Jump to content

Mazda 323 (LANTIS) Distribütör Soket Kabloları Sıfırlama

ali gb
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Slm beyler :) 

Birçok konu açmışımdır ama bu konuyu site içinde arama yaptım ama yoktu.

Distributorun soket kablolarını elektrikçiler sıfırlayabilirmi ? 

Bende bi ara tekleme vardı, ustam sokette bişey varmı diye sokmüştü ve ilk kablosu çok rahat bi şekilde koptu ve araç çalışmadı. SOnra yaptı tabi. 

Ben bu kabloları sıfırlamak istiyorum ama 3 elektrikçi gezdim,

biri kabloları ile soketi alacaksın dedi (bu en sağlam dediğim elektrikçiydi ve mazda servisinden ayrılma bir elektrikçi)

biri olmaz dedi

biri de üstün körü yaparız dedi. 

Soketimde bir sıkıntı yok ama kablolarını sıfırlatmak istiyorum.

Bu konuda görüşleriniz nelerdir ?

Saygılar 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ali, sıfırlamaktan kasıt; kabloların yeniden yenisiyle çekilmesi mi? Soketin fotoğrafını koyabilir misin?

Aşağıdaki linkteki konuyu da boş bıraktın, gözlerden kaçmadı :)

http://www.mazdaclubtr.com/index.php?/topic/21650-Elektrik-işinden-anlayan-yardımcı-olabilir-mi-?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Soketin içinde sanıyorum 7 adet pin var 6 da olabilir  bu pinleri işi bilen birine söktürmeniz ve yerine önceden kabloları sıkılmış şekilde yeni pinleri takmanız gerek,her pinde geriye çıkmayacak şekilde tırnaklar bulunur ince bir tornavidayla arka taraftan bu tırnağı atlatmanız lazım  uğraşıcak elektrikçi zor bulursunuz dükkanında bütün gün boş oturup iş yok diye ağlayıp her işi beğenmeyen uğraşmayan onlarca dükkan sahibi var (usta demiyorum).Ustalar müstesna.

post-8446-0-28309600-1431017427_thumb.jp

post-8446-0-92431000-1431017434_thumb.jp

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet Mehmet hocam, kablolar sökülecek, yerine yenileri takılacak.

Resim netten alıntı, yarın kendi distplug'ımın da resmini çekerim...

33ubqyc.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tozduman hocam maşallah'ın var. O konnektör kolay bulunan bir malzeme mi? İyi bir usta eski soketten de faydalanabilir aslında.

Saolasın Mehmet kardeşim Konnektör kolay bulunan bişi değil ben endonezya dan getirtmiştim,çünkü kırıktı ve uzay montaj kablolar bağlıydı belki çoğumuz bilmez ama endonezyada ki mazda sayısı bizden epey fazla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence önce kabloların bir ölçümünü yaptırsın , sorun varsa böle bir işe girişsin aksi halde böle zanda bulunarak iş yaparsan Ali kardeş bu günlerinide ararsın sonra, bak demedi deme, kablolarda kesin bir sorun olmadığı belli, durup duruken problem olup olmadığını bilmezken niye değişiyosun elektrik sistemini arkadaş ??? rahatlıkmı tepiyor , sanayilerde uğraşmakmı istiyosun. Git bir elekltrikçiye güzelcene hapsini kontrol ettir, tam tırnakların oturup oturmadığını test et , varsa bir sorun o zaman sorunlu olanı hallet.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elinizde yatkınlık yoksa bulaşmayın ama ben yaparım diyorsanız benimde aynı şekilde sorunum olan disbiritördeki işlem fotolarını yüklüyorum umarım faydası olur.Sırasıyla soketin üzerinde turuncu bir şapka var bunu tornavidayla hafif kanırtarak sökün tırnaklar meydana çıkar her tırnağın yuvasının içinde plastikten bir tırnak var bu tırnağı (metal soket solda kalıcak şekilde)sağa doğru kanırtıp arkadan tırnağı çekip çıkarıyoruz sonra bu tırnağın bağlantı elemanını açıp kablo lehimliyorsunuz ben 12 volt havya kullandım her zaman arabada takım bulunduğu için,tırnağı kabloyla beraber sokete takın kendiliğinden oturup çıt sesi verince tamamdır sakın ters yerleştirmeyin takarken sağlam olanlara bakarak yapmak lazım. 

diğer resimler

post-8446-0-92955100-1431180613_thumb.jp

post-8446-0-90638800-1431180624_thumb.jp

post-8446-0-49396500-1431180631_thumb.jp

post-8446-0-58525700-1431180639_thumb.jp

post-8446-0-57170900-1431180644_thumb.jp

post-8446-0-25329200-1431180688_thumb.jp

post-8446-0-91803700-1431180693_thumb.jp

post-8446-0-72112100-1431180698_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mursel balcı

Benim ustam tekini sökerken seyrettim, bilmek gerek ya da bir kaç kere deneyim yaşamak gerek. Pinlerini elektrikçilerde bulurum belki ama elektrikçim çıkmasını al demişti

nofear

ölçümünü yaptırayım gürhan abi ama biri kolaylıkla kopunca süphe oluştu, kaç yıllık araba, sıfırlasak bişey olmaz. sağlam olsun.

Tozduman

evet ustamda sökmüştü aynen bu şekilde. bu şekilde sökülecek ısıya dayanıklı sıfır kablolar takılacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...