Jump to content

Mazda 3 70.000 Bakımında Fahiş Fiyat

rockhount
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Acaba sadece yağ dışında bakım malzemelerini mazda servisinden getirsek ne kadara mal olur bilgisi olan var mı ?

Aracın modeli , hangi parçalar olduğuna göre değişecek bir bilgi bu. Bu bilgileri verebilirsen konulardan bakılabilir. Mazda3 ise konunun ilk mesajında bir çok parçanın o günkü fiyatı da mevcut
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Bu tur yuksek faturalari odememek icin ben yedek parcalarimin hepsini orijinal servisten alirim,giderim ustama degistiririm,sadece yagi disardan alirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biraz eski konu canlanmış. Konu sahibine ben de yorumumu ileteyim: İşçilik KDV dahil 200TL temelde yağ değişimi gibi bir şey olduğu için bence de kesinlikle biraz yüksek. Ancak parça fiyatları makul. Parça fiyatlarını giydirerek işçiliği düşük gösterme yoluna da gidebilirlerdi.

Ayrıca belki, servisin Amerikan usulü yapması da sorunun önüne geçebilirdi, yani bu işlem için işçilik 175TL+KDV 'dir diye önceden müşteriye bildirmek. Fakat yetkili servis konfor ve garantisinde, sanayideki fiyatları beklemek te hayalcilik. Ben Bursa'daki Mazda y.servisine gitsem tamircim kadar işçilik fiyatı çıkacağını sadece hayal edebilirim.

Onun ötesinde, ilk başta bahsettiğim parça fiyatlarının makul olması çok önemli cunku parçaları oradan alıp sanayiye veya uygun fiyatlı kişilere gitme olasılığı açık ki kendim son yağ değişimlerini öyle yapıyorum ve hatta son değişimi bizzat kendim yaptım, yani işçiliği 0 TL'ye getirdim .=

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ayni mepaz servise bende gittim o biyikli hafif yasli adam sizin gibi benide karsiladi ve araci bakima aldilar ve aracta ne varsa degistirdiler yeni eski dinlemeden nedeni ise araci yeni almis olmam ikinci sahibi olmam..ve benden onceki sahibi de bakimlarini yapiyormus surekli amortisorlere kadar degisti 2500 tl ye ben sadece bakim yaptirdim araca oda yetmedi ciktigimda ertesi gun debriyaja her bastigimda degisik bir ses gelmeye basladi tekrar gittim adamlar sirf 1 saat isi surecek tamirati cikis saatlerine yarim saat kaldi diye 5 gun sonraya bayram sonrasina attilar ben araci oyle 5 gun kullandim..birde cok bilmis gibi konusmalari cabasi 2500tllik bakimdan cikan arac kusura bakmayin sifir gibi olmali..herneyse istanbul ana bayiiden aradilar nasildi memnunmusunuz diye sikayetciyim dedim ve sikayetim mepazda gorunsun dedim..simdi her bakimda ariyorlar birdaha da gitmem..sadece bana antalyada mazdadan anlayan bir usta yeterli..tamamen para tuzagi ve ustalar sanayidekilern eline asla su dokemez

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ayni mepaz servise bende gittim o biyikli hafif yasli adam sizin gibi benide karsiladi ve araci bakima aldilar ve aracta ne varsa degistirdiler yeni eski dinlemeden nedeni ise araci yeni almis olmam ikinci sahibi olmam..ve benden onceki sahibi de bakimlarini yapiyormus surekli amortisorlere kadar degisti 2500 tl ye ben sadece bakim yaptirdim araca oda yetmedi ciktigimda ertesi gun debriyaja her bastigimda degisik bir ses gelmeye basladi tekrar gittim adamlar sirf 1 saat isi surecek tamirati cikis saatlerine yarim saat kaldi diye 5 gun sonraya bayram sonrasina attilar ben araci oyle 5 gun kullandim..birde cok bilmis gibi konusmalari cabasi 2500tllik bakimdan cikan arac kusura bakmayin sifir gibi olmali..herneyse istanbul ana bayiiden aradilar nasildi memnunmusunuz diye sikayetciyim dedim ve sikayetim mepazda gorunsun dedim..simdi her bakimda ariyorlar birdaha da gitmem..sadece bana antalyada mazdadan anlayan bir usta yeterli..tamamen para tuzagi ve ustalar sanayidekilern eline asla su dokemez

Oooo bu yorumdan sonra durum değişti. Anlattığınız şey aynen doğru ise o zaman servisin kusur hanesi çok arttı. Önceki yorumumda "işçilik aşırı yüksek , ancak y.servislerde düşük ücret beklenmez" diyerek sorunu servis ve kullanıcı arasında eşit bölmüştüm. Gerçi yağ deişim gibi bir işleme 200TL olmasını önceden belirtmemelerini; herkesin görebileceği bir tabloya yazmamaları da kusurluydu. Artık mahalle pazarlarında bile her satıcı domates biber herşeyin fiyatını yazar, sorun yaşanmaması için. Aslında sırf o sebepten dahi servis haksız, tüketici kanunlarına göre alınacak mal ve hizmetin bedeli önceden müşteriye belirtilmelidir, belirtilmiyorsa müşterinin itiraz etme hakkı var (ödememe hakkı da var mı onu bilmiyorum)

Ancak şimdi anlatılan şeye göre servis arabaya göre değil, sahibine göre bakım yapıyor! Yani servis "arabanın sahibi değişmiş, bize yine yemek parası çıktı" anlayışında. Arabanın ihtiyacına göre değil, sahip değişikliğine göre yapılan parça değişimi, neresinden bakarsam bakayım orada büyük bir suistimal var. Antalya da böyle yanlız Bursa'da Mazda'da böyle bir suistimal görmedim, yok. Zaten Bursa'daki Mazda Y. Servisine insanlar defalarca gidiyor, böyle bir suistimal olsa o kadar kimse gitmezdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Revivo73 arkadaşım,

Ben de 3 temmuzda İnallar'daydım. Aracımı ilk bakımı için ve 6992 km de iken servise getirdim. Çanakkale'den.

Aracımı serviste teslim ettiğim arkadaşı ilk ve son görüşüm o oldu. Bir başkası tarafından da teslim edildi. Bana hiçbir şey anlatılmadı. Kusura bakmayın ama bu ilk servis tecrübem. Yanlış varsa düzeltin lütfen. Fakat ben neler yaptıklarını onların ağzından duymak isterdim. Teknisyen arkadaşa motor kayışı ile ilgili ben bilgi verdim.

- Kayışın üzerinde bir iz var. Bakar mısınız?  dedim. - Bu normal. Bir sıkıntı yok. dedi. Bana normal gelmedi. İşim de acele olduğu için aracımı yıkatmadan çıktım. Fakat kayış baskısında bir çapak olduğu ve bariz bir şekilde kayışa iz yaptığı aşikar. Gelecek bakımda servise girip gerekirse çıkmayacağım. Bu arada hiçbir servise güvenmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servisler de ordaki sorumlunun psikolojisine kalmis artik bizim araclarimizin bakim ucretleri..mepazda karsilayan dayiya okadar kil oldum ki anlatamam buyuk bir bakimdan sonra bile aractan sesler gelmesi cok canimi skti fakat o adam normal birseymis gibi bana 5 gun sonra gel dedi.sanki bu onlarin sucu degilmis gibi ne yapalim yani bu senin sorunun der gibi yolladilar beni..Antalya da iyi bir usta taniyan varsa lutfen onersin birdaha o adamlarla muhattap olmak istemiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçenlerde Mepaz'dan mesaj gelmişti, %15 indirim varmış bakım ve yedek parçada , ayrıca Mepaz' da bahsi geçen şu dayının kim olduğunu tahmin ettim, yapacak bişey yok rahatsızlık duyduğunuz bir mevzuyu bir üst merciye bildirmek en doğrusu.

Antalya'da tanıdığım önerebileceğim kimse yok malesef sanayiden.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Revivo73 arkadaşım,

Ben de 3 temmuzda İnallar'daydım. Aracımı ilk bakımı için ve 6992 km de iken servise getirdim. Çanakkale'den.

Aracımı serviste teslim ettiğim arkadaşı ilk ve son görüşüm o oldu. Bir başkası tarafından da teslim edildi. Bana hiçbir şey anlatılmadı. Kusura bakmayın ama bu ilk servis tecrübem. Yanlış varsa düzeltin lütfen. Fakat ben neler yaptıklarını onların ağzından duymak isterdim. Teknisyen arkadaşa motor kayışı ile ilgili ben bilgi verdim.

- Kayışın üzerinde bir iz var. Bakar mısınız?  dedim. - Bu normal. Bir sıkıntı yok. dedi. Bana normal gelmedi. İşim de acele olduğu için aracımı yıkatmadan çıktım. Fakat kayış baskısında bir çapak olduğu ve bariz bir şekilde kayışa iz yaptığı aşikar. Gelecek bakımda servise girip gerekirse çıkmayacağım. Bu arada hiçbir servise güvenmiyorum.

Bu hayatta hiçkimse ve şeye tamamen güvenmeyeceksin zaten.

Ancak bahsettiğin durum, servisin belki bir kusuru olarak sayılabilir. Kayış dediğin motorun dışında air-condition ve jeneratörü çalıştıran kayış ise, cok temel bir önemde değil ki o kayışın kopma durumları oldukça seyrek rastlanıyor. Şu anda ben kendi aracımdaki kayışa baksam belki onda da kenardan çentik izi bulurum, fakat dış kayış old için en az 150bin km kadar ömrü oluyor onların kullanım kitapçığında tam durum yazar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Tabiri caizse servise giderseniz kazıklanacaksınız, dışarıda yaptıracaksanız gözünüzü dört açacaksınız.

Aynı gün içinde arabanızı alıp hem servisine, hem de bu işin ehli olan ustalara götürüp gösterin, bakalım tespitleri, değerlendirmeleri, fiyat politikaları vs mantıklı mı?

Nitelikli ve dürüst eleman az olduğundan, kafanızın ağrımaması için ya iyi bir usta ile kapı komşusu olup samimi olacaksınız veya gidip okulunu bitirip motorunu, mekaniğini yalayıp yutacaksınız...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Polen filtresine 80 tl, hava filtresine 40 tl motor yağına ve yağ filtresine 115 tl verdin, 175 tl lik işçiliğin 50 tl si de bunlara ait olsun. Toplam 285 tl.

Ben bu malzemeleri (filtreler birinci sınıf yan sanayi, hatta polen filtresi aktif karbonlu olmak üzere) toplam 105 tl ye kendim alıp, filtrelerini iki dakikada takıp, yağını da 30 tl ye değiştirttiğimde 145 tl ödemiş oluyorum. Tam yarısı.

Bir de her bakımda hava filtresi değişmesi gerekmeyebilir. Çok kirli değilse hava ile temizlenebilir.

Bu tür  basit şeylerde servise muhtaç olmamak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vinç bakım işiyle uğraşıyorum, 2 gün önce bu sektörün mercedesi denilebilecek bir firmanın servisi işçilik saat ücretine 180tl yazmış.(tehlikeli ağır makine bakım işçilik ücretidir, dikkatinizi çekerim). benim merak ettiğim şu; kaç saat sürdü? kabaca hesap yapalım 30dk normal bakım+30 dk lastik sökme takma(bakınız gerçi söküp takmasa bile kontrol etmek zorunda, en azından vw gruptaki gibi bir 41 nokta testlerinin olması gerektiğini düşünüyorum gerçi öyle bir evrak 2 seferdir görmedim ama...) ama yinede 1 saat diyelim... kesinlikle çok. maks. 120 tl olmalı, bu işin içindeyim, hergün bu işçilik hesabını yapıyorum. maalesef aynı tuzağa bende düştüm, garantiyi yakmam an meselesi...

Polen filtresine 80 tl, hava filtresine 40 tl motor yağına ve yağ filtresine 115 tl verdin, 175 tl lik işçiliğin 50 tl si de bunlara ait olsun. Toplam 285 tl.

Ben bu malzemeleri (filtreler birinci sınıf yan sanayi, hatta polen filtresi aktif karbonlu olmak üzere) toplam 105 tl ye kendim alıp, filtrelerini iki dakikada takıp, yağını da 30 tl ye değiştirttiğimde 145 tl ödemiş oluyorum. Tam yarısı.

Bir de her bakımda hava filtresi değişmesi gerekmeyebilir. Çok kirli değilse hava ile temizlenebilir.

Bu tür  basit şeylerde servise muhtaç olmamak lazım.

Kesinlikle çok güzel bir hesap. Mahalleden tanıdığım ustam var, yağ bakımına para bile almıyor. Birde incik, cincık kontrol ediyor, mis gibi çıkıyorum dükkandan. Birde bakım yapılırken aracı görememek beni deli ediyor. merak ettiğim birşey daha bazı servisler varil yağ kullanıyor, mazdada durum nedir bilen varmı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Dün mersere gittim periodik bakıma araç 73 binde yağ filitresi hava filitresi yağ değişimi için 500 tl istediler fix fiyatmış gibi 500 den başlıyo herhalde daha sonra benden önceki sahibi lastiklere metal sübab kapağı taktırmış haliyle oksirlenme yaptı onun değişimine işçilik dahil artı 200 tl para ön balataların değişimini ve iki diskin tornası klima spreyi toplam hepsine 1000TL para verdim.Faturayı incelediğimde parçalar normal diyelim de işçilik abartı 350 tl brüt işçilik bu kadar da fazla yahu bir dahakine parçaları alıp özel serviste taktırcam. Servisler böyle yaptıkça müşteri kaybediyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün mersere gittim periodik bakıma araç 73 binde yağ filitresi hava filitresi yağ değişimi için 500 tl istediler fix fiyatmış gibi 500 den başlıyo herhalde daha sonra benden önceki sahibi lastiklere metal sübab kapağı taktırmış haliyle oksirlenme yaptı onun değişimine işçilik dahil artı 200 tl para ön balataların değişimini ve iki diskin tornası klima spreyi toplam hepsine 1000TL para verdim.Faturayı incelediğimde parçalar normal diyelim de işçilik abartı 350 tl brüt işçilik bu kadar da fazla yahu bir dahakine parçaları alıp özel serviste taktırcam. Servisler böyle yaptıkça müşteri kaybediyorlar

Valla eski bir honda kullanıcısı olarak bu fiyatları makul bulduğumu belirtmek isterim. 70 bin bakım önemli bir bakım. 350 tl işçilikte fazla değil.

Aracın garantisi dolduysa ve iyi bir özel servis varsa götürülebilir tabiki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...