Jump to content

91 Mazda 626 led gösterge aydınlatması

Mursel_Balci
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ellerine sağlık Mürsel, hem anlatım hem işçilik süper olmuş :)O0 Mehmet'in de dediği gibi son model arabalara taş çıkartır bu göstergeler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ağzım açık izledim şaka gibi. Mükemmel işçilik. Göstergemi ben de sökmüştüm. Üzerindeki boyayı kazımak büyük cesaret. Mükemmel iş çıkarmışsın abi. Paylaşım için teşekkürler. Her an vazgeçebilirim aracımı satmaktan :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cut off işi yarım kaldı diyelim. yani onun öncelikle devir işini halletmem gerek. daha düşük devirde devreye girmesi lazım. eğer olursa  o şekilde yapacağım. şimdilik kalorifer bölümüyle uğraşıyorum. bitmeye yakın diyelim. bitince cut off olayına el atacağım. ama göstergede yanmasını açıkçası pek istemem yani sürekli yanıp sönen bir ışık rahatsız edebilir. bu arada kalorifer 4. kademede çalışmıyordu daha önce sökmüştüm lehimi kopmuştu lehimlemiştim ama tekrar kopmuştu. şimdi tekrar lehimleyip kontrol ettim. kablo ısındığı için bir süre çalıştıktan sonra yine koptu bende vidalı bir sistemle sorunu kökünden çözdüm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cut off işi yarım kaldı diyelim. yani onun öncelikle devir işini halletmem gerek. daha düşük devirde devreye girmesi lazım. eğer olursa  o şekilde yapacağım. şimdilik kalorifer bölümüyle uğraşıyorum. bitmeye yakın diyelim. bitince cut off olayına el atacağım. ama göstergede yanmasını açıkçası pek istemem yani sürekli yanıp sönen bir ışık rahatsız edebilir. bu arada kalorifer 4. kademede çalışmıyordu daha önce sökmüştüm lehimi kopmuştu lehimlemiştim ama tekrar kopmuştu. şimdi tekrar lehimleyip kontrol ettim. kablo ısındığı için bir süre çalıştıktan sonra yine koptu bende vidalı bir sistemle sorunu kökünden çözdüm.

Vidalı yapmanda sıkıntı olabilir ısınıyorsa daha büyük problem çıkarmasın mürsel hocam neden o kadar ısınıyor ona bir bakıp çare bulmak lazım 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kablo çok kalın lehimde ince bir yerden tuttuğu için sıkıntı çıkarıyordu büyük ihtimalle. vidalı sistemi yapınca ısı seviyesi de düştü uzun süre çalıştırıp denedim. bir sıkıntı yok. yanı 4. kademe de en çok akımı çektiği için biraz ısınması bence normal.  kablo buna müsait ama orjinal lehim yeri kopunca sonradan yapılanlar orjinali kadar sağlam olmuyor sanırım. bir de sigorta mevcut eğer kısa devre gibi bir durum olsa sigorta direk atar sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kablo çok kalın lehimde ince bir yerden tuttuğu için sıkıntı çıkarıyordu büyük ihtimalle. vidalı sistemi yapınca ısı seviyesi de düştü uzun süre çalıştırıp denedim. bir sıkıntı yok. yanı 4. kademe de en çok akımı çektiği için biraz ısınması bence normal.  kablo buna müsait ama orjinal lehim yeri kopunca sonradan yapılanlar orjinali kadar sağlam olmuyor sanırım. bir de sigorta mevcut eğer kısa devre gibi bir durum olsa sigorta direk atar sanırım.

Evet haklısın sigorta atar yinede arada bir kontrol etmek gerekir sanırım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

89 yılında ilk çizimini yaptığında 25 yaşında olan Takomo Mazadoti 51 yaşında ilk kez ziyart için geldiği Türkiye'de dün gördüğü Mürsel Balcı'nın aracı için "Çok güzel otomobil, markası ne" yorumi sorusuna aldığı Mazda 626 cevabı ile geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir. Çevresindekiler son sözlerinin "Bu sadece Türkiye'de olur" olduğunu aktardılar. :))

Şaka bi yana üstad süpersin diyorum.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

Üstadım harika işler çıkarmışşsın, maşallah demeden edemedim :) 

2001 makyajlı kasa var bende ve ben de yaptığınızın daha basit hali bir çalışma düşünüyorum.Merak ettiğim bir konu var: İbreleri çıkaramadım ben. zorlayıp zarar da vermek istemedim. Sökmenin bir püf noktası var mıdır acep? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Emek hırsızlığı böyle oluyor demekki..Mesaj attım ama daha cevap vermedi..Kilometre bile aynı..Bilmesek bizi de kandıracak.

Adsız.jpg

bu da link

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Linke ulasamadim alt ortadaki resim benim araca ait

ASUS_T00J cihazımdan gönderildi

Üstadım harika işler çıkarmışşsın, maşallah demeden edemedim [emoji4] 
2001 makyajlı kasa var bende ve ben de yaptığınızın daha basit hali bir çalışma düşünüyorum.Merak ettiğim bir konu var: İbreleri çıkaramadım ben. zorlayıp zarar da vermek istemedim. Sökmenin bir püf noktası var mıdır acep? 

Biraz geç oldu ama çatal veya benzeri birşeyle çıkarabilirsiniz.

ASUS_T00J cihazımdan gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...