Jump to content

2011 Mazda 6 Göstergede Sürekli Yanan Kırmızı Anahtar

umit sanver 00
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Göstergede sürekli yanan kırmızı ❗ anahtar işareti nasıl bir arızaya işarettir...? Aracı alalı 3 gün oldu servise göstermeye fırsatım olmadı işlerimin yoğunluğu nedeniyle bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok.. tek seferde çalışıyor.. Kullanım kılavuzunda arıza işareti yazıyor servise gidin filan.. Aracı aldığım kişide ben böyle kullandım dedi kılavuz kafamınkarıştırdı iyice

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir yorumda, eğer ana anahtar varken ikinci anahtar ile araba çalıştırılmaya çalışılırsa hırsızlığı engellemek için bazı fonksiyonlar kapatılır diyor ama bu duruma uyuyor mu emin olamadım

http://www.mazdas247.com/forum/showthread.php?123820053-Advanced-KEY-Indicator-light-Red-on-Dash

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracı teslim aldığımda yedeği de mecburen cebimde taşıdım çift anahtar ile 250 km yol yaptık caba bu sıkıntı yapabilirmi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sa arkadaşlar aracı servise götürdüm randevu alıp aracı bırakman gerek incelememiz gerekiyor dendi.. Aracı bırakmak istemedim çok basit bir arıza olması gerek diye düşünüyorum anahtarın pili azalmış olabilir pil değişimi yaptım aracı arkadaşımın servisinde resetleyip tekrar bakıcaz duruma son çare servise bırakıp çözüm arıycaz... Bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.. Şimdiden teşekkür ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olayı çözdük.. Akü kutup başlarını söktük birbirine sürtüp 15 20 dk bekledik bağlantıyı yapıp marka bastık söndü..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağolun, araçta arıza verecek herhangi bir olay yoktu sıkıntısız çalışıyordu... Bir anda yazıcımda önceden başıma gelen olay aklıma geldi elektrik ten kesip beynindeki enerjinin boşalmasını sağladık hiç bir şey olmamış gibi çalıştı.. Aynı olayı araçta deneyelim dedik kutup başlarını söküp birbirine sürttükten sonra 10 dk kadar bekledik tekrar bağlantı yapıp hatayı resetledikten sonra marşa bastık gösterge tertemiz oldu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...