Jump to content

Hasarsızlığı bozdurmaya değer mi?

alper34
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba,

2014 model Mazda 3 aracımın sağ arka kapısını demir direğe sürterek hasar verdim. İki mazda yetkili servisine ve sanayide bir ustaya gösterdim. Yetkili servisin ilki kesin olarak kapının ve marşpiyelin değişmesi gerektiğini söyledi. (Kaskodan alacağı 7-8 bin liranın derdinde muhtemelen)

Diğer yetkili servis parça değişimine gerek olmadığını söyledi, hasarlı kapının fotoğrafını çekti, ilgili yere gösterip geri dönüş yapacağını, ücretine göre kaskodan yapılabileceğini ifade etti.

Sanayideki usta da parça değişiminin tartışmasız şekilde mantıksız olacağını, tramere işleyeceğini, hasarsızlığın bozulacağını söyledi. İstersen 1000 lira civarı hasar göstererek kaskodan yaptıralım, istersen 600 lira ver ben kaskoyu karıştırmadan yaptırayım dedi. (Usta iyi, referanslı)

Hasarlı kapıyı paylaşıyorum. Fikirlerinize açığım.

post-8135-0-93363000-1430303499_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun.. Aynı durumda ben olsam bu işi kaskoya yaptırırdım herhalde. Bu gibi durumlar için o kadar para verip kasko yaptırıyoruz araçlarımıza. Hasarsızlık indiriminiz ne kadar olacak ki gelecek yıl için?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun.. Aynı durumda ben olsam bu işi kaskoya yaptırırdım herhalde. Bu gibi durumlar için o kadar para verip kasko yaptırıyoruz araçlarımıza. Hasarsızlık indiriminiz ne kadar olacak ki gelecek yıl için?

Teşekkürler. 550-600 tl. indirim olabilir. Genelde ilk yıl hasarsızsa yüzde 30, sonraki yıl yüzde 40... diye devam ediyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

değişmesi gerek diyen servis hangisi acaba paylaşabilir misiniz?

Merser değişmeli dedi. Anadolu Yakası'nda dört servis var, her anlamda en iyisi Altunizade'deki Bostanlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu işi kısa, öz ve pratik bir şekilde Evo halleder. Cem var orada, selamımı söyleyin. Elinden gelen her türlü yardımı yapacaktır size. Geçmişler olsun, Allah beterinden korusun.

Kaskonuzu ne kadar yaptırdınız ki, 550-600 lira indirim bekliyorsunuz ? 

Kaskoyu taksitle ödüyorsunuz, ama hasarı genelde peşin ödüyorsunuz. Hele ki sanayide filan bir ustaya yaptırdığınız taktirde, %99 peşin ödemek zorundasınız.

Bizim araçların kapılarında kullanılan çelikler her ne kadar ince gibi dursada. Yüksek mukavemetli çelik olduğu için, düzeltme işlemi biraz sıkıntılı olabiliyor. O yüzden iyi servis, iyi ustaya denk gelmek önemli. Birde işin boya olayı var, kaportayı yapar ama bu sefer boyayı tutturamaz. Hadi komple boya at bir daha. 

O yüzden iyi düşünün, taşının derim. Yakın zamanda bir kaza yaptım sağ arka kapım değişti, sağ ön kapımda işlem görüp komple boyandı. Evo'da yaptırdım bu işi, harikulade bir işçilik çıkardılar. Kaskoyu zaten bu gibi durumlar için yaptırmıyor muyuz. Ben bir an olsun bile tereddüt etmem. %100 servise giderim ve %100 kaskoyu kullanırım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence hasar çok büyük değil, bir süre böyle kullanma alternatifini bir düşünün..

öte yandan bilgi amaçlı :  ben komple kaput ve sağ çamurluğu  toplam nakit 250 TL ye boyattım. (sedefli)  nasıl fiyatlar dönüyor piyasada

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bazı kaskoların hasarsızlık koruma maddeleri oluyor. Sene içerisindeki ilk hasarda ya hiç bozulmuyor ya da en fazla bir alt seviyeye iniyor . Poliçenize bir bakın, varsa bu madde hiç düşünmeden servise yaptırın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun. Bana göre ufak bir kaza ve kesinlikle parça değişimine gitmeyin. Birde Burak arkadaşın dediği gibi ( benim kaskom öyle ) sene içerisinde ilk hasarda indirim hakkınız kaybolmayabiliyor. Anladığım kadarıyla imkanınız var, kesinlikle servise yaptırın. Birde beklediğiniz indirim tutarı bana da yüksek geldi. Bu konuda sigorta acentenizden bilgi almanız pekala mümkün..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Para bu kadar kolay mı kazanılıyor Allah ellerine düşürmesin. Kaskodan 1000 lira gibi bir fiyata yaptırıyorsanız yaptırın Hasar kaydı da kayda değer derecede olmayacaktır. Ama öyle değişim ve 3-5 binlik bir hasar kaydı ortaya çıkaracaklarsa bence hiç değmez verin 500-600 yaptırın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynen çok uçuk çıkarsa yaptırtmayın kaskoya,sonra satarken bir sürü saçma sorulara maruz kalacaksınız.parça değişmeden de yapılacak gibi duruyor.iyi araştırmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bnce kesinlikle kaskodan değişin o kadar para verip sıfır arac almıssınız yamalı pantolon gibi olmasın.suanki halini servisteki halini serviste sökülen kapıyıda fotograflayın hasta serviste sökülürken kısa bir vıdeo çekin.bunada inanmayan kafayı yemiştir zaten sıfır alır))) kaskoya tonla para verdim hakkımı kullandım dostum olan bu servis kaydı duruyor sorabilirsinz dersinz olur biter.herkez park halında dururken carptı diyor ama siz ikna edebilirsinz.tabi son karar sizin umarım en doğru kararı verirsinz geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biz binmek için değil, satmak için otomobil aldığımız sürece. Bu tip düşünceleri çürütmemiz çok zor. Ben kendimden örnek verecek olursam. Örneğin aracımın kapısı hasarlı ise, tamir edilip, onarılmaya çalışılmasındansa (Büyük tipli hasarlarda). Yenisi ile değiştirilmesi taraftarıyım. Fabrikadan orjinal kapı geliyor, boyanıp takılıyor. Cuk diyede oturuyor. Yok düzgün oldu/olmadı, yok kapı oturdu/oturmadı, fitil kaçırdı/kaçırmadı, bilmem ne oldu/olmadı..bu dertleri sıfıra indiriyorsun. 

Satarken vay efendim kapı değişmiş diye damgalanacak mı ? Hiç ama hiç umurumda değil, benim otomobilimi, otomobilden anlayan alsın arkadaş. 

Not: Honda Jazz Otomobilimle eşim kaza yapmıştı. Araç kaldırıma oturup, ön alt motor kısmı hasar görmüştü. Tamponum bile değişmemişti. Ama araçta 12-13 bin liralık hasar oluşmuştu. Radyatör, salıncak, klima motoru, cam suyu deposu, direksiyon mili vs.derken rakam bu tutara çıkmıştı.  Kaskomdan yaptırıp, 1,5-2 yıl sonra değerine çok yakın  bir fiyatta satmıştım. Alan kişi otomobilden anlayan, mevcut hasarın hiç birisini dert etmeden aldı. Tüm işlemler yetkili Honda servisinde yapılmıştı ve hepsi belgeliydi.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski aracımda bundan biraz daha hafif bir sürtme ve Göçük vardı. Hiç yaptırmadım. Satarken de alıcı memnun oldu (niye böyle manyak bir milletiz bilmiyorum. Ben olsam o şekil almam ya da yaptırma parasını düşerim) hiç elletme dürüst satıcı oluyorsun. Elleteceksin bu sefer Allah bilir ne oldu da yaptırdı ? oluyor hem hasar kaydı hem boyayı bizim milletin bünyesi almıyor. Yada Çek 10/15 tane detaylı foto dışarıda yaptır Kaskoyu bulaştırma. Bineceksen tabi. Kasko indirimiyle tamir parasını çıkartırsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kasko yenilemeye ne kadar var? Öyle gezin, indirimi alın, sonra da yaptırın.

Belli bir tarihten önce kaskoya bildirim yapmaya gerek yok mu? Sonra gelip demesinler bu kaza aylar önce olmuş, geç kalmışsınız kaskodan yararlanmak için diye.

Kasko süresinin dolmasına iki ay var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pert durumlarında tabii ki ekspertiz kaza ne zaman olmuş diye kurcalar, ama sizin tek başınıza yaptığınız hafif kazalarda kim nasıl tespit edecek. gidip bir çekiç patlatın, sonra bu hasarı düzeltin deyin, sadece çekiçle verdiğiniz hasarı düzeltebileceklerini sanmıyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...