Jump to content

Mazda 323 Otomatik Jikle İçin Kablo Bağlantısı

elegant
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Otomatik Jikle çalışmıyor. Usta bu resimlerde görünen kırmızı kablonun nereye bağlanacağını bilmediğini söyledi.

Karbüratörün altında bulunan bu kırmızı kablo boşta. Usta etrafında bunun bağlanabileceği boşta bir kablonun olmadığını söyledi.

otomatik jiklesi olan arkadaşlar eğer görebiliyorsa bu kablonun nereye bağlandığını yazabilirler ise sevinirim.

post-6992-0-69434900-1429619045_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dur bakalım akşam evdeki motor fotolarından varsa, o kısmın fotosu yüklerim, şansa arabada yanımda değil ,yoksa hemen bakar sölerdim, şimdi aklıma gelmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dur bakalım akşam evdeki motor fotolarından varsa, o kısmın fotosu yüklerim, şansa arabada yanımda değil ,yoksa hemen bakar sölerdim, şimdi aklıma gelmedi.

Eyvallah abi sağolasın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kardeş arabaya baktım, bahsi geçen kırmızı kablo otocikleden çıktıktan sonra karbüratörün yanından geçeren şarj dinamosunun yanından motor bloğunda bir sokete takılyor, bu sokette motor sıcaklığını ölçen bir müşür büyük ihtimalle, yani kablonun ucunda bir soket olmalı , belki kopmuştur, dediğim gibi şarj dinamosunun yanına bakın, hemen yağ filtresini üstüne doğu, orada soket belki hala  takılıdır ve kopuk kablosunu görebilirsiniz, kabloyu uzatıp tamirde edebilirisiniz.

Kolay gelsin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Kardeş arabaya baktım, bahsi geçen kırmızı kablo otocikleden çıktıktan sonra karbüratörün yanından geçeren şarj dinamosunun yanından motor bloğunda bir sokete takılyor, bu sokette motor sıcaklığını ölçen bir müşür büyük ihtimalle, yani kablonun ucunda bir soket olmalı , belki kopmuştur, dediğim gibi şarj dinamosunun yanına bakın, hemen yağ filtresini üstüne doğu, orada soket belki hala  takılıdır ve kopuk kablosunu görebilirsiniz, kabloyu uzatıp tamirde edebilirisiniz.

Kolay gelsin.

teşekkür ederim abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...

Selam.kardeş arabanız düzgünse motorun içindeki valflerin bağlanış şekillerini resimleyebilirmisin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...