Jump to content

Mazda 323 Rampada Tıkanıyor

parson1907
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba.Aracım rampada tıkanıyor.Düz yolda yavaşta olsa 160-170 e geliyo fakat bi yerde tıkanıklık var sanki.Rampada 100 ün altına düşüyor.Motorun gaza ilk tepkisi çok iyi.Gaza ilk basınca motor sanki şaha kalkıyo 2bin devire kadar ama 2 bin devirden sonrası gelmiyo.Hızlanması çok yavaş.Birde dip gaz yapınca motor farklı olarak bağırıyo gitmek istiyo gibi ama sanki arkadan biri tutuyo.Buji kabloları vs yeni.Motorda yağ yakma vs de yok.Gazıda shellden alıpta denedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzindr denediniz mi ? Benim 2.0 da gazda rampada tıkanıyor ama benzinde.aksine hızlanıyor.birde baski balata durumu, avans ve subap ayari önemli öncelikle benzinde deneyin hocam sorun devam ediyorsa o zaman dediklerimi.kontrol.ettiriseniz kurtarir şunu unutmayin karburatorlü v6 v8 motor olmadıkça rampada enjeksiyonlu arac kadar performans olmuyor malesef

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benizinde şu an için maalesef deneyemiyorum.Benzin deposu delik.Baskı balatada sıkıntı yok gibi.Kavraması iyi birinci vitestede hızlanması iyi.Hızlanma 2.viteste 2 bin devirden sonra çok yavaş.Bu sadece rampada değil düz yoldada böyle 88 kartal bile daha iyi hızlanıyor.Aklıma takılanda şu motora normal gaz verince hızlanması yavaşta gaza sonuna kadar basınca motor bağırıyor boğuk şekilde ama hızlanması değişmiyor.Birde bu depodaki delik olayı bana tahmini kaça patlar?Tamir ettirmek istiyorum maaştan sonra.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gaz ayarı çok kısılı olabilir , malum şehir içi az yaksın diye lpg ciler kısabiiliyor gazı, söylediğine bakılırsa araçta sorun yok , ilk gaza tepkisi iyiyse , tek sebep kalıyor , yüksek devirde gaz yeterli gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç az yakıyor diye düşünüyorum hesapladığım izmirde sehir içi sehir dışı karışık 22kuruş az diyende oldu normal diyende oldu.Motorun bağırması normalmi bi zararı olurmu?Birde ruhsatta 1.3 diyor ama 92 model hatchback 1.3 ü yokmuş usta 1.6 dedi.Bu depo tamir işide bana tahmini ne kadara patlar maaştan sonra yaptırmak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı az önce 5.viteste kaldırmayı denedim.Başta titresede kalktı stop etmedi.Ek olarak 1.viteste ayağımı debriyajdan çektim yine stop etmedi kendi kendine gitmeye başladı.Baskı balata gitmişmi yani:( Ama şuda varki rampada devir yükselipte gitmemezlik yapmıyo araç bağırıyo ama gitmiyor devirde yükselmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi sen bu işi biliyosun :) Gaz ayarı kısıktaymış biraz açtık araba fişek gibi oldu.Kaplan gibi ordan oraya zıplıyo :D Usta yakıtınıda hesapla çok yakmaya başlarsa vanasından yine biraz kısarsın dedi.Önceden 22-23 kuruş yakıyordu şimdi kaç yakıcak bakalım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı az önce 5.viteste kaldırmayı denedim.Başta titresede kalktı stop etmedi.Ek olarak 1.viteste ayağımı debriyajdan çektim yine stop etmedi kendi kendine gitmeye başladı.Baskı balata gitmişmi yani:( Ama şuda varki rampada devir yükselipte gitmemezlik yapmıyo araç bağırıyo ama gitmiyor devirde yükselmiyor.

Debriyajınız bitik olmasada yanık olabilir anlattığınız sonuçlar normal değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rampada çekmeme olayını hallettik gaz ayarıyla ilgiliymiş şu anda sıkıntı yok 5.viteste çıkabiliyorum.Usta debriyajın bitik değil ama çokda iyi değil dedi.1.vites stop etmemesi bi garip geldi bana  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Senin araba gaz yemiyor, lpg ayarından olma ihtimali çok yüksek.

Yahu böle işi bilen üyelerimizin olması müthiş, şıp hemen olayı çözdü... işte budur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bildiğimiz kadarıyla fikir beyan ediyorum, aynı arabadan kullanıyor olmam , bu model ile alakalı pek çok detayı öğrenmemi sağladı, yardımcı olabildiğime memnun oldum, ben de arabamla ilgili birçok çok önemli bilgi öğrendim buradaki arkadaşlardan, zaten burada bulunma amacıda bu yardımlaşma ve arkadaşlık değilmidir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...