Jump to content

1997 Model Mazda 323'üm Çok Yakıyor

selbar33
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba;

4 ay önce 1997 model 323 Sedan aldım. LPG tankı 32 litrelik. aldığım ilk ay depoyu fulledim ve şehir içinde 260 km yol yaptım.

Daha sonra aynı depo ile aynı şehirde aynı hava şartlarında sadece 160 km yol yapmaya başladı.

Defalarca gaz ayarı yaptırdım.

Hava filtresi temiz, Yağ ında sorun yok, suyu tamam.

Buji ve Buji Kablolarını değiştirdim, işçilik dahil 90 TL

Karbüratör hava alıyordu onun tamiratını yaptırdım 150 TL

ama halen yakıt sorununa bir çözüm bulamadım.

Lpg beyni ölmüş olabilirmi diye düşünüyorum. Deneme tahtası gibi onu da 300 TL değiştirip çözüm bulamazsam diye değiştirmek istemiyorum.

Bir fikriniz varmı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi, 32 lt depo sanırım alacağı max 30 LT öyle ise 12 LT yakmış. Ama sonrasında ise hesaba göre 19 LT yakmış ki bu çok. LPG beyni ölü olup olmadığını LPG'ciye deneme amaçlı bir beyin takarak baktırabilirasiniz. Birde aracınız benzindeki yakıtı nedir ? LT olarak hesplayarak ondanda bilinebilir. Benzindede çok yakıyormu ? Aracın motor durumunu soracağım ama önceden az yakıyorken bir anda çok yakmaya başlaması ilginç...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün gidip lpg beynini değiştirdim. WENTGAZ diye bir marka. Usta önerdi. İnşallah iyidir ve sorun düzelir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün gidip lpg beynini değiştirdim. WENTGAZ diye bir marka. Usta önerdi. İnşallah iyidir ve sorun düzelir

Geçmiş olsun.. Gelişmeleri buradan bildirirseniz, aynı problemi yaşayan başka arkadaşlarımıza da yardımınız olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sn selbar33 şehir içi diye bir kriter yoktur tüm şehirler ve kullanıcılar farklıdır, yakıttaki bu değer değişimi kullanım şartlarından veya lpg kalitesinden kaynaklıdır, bizim araçların yakıt değerini pek çok şey etkiler siz çoğunu zaten denemişsiniz lpg beynini değiştikten sonra bakalım nasıl bir değişim olacak, bu lpg beyin markasını ilk kez duydum, ben mimgaz kullanıyorum, kaça aldınız aacaba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün baktım. Şehiriçi 24 Tl ye 74 km gitmişim.

Yani km. De 32 kuruş yakıyıor.

Nasıl sizce. 32 kr çok değilmi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Deneme fulleme ile olmaz, tam boş depoya al 30 tl gaz , tabii ltr olarakta not et , km yi sıfırla , bir daha bittiğinde km ye bak asıl tüketim böle tespit edilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 krş diyorsunuz ama ltr ne kadar , lpg nin stabil bir tüketim fiyatı yokki, krş olarak tüketim hesabı olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

98 model 1.8 131beygir familia lpgde yakıt tüketimim 100km/11-12lt civarında ş.içi ve buda güncel fiyatla 0,26-0,28 kuruş civarında 1 ay önce 1300km uzun yola gitmiştim antalya -adana yakıt ortalaması benzinle karışık 0,20 kuruş olarak hesapladık bu güce bu yakıt bence mükemmel aracımdan çok memnunum heleki 5vitesde dahil gaza bastığım zaman kafasını kaldırıp hadi gidelim demesi çok hoş :) acaba ne yapsam diye düşenmez hemen atılır mavi boncugum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

98 model 1.8 131beygir familia lpgde yakıt tüketimim 100km/11-12lt civarında ş.içi ve buda güncel fiyatla 0,26-0,28 kuruş civarında 1 ay önce 1300km uzun yola gitmiştim antalya -adana yakıt ortalaması benzinle karışık 0,20 kuruş olarak hesapladık bu güce bu yakıt bence mükemmel aracımdan çok memnunum heleki 5vitesde dahil gaza bastığım zaman kafasını kaldırıp hadi gidelim demesi çok hoş :) acaba ne yapsam diye düşenmez hemen atılır mavi boncugum :)

Nazar değmesin
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 krş diyorsunuz ama ltr ne kadar , lpg nin stabil bir tüketim fiyatı yokki, krş olarak tüketim hesabı olmaz.

NoooFearrrr kardeşim haklısın, LT olarak 11-12 lt tutuyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1,6 Motor, Sedan aracı olan arkadaşların şehir içi yakıt durumu nasıl acaba

mazda 323 1.6 motor... Jant 13"den 14"'e çıkardım... 12 LT felan yakıyor... Önceki sahibinde 13" jant var iken 11-11,5 LT arası yakıyormuş...yakıtı... 12 LT belki çok gelebilir ama bende önceden Hyundai accent 1.3 ls vardı, hem bomboş hem 1.3 araba 10,5-11 LT yakardı... Bence iyi... yakıtı sizin yakıt nasıl ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...