Jump to content

1. Nesil Mazda 3 ile 2. Nesilin Debriyaj Seti Aynı mı?

ugur0932
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar otomatik mazda 3 umu satıp manüel aldım arabadan gayet memnunum yanlız debriyaj biraz sert ve yukardan kavriyor gibi kaçırma falan yok ama sertliği yoruyor biraz baskı balatayi degistirsem yumuşar diye düşünüyorum 1.nesillerle aynimi baskı balata fiyatlar hakkında bilgisi olan varmı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Böyle bir şeyi test eden veya araştıran veya bilgi sahibi birisi yoktur diye düşünüyorum. 1. Nesillerde daha mı yumuşak debriyaj?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız kaç binde?

Mazda3 lerin 1. ve 2. nesillerinin sertliği hemen hemen aynı. Şehir içi kısa süreli dur kalklarda yorabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yukardan kavraması normal mi 1 ay oldu Alışamadım daha kalkışlarda ya titriyor yada çok bağırıyor .

Araç 35000 de bu arada

Araç 35000 de bu arada

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yukarıda kavrar bir çok arabaya göre ve biliyorsunuz bunun ayarlanması da mümkün değil bu arabalarda, zamanla ayağınız alışır, sıkmayın kendinizi....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler bazı servisler farklı diyor ikisi arasında da fiyat farkıda var bu tur şeyleri bilmedigin zaman ayni malzemeye çok para alıyorlar ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tam doğrusunu yazmak gerekirse eskiden iki farklı model için birbirine çok yakın farklı kodlu parçalar varmış ama artık ikisine de aynı kodlu parçaları kullanmaya başlamışlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar dun bi servisle gorustum baskı balata takımına 504 TL dedi ama takim olarak değilmiş ayrı ayrı satılıyormus baskı bilya çatal falan ben dedim eski kasalarla aynimi diye bilmiyorum ben bakip size doneyim dedi eğer aynıysa onlar daha uygun dedi onlar set olarak geliyormuş 300 civarı dedi sonra aradı, baktım farklı dedi başka bir servisi aradım onda tek bir çeşit var 504 TL hepsi ayni diyor 300 TL lık olanı servisten alsammi acaba..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok bu öyle değil, bu arabaların debriyajları sıfırken bile yukarıda kavrıyor, daha doğrusu birçok arabaya göre yukarıda kavrıyor tam tanımlamak gerekirse.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bendede ayni sorun var jazzdan inip mazda 3 e binince cok fark etti begenmedigim tek yonu debriyaji cok sert geldi bana test surusu yapan bi ustam kullanima baglibolarak baski balatanin degismesi gerektigini soyledi acaba ondanmi sert yoksa normaldede m3 lerin hepsi aynimi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biraz yukardan kavraması normal olabilir ama benimki hem sert hem çok yukardan kavriyor,.. baski balata siparişini verdim değiştirince gelişmeleri burdan yazarım bu arada set halinde servisten 266 TL ye aldim eski kasalarla ayniymis setler, ama yeni kasa diye sorarsanız set halinde yok parca parçada 504 TL muğla gören yedek parca bölümündeki arkadaş yardımcı olur..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...