmiyor olsaydım, alımlarım Opet olurdu sanırım.

İşin özü firma kalitesi kadar, istasyon kalitesi daha önemli bence. Benim şehir içi sıralamam Şhell, Opet. Şehirler arası sadece Opet. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim genel kriterim şirketlerin kendi işlettikleri akaryakıt istasyonlarını kullanmak yönünde. Bu konuda yakın çevremde ( İstanbul - Maltepe ) SHELL in kendi işlettiğini bildiğim bir kaç istasyonu var. Akaryakıt güvenirliği açısından içim daha rahat ediyor bunlardan alışveriş yaparken zira hem dışarıya karşı daha dikkatli olduklarını düşünüyorum hem de iç denetimlerinin daha doğru yapıldığına inanıyorum.

Ben de böyle bir yöntem seçmek istiyorum aslında. Şirketlerin kendi işlettikleri istasyonların bir listesi var mıdır acaba? Shell'in sitesine baktım ancak göremedim. Ya da Anadolu yakasında hangilerini biliyorsunuz? Bilgi için teşekkürler.

Azime merhaba

Benim sürekli yakıt aldığım firma Şhell firmasıdır. Sürekli Şhell'den aldığım gibi, sürekli de aynı İstasyondan yakıt alırım. Evime yakın İmes Şhell istasyonu var, 2004 yılından bu güne sürekli kullandığım bir istasyondur. Bu güne kadar hiç bir sıkıntı, problem yaşamadım. İstasyondan, istastasyona bariz farklar olabiliyor.

Hemen küçük bir örnek vereyim. Şirketime yakın bir Şhell istasyonu var. 2 defa olay yaşadım, 2.olaydan sonra bir daha yakıt almadım. İlkinde Honda Jazz otomobilime 12-13 Litre gibi, depoma girmeyen yakıtı girmiş gibi gösterdiler. Bir diğeri guzuya kalitesiz dizel yakıt koydular. Aracın çalışması, rolantisi değişti, titremeye vs başladı.

İstanbul'da yakıtım mı azaldı, ışık mı yandı. Alırım 20-30 liralık bir yakıt, sonra gelir İmes Şhell şubeye fulletirim. Ve tüm yakıt alımlarım fulleterek şekildedir.

Şehirler arası yolda, istasyonların kalitesini bilmemiz mümkün değil. O yüzden şehirler arasında sadece ve sadece Opet firmasından yakıt alırım. Opet istasyonlarında ki tertip, düzeni çok beğenirim. Ve tüm Opet istasyonlarında bir standartı oturtmuşlardır. İstasyonlar aralarında uçurum farklar yoktur. Opet firmasında çalışan arkadaşımız var. Denetimlerin ne kadar sıkı ve disiplinli olduğunu biliyorum. Şhell demiyorum eğer İmes Şhell şubesini bilmiyor olsaydım, alımlarım Opet olurdu sanırım.

İşin özü firma kalitesi kadar, istasyon kalitesi daha önemli bence. Benim şehir içi sıralamam Şhell, Opet. Şehirler arası sadece Opet. :)

İlhan ağbi, çok teşekkürler bilgiler için. Ben de işyerime yakın bir Shell'den alıyordum sürekli ama geçen gün bir sorun yaşadım. Hizmet kalitesi anlamında. O yüzden bu konu biraz kafama takılmaya başlamıştı.

Eğer yakınlarda iyi bir istasyon bulamazsam, Opet'i deneyeceğim ben de. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Akaryakıt istasyonunu şirket kendisi mi işletiyor yoksa franchising mi bir de bununla kafa yormak istemiyorum. Opet'ten almaya özen gösteriyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de böyle bir yöntem seçmek istiyorum aslında. Şirketlerin kendi işlettikleri istasyonların bir listesi var mıdır acaba? Shell'in sitesine baktım ancak göremedim. Ya da Anadolu yakasında hangilerini biliyorsunuz? Bilgi için teşekkürler.

Böyle bir liste yok, ben zaman içerisinde ve istasyona asılan pankartlar ile öğrendim. Maltepe minibüs yolu ve Maltepe E5 ( köftecinin hemen yanı ) Shell'in kendi istasyonları.

Zamanında O bölgede yaşanan bazı olaylar neticesinde Shell'e duyulan güven azlmış, SHELL de problemli istasyonları kendisi devralıp işletmeye başlayınca bu pankartları asmıştı. Şimdi her ikisinden de güvenle alıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Böyle bir liste yok, ben zaman içerisinde ve istasyona asılan pankartlar ile öğrendim. Maltepe minibüs yolu ve Maltepe E5 ( köftecinin hemen yanı ) Shell'in kendi istasyonları.

Zamanında O bölgede yaşanan bazı olaylar neticesinde Shell'e duyulan güven azlmış, SHELL de problemli istasyonları kendisi devralıp işletmeye başlayınca bu pankartları asmıştı. Şimdi her ikisinden de güvenle alıyorum.

Teşekkür ederim Burak bey, ben de etrafımdakileri bir araştırayım. Olmazsa Opet'i deneyeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

626 varken, Benzini Şelden, gazı aygaz'dan alırdım.

Reno'da ise tavsiye edilen marka Total olduğundan, mümkün mertebe oradan alıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu shell olayı tamamen takıntı arkadaşlar hiç kusura bakmayın. Artık benzin alırken kokluyorum, en saf benzin kokusu hangisindeyse oradan alıyorum. Bazı shell istasyonlarında benzin leş gibi kokuyor.

Bu aralar TP(türkiye petrolleri) den alıyorum. Hem daha temiz saf benzin kokuyor, hemde bir depoda 40 km fazla gidiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Marka tavsiyesi bugüne kadar duymadım ama 95 Oktan benzin yeterli deniyor. SKYACTIV ve yüksek sıkıştırma için özel bir ürün kullanmaya gerek yok denildi hep

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu shell olayı tamamen takıntı arkadaşlar hiç kusura bakmayın. Artık benzin alırken kokluyorum, en saf benzin kokusu hangisindeyse oradan alıyorum. Bazı shell istasyonlarında benzin leş gibi kokuyor.

Bu aralar TP(türkiye petrolleri) den alıyorum. Hem daha temiz saf benzin kokuyor, hemde bir depoda 40 km fazla gidiyorum.

Katılmıyorum neden derseniz bariz şekilde diğer firmalardan aldığım yakıtlarla kıyaslama yaptığımda fark var. Araba rahat gidiyor diğer markaların aldığımda araba hafifte olsa değişiyor. Shell yakıtının tek kötü yanı biraz erken bitiyor :) Zaten firmalar bir birine reklamlarda gönderme yaparken biri performans diğerleri daha fazla yol vs.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstasyondan istasyona fark ediyor mutlaka ama ben Shell-BP-Total-TP kullandım. Performans anlamında önemsenecek bir fark yok. En iyi-en kötü arasında performans %5 oynar oynamaz. Dolayısıyla temiz kokusu ve fazla km yapıyor diye bundan sonra Türkiye Petrolleri banko :D Hem ingiliz-fransız değil bizim ülkemiz kazansın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce de yazmıştım, özellikle benzinde illegal bir şey katılmadıktan sonra istasyon , daha doğrusu firmalar arasında değişen tek şey firmaların sonradan ekledikleri katkı maddeleridir çünkü birbirine yakın Bölgelere gidecek olan benzin aynı rafineriden çıkar. Türkiye de de topu topu 5 rafineri vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 yıldır kullandığım tek marka opet, araçlarımda hiçbir sorun yaşamadım. Tertip, düzen ve müşteriye hürmet eterli seviyede..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şahsen bp'den alıyorum gazı da benzini de. dizel aracıma da zamanında hep opetten aldım. kalburüstü firmalar extrem durumlar dışında ekseriyet aynı kaliteyi sunuyor zaten.

bi keresinde dayım dizel fordu almış depoyu da kendi şirketleri ile anlaşmalı olan moilden fulleyip vermişti sağolsun da o zaman anlamıştim farkı.

ama dediğim gibi sık sık uzun yola çıkan biri olarak opet bp shell vs öyle belirgin bir fark yok bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...