Jump to content

91 Mazda 626 Ayna boyama + Ayna altı ışıklandırma

Mursel_Balci
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mrb arkadaşlar havaların ısınmaya başlamasıyla ben de araçla ilgili ufak tefek çalışmalar yapmaya başladım.
Benim aracın otomatik aynalarını çıkmacıdan almıştım.
Beyaz renkti bende siyaha boyamıştım ama sökmeden boyadığım için iç kısmında bazı yerler yine beyaz kalmıştı.
Hem boyama işlemini yapmak. hem orjinal katlanır sistemi incelemek için söküp eve getirdim.
Bütün parçaları söküp bir güzel temizledim. orjinal katlama motoru hala ilk günkü gibi tertemiz duruyor.
Hazır bu kadar sökmüşken altına bir adet power led yerleştirdim.
Tekrardan güzelce siyaha boyadım. daha sonra arka kısmını maskeleyip elimde aracın boyasından sprey halde vardı onunlada ön yüzünü aracın rengine boyadım.
Sonuç olarak bence çok hoş oldu. akşam aydınlatmasına da bakacağım. power ledler biraz ısınıyor ama altında soğutucusu var ve dış kısımda olduğu için sanırım sıkıntı çıkmaz.
Benim power ledi taktığım yer sanırım su tahliye deliğiydi. aynanın içinde su birikmemesi için bu delikten biraz daha küçük sağ sol tarafa iki tane delik açmayı düşünüyorum.
buyrun bunlarda resimler.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

akşam fotosu çekeceğim hatta ayna açılırken kapanırken video da koyacağım. daha bu sabah taktığım için şimdilik yok. bayağı ışık veriyordu bakalım gece ne kadar aydınlatacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ellerinize sağlık. Cok guzel olmus.aynalar hangi araca ait mursel bey

Sizin projelerinizi ilgi ile inceledim.cok basarili ve guzel calismalar cikarmissiniz.tekrar ellerinize sağlık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ellerinize sağlık. Cok guzel olmus.aynalar hangi araca ait mursel bey

Sizin projelerinizi ilgi ile inceledim.cok basarili ve guzel calismalar cikarmissiniz.tekrar ellerinize sağlık

Aynalar mazda 626 orjinal katlanır aynaları. çıkmacıdan tesadüf eseri buldum.  yalnız bu aynalar jdm tip yani sağdan direksiyonlu araçlar için. direk olarak benim araca uyum sağlamadı. çünkü sağdan direksiyon olduğu için açı farkı oluyor. ben de eski aynalarının ayak kısımlarını jdm tip aynalara montajladım. biraz uğraştırdı ama güzel oldu. uzaktan kumandayla kilitleyince aynalarda kapanıyor açınca da açılıyor. ayrıca içeriye ekstradan düğme koydum istersem içerden düğme ile de açıp kapatabiliyorum. ayrıca dışardan birisi eliyle kapatıp açmak isterse de problem olmuyor. foruma bununla ilgili açtığım konu

http://www.mazdaclubtr.com/topic/16285-mazda-626-otomatik-katlan%C4%B1r-yan-aynalar/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün akşamdan iki resim. power led bayağı güçlü bir aydınlatma sağlıyor. bunların ömürleri konusunda çok bilgim yok ama umarım uzun ömürlü olur. sağ aynayı henüz yapmadım. onu yapınca bir de yavaşça yanma ve yavaşça sönme olarak videoda koyacağım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gece çekimleri de gelmiş :) Gerçekten çok ışık veriyor. Power ledler için sabit akım sürücüsü kullandın mı Mürsel hocam? Bu ledlerde yapılan en büyük yanlış sürücüsüz direkt elektriği vermek. Eğer sürücü ile sürdüysen uzun yıllar sıkıntısız kullanırsın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Emeğinize sağlık çok güzel olmuş.İnsanın aracına kendinin katkıda bulunması ve işçiliğini kendisi yapması kadar güzel birşey yok.. Tebrikler..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gece çekimleri de gelmiş :) Gerçekten çok ışık veriyor. Power ledler için sabit akım sürücüsü kullandın mı Mürsel hocam? Bu ledlerde yapılan en büyük yanlış sürücüsüz direkt elektriği vermek. Eğer sürücü ile sürdüysen uzun yıllar sıkıntısız kullanırsın.

sürücüsü var 3 tane seri led bağlanıyor. ikinci ledi sağ aynaya takacağım ama üçüncüsü nereye olur bilmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sürücüsü var 3 tane seri led bağlanıyor. ikinci ledi sağ aynaya takacağım ama üçüncüsü nereye olur bilmiyorum :)

Üçüncüsünü de karşılama aydınlatması yap abi :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

follow me yaptım. açılıp kapanınca parklar yanıyor ilerde sis farı da eklenecek  buna. belki arka kısma koyabilirim ama absürd birşey olmasını da istemiyorum. uygun yer bulamazsam  araç içinde kör bir noktaya koyarım görünmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oğuzhan sen biraz formdan düştün abim. Mürsel hocam yürüdü gitti :D

Aynen abi okuldan zaman olmuyor en yakin zamanda kosturmaya devam [emoji4]
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

merhaba Mürsel Bey,

aynaların altına taktığınız led ler hangi marka model sürücüsü ile beraber nereden tedarik ettiniz acaba ? 

bende aracıma böyle bir uygulama yapmayı planlıyorum.

selam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...