Jump to content

Hoşçakal Yaris, Merhaba Mazda 3

Mutlu Tekir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Terlemenin sebebi 100bin km.ye dayanmış şanzıman yağının havalandırmadan yağ atmasıydı. Şu anda hiç bir sorunu kalmadı.

Dün gece aniden önüme atlayan bir kediye çarptım frown.png120 km hızla giderken çift şeritli bir yolda kamyon sollarken Kütür diye ses geldi frown.png ardından parça parça sesi gibi davlumbazlarda çıtır çıtır sesler geldi ufak mıcırlardan geçerken yapar ya aynen öyle. Kediyi göremedim ama o hızla mefta olmuştur araca baktığımda tamponda sıkıntı yoktu ama karter muhafaza parçalanmıştı. Sağ yolcu tarafı karter muhafaza aşağı eğilmişti. Yerine sıkıştırdım. 2 3 parça plastik daha sarkıyordu ama gece gece ilgilenemedim yolda. Kan izi vs yoktu ama ona şaşırdım. karter muhafazayı sarkan kısımları içeri sıkıştırsam sıkıntı yaşatır mı? 

Üstten kaputtan bakınca ayrılma olduğu görülebiliyor.

pglLvz.jpg

a5m6Pd.jpg

DMpaoy.jpg
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olabilir abi, hız sabitleyici taktırdığımdan artık 2-3 ay bir şey harcayamam. Bir süre sonra oraya sac ile destekletebilirim ama abi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dün gece Kozaklı'da oldu vaka. kamyon sollarken 120 ile gidiyodum. direk aracın dibinden atladı yola, benim aracın altına girmese kamyonun altına girecekti. :( 

trafik de yoktu gece 1 olduğundan.

o haberi de şimdi gördüm çok fena 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

Bugün itibariyle tahmini 3bin km lik tatilimden geri döndüm. Safranbolu-Kdz.Ereğli-Yozgat-Kayseri-Muğla-Körfu koyu-Marmaris-Datça Knidos-Kuşadası-Didim-İzmir Alsancak-Ayvalık-Adapazarı Geyve-Kdz. Ereğli-Safranbolu rotasını 2 haftada dolandık.

Tahmini 500 tl tutmamıştır yol. Büyükşehirlerde 2 tl ye de lpg varken tqtil yörelerinde 2.39 bile gördüm.

Genelde 90 A sabitledim haliyle 7lt.LPG yaktı. Fakat ayvalık sonrası 100-110 gittim. 2.1 tl den 14-15 kuruş yaktım genelde, bastığım zamanlar da 20 kuruş en fazla.

Marmaris dönüşü Akyaka-Muğla yolundaki ünlü virajlarda zorladım baya aracı. Önceki sene toyota yaris kullanırken o yol beni tutmuştu ama bu sene mazda çok zevk verdi. Hatta birinin tam virajda beni sollaması yüzünden 30 luk U viraja 80-85 ile girdim. Lastiklerden ciyaklama geldi ama araçta kayma olmadı, tabi ben cama yapıştım. :D eşim de ben bariyerleri tam karşıda gördüm sonrasını hatırlamıyorum dedi :D

Mazda konforuyla yol tutuşuyla sağlamlığıyla çok memnun ediyor açıkçası. İyi ki almışım kara keçimi. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ekonomik, eğlenceli ve tehlikeli bir yolculuk olmuş. Benzinli araban varsa çok da kilometre yapıyorsan lpg zorunlu artık

Akyaka -Muğla arasındaki virajları 2 şeridi kullanarak dönmek eğlenceli oluyor Mehmet abi. Çoğu kişi de beni solluyordu o yollarda. Muğlalılar fena kullanıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Sorularım var. :) 

2010 touringimde arka bagajda aydınlatma yok muydu? Bagajın üst kısmı boş muydu bir de? Bagaj kapağı değil de, bagajın içinin üst kısmı? Boş sac gözüküyor orada. Bagaj kapağında da yalıtım malzemesi olup bagaj içinin üst kısmında yalıtım olmaması enteresan geldi.

Anahtardan cam indirilip kaldırılabiliyor, dün keşfettim ve çok mutlu oldum. :) Fakat far yıkama çalışmadı, önce sigorta değişimi, ardından da motoru manuel 12v güç vererek çalıştırma yöntemini deneyeceğim. Yalnız kireç çözücü ile saf su karıştırılıp silecek suyu haznesine konulsa bu far yıkama motorundaki kireçleri çözemez mi acaba? 

Bir de şanzıman 1'den 2'ye geçerken bazen ikilemde kalıyor ve geçmekte gecikiyor, bu 1-2 saniyelik geçme gecikmesi esnasında şanzımandan gurultu, tam tarife uymasa da metal metale sürtmeye benzer bir ses geliyor. Bu ses normal değil sanırım. Şimdilik 1-2 saniyelik vites değişim gecikmesinden başka bir zararı yok, ama ileride sıkıntı çıkarabilir mi? Ya da 1. ve 2. vitesin selenoidlerinden mi kaynaklanıyor acaba? Çok enteresan bir ses, sanki o anda hem 1 hem 2. viteste de metal metale sürtme sesi ile gurultu sesi arası bir ses çıkarıyor. Video çekecektim ama ses duyulmuyor, araç içinde farkediliyor ancak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mutlu bagajın tavanında mum ışığı gibi yanan, pek bir işe yaramayan tavan lambası olması lazım. Ben o lambayı iptal ettirip, oradan elektrik hattı aldırıp. Beyaz şerit Led çektirdim tavana. Bagaj ışıl ışıl oluyor, o karanlıktan eser kalmıyor. Kesinlikle tavsiye ederim, çok kullanışlı oluyor. Özellikle kapalı otoparklarda yada gece karanlıkta bagajdan bir şey arama sorun oluyordu. Öyle ki pazardan, marketten aldığım poşetlerden kalanlar oluyordu, görmediğim için. Hiç unutmam bir keresinde pazardan aldığım çengelköy hıyarı kalmış bagajda. Artık çürüyüp koku gelmeye başladığında fark etmiştim.  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Uzun zaman sonra yaptıklarımı özetleyen bir yazı paylaşayım.

Öncelikle kısalara 4300K xenon sonrasında uzunlara da şimşek led aldım.

Aşağıdaki linkteki ürünü almıştım. Uzunların bixenon etkisi gibi çakması için. Ürünü taktım ve çok da memnun kaldım. Tepki hızı çok çok iyi, ve her yeri aydınlatıyor. Orijinal bixenonmuş gibi çakıyor neredeyse. Dolmuşçular bile yol veriyor.  :rofl: Kısalara taksam xenon kadar aydınlatsa hiç durmam takarım vallahi. Ama emin olamıyorum. Kısalar için xenondan lede geçilir mi sizce? Aydınlatma nasıl değişir?

http://urun.n11.com/xenon-far/h1-h3-h4-h7-h8-h11-h15-9005-9006-ledxenon-powercre-led-sogutmali-P100035315

Videolar.

https://www.youtube.com/watch?v=Mfi56RsmeGs

https://www.youtube.com/watch?v=UQDWBINLrpQ

Aracın kirlenmesini engellemek amaçlı paçalık aldım. ve önlere taktım. (arkalara sonra)

Koltuk ısıtıcı aldım.

https://tr.aliexpress.com/item/winter-Car-heated-cushion-seat-calefaction-cushion-car-heated-pad-seat-car-heated-seatWinter-heating-cushion/32598663826.html?spm=2114.13010608.0.0.by5PFR

1 dakikada ısıtıyor. Çok güzel ve emsallerine göre ucuz bir ürün. Çok memnunum. Deneme amaçlı 1 tane almıştım. Yolcu koltuğu için de 1 tane daha alacağım. Koltukları söktüğümde orijinal kumaşının altına almayı planlıyorum.

Orijinale 400 tl istediklerini hatırlatırım. Benim Touring ile Impressive arasındaki farklar olumsuzdan pozitife doğru değişiyor diye düşünüyorum.

------------------------------------------------------------

Zaten 7 fark vardı, RVM, Rezistanslı ön cam, sunroof, 16" jantlar (touring 15" jant), 6 hoparlör (touring 4 hoparlör), hız sabitleyici, koltuk ısıtma. Görüşlerim tamamen kişiseldir.
1) RVM doğru dikiz aynaları ayarlamasıyla hiç ihtiyaç duymuyorum.
2) Rezistanslı ön cama sahip 2016 Fiesta kullandım ve ön camdaki ince çizgiler görüşümü çok etkiledi ve çok huzursuz etti beni, odaklanma sorunu yaşadım. Kışın da ilk önce aracı önce çalıştırıp, klimayı en yüksek hıza ve en yüksek sıcaklığa ayarlayıp ön cama yönlendiriyorum. Ardından aracın üstündeki karları temizleyesiye kadar 2-3 dakikada ön camdaki buzlar tabaka halinde cam yüzeyinden eriyip ayrılıyor. Şu ana kadar ön cam rezistansına da hiç ihtiyaç duymadım.
3) Sunroof ihtiyacım olmadı diyemediğim bir özellik. Kullanım ihtiyacı kişiden kişiye değişir. Aracın içinin ferahlamasını sağladığını inkar edemeyiz. Sunroof u olanların kaçı ne sıklıkta kullanıyor, bilemiyorum. Fakat sunroof olsa sadece ışık girmesi için kullanırdım diye düşünüyorum. Fakat yine de aramıyorum.
4) 16" jant tamamen görünüş açısından güzellik sağlıyor. Fakat 195-65-15 lastikler piyasada 205-55-16 ya göre çok daha ucuz bulunabiliyor. 1" lik yanak farkının getirdiği konforu da inkar edemeyiz.
5) Şu anda 4 hoparlör var, ama aynaların hizasındaki iç trimlerde tweeter hoparlörler için kablolar hazır. Tweeter alarak 6 hoparlör yapmak çok kolay, 25 TL.
6) Hız sabitleyiciyi aracı aldığım gibi taktırmıştım zaten serviste. Araçlarda olmazsa olmaz gerçekten büyük konfor.
7) Koltuk ısıtma da eklendi.

Buradan görülebileceği gibi fark 4 benim için (yakında 3 de olabilir tweeter ekleme ile), ama ihtiyaçlarım doğrultusunda aramadığım özellikler. Bizim araçlara kahverengi döşeme rengi de yakıştıramıyorum. Yarı siyah yarı kahverengi iç renk uyumlu olamamış. O nedenle Touring aracımdaki gri koltuk ortası ve kapı döşeme rengiyle siyah uyumunu daha iyi buluyorum. Gri döşeme rengi araçlarımızdaki gri plastiklerle de uyum sağlıyor diye düşünüyorum. O nedenle aracımdaki renk uyumundan sonra tamamen siyah iç renk boğulmama yol açıyor.

----------------------------------------------

Şimdiye kadar yapılanlar:
-Hız sabitleyici
-Ayak altı ışıklandırma
-Stepne yuvası indirilerek lpg tankının yüksekliği azaltıldı
-Bagaja led şerit çekildi
-Park ampulu, arka plaka aydınlatma, iç aydınlatma led yapıldı
-Bagaj kapağının üzerindeki tuş ve anahtar harici içeriden de açılması için hat çekilip göğüse tuş eklendi.
-Geri görüş kamerası ve ekranı eklendi.
-Bluetooth aux handsfree car kit eklendi.
-4300k Xenon
-Xenon için röle tesisatı çekildi
-Mat aluminyum sol ayak dayama eklendi.
-Kapı ceplerine silikon jel pedler alındı.
-Uzun şimşek led takıldı.
-Araçla aynı renk far kaşı yapıştırıldı.
-Paçalık takıldı

15146830_10154776060588256_1552442901_o.jpg

15152945_10154776060593256_276638613_o.jpg

15215742_10154776060788256_1550380809_o.jpg

15215986_10154776060698256_626468909_o.jpg

15126102_10154764398593256_955214924_o.jpg

15129832_10154764400003256_892048352_n.jpg

15129944_10154764400083256_1424556953_n.jpg

15134160_10154764399458256_1838921077_o.jpg

Kapı ceplerine jel pedler alındı.

DSC_0163.JPG

DSC_0164.JPG

DSC_0165.JPG

DSC_0166.JPG

Bu konu ileride de şeffaflığı göstermesi açısında yaşadığım ufak kazanın da detaylarını paylaşayım.

Alıntı
Son 1 aydır üstümde nazar mı, talihsizlik mi, uğursuzluk mu ne var anlamadım.
Önce bayramın 3. günü Kayseri'ye giderken Kırşehir'den sonra tek şerit gidiş, geliş olan yolun ortasında dubalar konulmuş yolda önümdeki araç çok yavaş gittiği için sollayım dedim. Karşıdan gelen aracın farları sönük olduğundan uzakta zannetmiştim gece olmasından ötürü. Farının sönük olduğunu farkettiğimde daha çok mesafe vardı ama riske atmak istemedim ve bir dubaya vurup üstünden geçmek suretiyle kendi şeridime girmiştim. Sonucunda tamponda ufak bir boya çatlağı oluşmuştu.
Aynı gün 1 saat sonra, Kayseri şehir içinde 70 ile giderken 2 m büyüklüğünde kasisi göremedim ve fren yapmaya fırsat duyamadan o hızla o kasisten geçtim. Arkada oturan eşim kafasını hafifçe tavana çarptı. Kasisi gösteren hiç bir reflektör yoktu ve uyarı tabelası da kasisten 2 m öncesindeydi sadece. Gecenin karanlığında da o gözükmüyordu.

1-2 hafta evvel de, orta ve sol şeridi kapatıp yavaş gidenler yüzünden sağdan geçmek suretiyle ilerlemek istedim. O esnada en sağda 20 km hız ile ilerleyen kepçeyi görmemle frene basmam bir oldu ama duramadım tabiki, orta şerittekii tombak kasa Corolla, sağdaki kepçe aynı hizadayken ipi iğne deliğinden geçirir gibi tam aralarından geçirdim. Sağ taraf kepçeye 1-2 parmak fark ile geçtim ve sağ ayna kapağım ve camı kırıldı. Sonradan farkettim ki, sol ön tamponum, orta şeritteki Corolla'nın arka sağ tamponuna hafifçe sürtmüştü. Biraz derin çizikler de burada oldu. 300 TL'ye yan sanayi ayna alıp aynanın gövdeye bağlandığı yeri orijinali kullanıp yan sanayinin ayna camının bulunduğu parçanın tümünü aktardım. 

Tüm bunlardan sonra bugün de soldan duvara sürttüm. Önümde ilerleyen Tofaş sağ yolcu koltuğuyla uğraşıyordu ve bir hızlanıp bir yavaşlıyordu. En sonunda tam yan yoldan çıkacakken durdu. Ben de 5 sn bekledim ve sollamak istedim. O esnada kornaya basmamın verdiği direksiyon hakimiyetinin azalması ve gaza birazcık fazla basmanın verdiği kontrolsüzlük ile direksiyonu toplayamadım ve soldaki duvara sürttüm. Adamın bana dediği dörtyol ağzında sollanır mı, benim ona dediğim arkanda araç varken yolun tam ortasında durulur mu oldu... Neyse dedik çektik gittik. Tutanaklık durum yok, adamda da suç olsa da, asıl suç bende ve aceleciliğimde.

Alıntı
Bu pazartesi verdim Eyüp abi. İnşallah haftaya pazartesi ya da salı alacağım. Kaskodan ikame araç aldım Fluence 2013 1.6 cvt lpgli. Onla idare ediyorum 2 gündür. Test, İnceleme Karşılaştırma yazısı geliyor. [IMG]

Perşembe gittiğimde çamurluk düzeltilmiş, tampon onarılmış boya bekliyorlardı. Çamurluk ön 2 karışı boyancak, tampon boyancak, sis farı kapağı değiştirilecek sol tarafın, bir de sol far değiştirilecek.

Bunun haricinde de sağ ayna kapağını kırmıştım. Kapak bulamadığımdan ayna aldım, sadece aynanın bulunduğu parçayı taktım. Kapağı boyanmayı bekliyor. Aracın son hali, far kaşlı fotoğraflarında. Ön tampondaki çizikler de gidince daha bir aşık oldum keratama. Kopmak zor olur. Tek dezavantajı yalıtımı ve motorunun performans verememesi.

Paçalıkların aracın yağmurda ve karda kirlenmesini engellemesi için istedim. Arabayı yıkayıp 5 dakika sonra kapının etek altının kirlenmesini hiç sevmiyorum.

Beyaz aydınlatma ve mavi ambiyans aydınlatma kenarda duruyor. Onu da müsait olduğum zaman takmayı planlıyorum. Şu anda ayak altı aydınlatma şeritlerini gündüz ledi olarak kullanmayı planlıyorum.
Mavi ambiyans ışığını da torpido gözündeki ampule gelen kablodan alacağım. Ayak altı aydınlatmayı yolcu ayak altındaki konektörden almıştım zaten. 
Aliexpressden aldığım hızlı bağlantı klipslerini de bu tür amaçla almıştım. Kesip biçmeden ve yalıtmak için bantlamaktan kurtarıyor insanı.

Mavi ambiyans ışığı, mavi kapı cebi pedleri ve mavi dekoratif şeritlerle aracın içinde mavi ambiyans yaratmayı planladım. Mavi hem dinginlik hem de konsantre artırıcı etkisi olmasından ötürü tercih ettim.

Koltuk ısıtma orijinal ekletmeye kalksak 400 tl serviste. Aliexpresste 13 dolara satılan minderin yorumlarına baktığımda 1 dakikada ısındığını ve çok iyi çalıştığını belirtmişler. Ben de denemek amaçlı 1 tane aldım. Sabahları ilk çalıştırmada donuyor insan çünkü. Bu nedenle beğenirsem 1 tane daha alıp öne set yapacağım. Belki ileride kılıfın içine gizlerim bu minderleri.

Onun dışında gelen tüp şeklindeki sinyalli ledin parlaklığından memnun kalmadım. Sinyale güç gelince beyazı kapatan devresi vardı ama, beğendim bu devreyi. Bunun için de ek daha kuvvetli sarı led şerit aldım, sinyal için ek parlaklık amaçlı kullanacağım, beyaz için de şu anda ayak altı aydınlatma amacıyla kullandığım ledleri kullanacağım.

şu aralar da aklımı ön tarafa ufak krom ile detaylandırsam mı diye düşünüyorum.
Aşağıdaki resimdeki gibi sis farı yuvalarındaki ortadaki 2 çıkıntıya U profilindeki nikelaj şerit çekip, ardından aracın en altındaki ortadaki siyah plastik çıkıntıya (sis farlarının altındaki 2 oyuğun arasındaki plastik çıkıntı) da böyle bir krom şerit çekilse nasıl olur. Mazda logosunun altındaki krom parça olmayacak.

Bunlara ek olarak da Mercedes CLA veya yeni Peugeot 3008 ön ızgarası gibi ufak krom detaylar...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

impressive'den pek farkı kalmamış mutlu, eline sağlık. krom, bazı araçlarda çok sırıtıyor, bizim araçlarda da sırıtacağı kanısındayım. jel pedleri nereden aldın acaba var mı linki falan?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Mehmet Özdemir :

impressive'den pek farkı kalmamış mutlu, eline sağlık. krom, bazı araçlarda çok sırıtıyor, bizim araçlarda da sırıtacağı kanısındayım. jel pedleri nereden aldın acaba var mı linki falan?

Buyur abi. 

https://tr.aliexpress.com/item/5pcs-set-FOR-MAZDA-3-2008-2009-2010-2011-2012-Silica-gel-Gate-Slot-Pad-Non/32729752147.html?spm=2114.13010708.0.0.XvNd2z

Eklemeyi unutmuşum, merak edilenleri, linkleri ekleyebilirim eğer gözden kaçan varsa.

Krom konusuna katılıyorum. Ben de öyle düşünüyordum ama siyah lüks araçlarda yanda cam altı krom çıtalar, ön tarafta krom detayların az kullanılması göze batmıyor. Bir miktar hava bile katıyor. O nedenle denemek istiyorum. Ön ızgaraya da ufak ufak krom kesip CLA'nın ön ızgarasındaki gibi bir görüntü belki hoş gelebilir diye düşündüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mutlu arkadaşımızın otomobilini kişiselleştirmesi konusunda üstüne yok, gerçekten özel bir yetenek. Fakat kişisel görüşleride olsa ayrıldığımız noktalar var. 1. olarak RWM konusunda katılmıyorum, inanki çoğu zaman özellikle sollama veya sağ yapma durumunda sesli uyarı ile dikkatsizliğinizi tolare ediyor belkide bir kazadan kurtarıyor sizi. 2. olarak öncam ısıtma rezistansı konusunda mazdada o dediğiniz çizgiler kesinlikle bulunmuyor, hatta geçen gün okulda arkadaşlar bu rezistans nerede bulunuyor diye uzun uzun gözlüklerle bakıldı zor tespit edildi. İç anadolu gibi kasımdan itibaren buz tutan camlarda, her sabah görüyorum site bahçesinde işe giden site sakinlerinin elinde bir buz kazıyacağı, uğraşıp duruyorlar sabah ayazında, ben ise sadece 1 dakikada camdaki bütün buz ve kar iniyor aşağıya, daha ötesi varmı.  3. olarak ise sunroof konusu, benim gibi sigara içen birisi için vede yaz sıcaklarında  son derece yararlı bir donanım. 4, faydalı donanımı zaten halletmişsiniz, koltuk ısıtması, keyifli olmadığını söylemek zor, özellikle bu ayazlı sabahlarda. 5. olarak hız sabitleme sadece impressive modelindemi var bilmiyorum, ama radar cezalarından kurtulmanın en önemli aracı, ben uzun yol için  120 km ye ayarladım, şu ana kadar ceza görmedim, sizde taktırmışsınız zaten. Ses sistemi konusunda bu tamamen kişisel zevkle ilgili bir konu, bana yeterli geliyor, sizde gerekli müdahaleyi yapmışsınız aracınıza. Ayrıca diğer eklediğiniz donanımlarıda güle güle kullanının.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, renegade :

Mutlu arkadaşımızın otomobilini kişiselleştirmesi konusunda üstüne yok, gerçekten özel bir yetenek. Fakat kişisel görüşleride olsa ayrıldığımız noktalar var. 1. olarak RWM konusunda katılmıyorum, inanki çoğu zaman özellikle sollama veya sağ yapma durumunda sesli uyarı ile dikkatsizliğinizi tolare ediyor belkide bir kazadan kurtarıyor sizi. 2. olarak öncam ısıtma rezistansı konusunda mazdada o dediğiniz çizgiler kesinlikle bulunmuyor, hatta geçen gün okulda arkadaşlar bu rezistans nerede bulunuyor diye uzun uzun gözlüklerle bakıldı zor tespit edildi. İç anadolu gibi kasımdan itibaren buz tutan camlarda, her sabah görüyorum site bahçesinde işe giden site sakinlerinin elinde bir buz kazıyacağı, uğraşıp duruyorlar sabah ayazında, ben ise sadece 1 dakikada camdaki bütün buz ve kar iniyor aşağıya, daha ötesi varmı.  3. olarak ise sunroof konusu, benim gibi sigara içen birisi için vede yaz sıcaklarında  son derece yararlı bir donanım. 4, faydalı donanımı zaten halletmişsiniz, koltuk ısıtması, keyifli olmadığını söylemek zor, özellikle bu ayazlı sabahlarda. 5. olarak hız sabitleme sadece impressive modelindemi var bilmiyorum, ama radar cezalarından kurtulmanın en önemli aracı, ben uzun yol için  120 km ye ayarladım, şu ana kadar ceza görmedim, sizde taktırmışsınız zaten. Ses sistemi konusunda bu tamamen kişisel zevkle ilgili bir konu, bana yeterli geliyor, sizde gerekli müdahaleyi yapmışsınız aracınıza. Ayrıca diğer eklediğiniz donanımlarıda güle güle kullanının.

Teşekkür ederim, zaten kişisel görüşümdür diye eklemiştim. :)

Ön cam buz varsa aracı çalıştırıp klima en sıcak en ful seviye ön cama yönlendirip 2-3 dakika bekleyince çözülmeye başlıyor zaten. Safranbolu da 2 haftadır ayaz yapıyor. 3 senedir bu yöntemle hiç sıkıntı yaşamıyorum. -15 derecede bile.

Hız sabitleyici Touring de yok, ama takılabiliyor. Çok uzun yol yaptığım için aldığım gibi taktırdım.

Bu konuda anlatmak istediğim. İhtiyaçlara göre donanımın seçilmesi. Araç alırken bütçe müsade eder tabiki en ful donanım alınsın, fakat parası yetmeyip de kullanmayacağı özelliklere rağmen touring almayanlar da olabilir. Herşey insanın kendi ihtiyaç duyduklarında bitiyor. Ve göstermek istediğim gibi ek ürünlerle araçlardaki donanımı geliştirmek kolay.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ledli kapı eşiği düşünmüyor musun mutlu? Akşamları kapı açılınca gerçekten hoş bir görüntü veriyor.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Mehmet Özdemir :

Ledli kapı eşiği düşünmüyor musun mutlu? Akşamları kapı açılınca gerçekten hoş bir görüntü veriyor.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Düşünmüyorum Mehmet abi. Karşılama aydınlatması beyaz, farları açınca ambiyans aydınlatması mavi olacak. Kapıyı açınca kapı eşiğindeki ışığın da beyaz olması lazım ki uyum olsun. Öyle olunca da  görüntü olmaz. Ama ambiyans ayak aydınlatmasına ek olarak tekli mavi led bulabilirsem kapı tutamağı arkasına, orta konsol bardaklık tarafına da eklemek istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün AÖF sınavları arasını fırsat bilerek aracımla uğraştım.
-Sabahki tamamen buz kesmiş hali. :) 5 dakika çalışınca ve klima maksimum sıcaklık ve fan hızında çalışıp ön cama yönlendirilince buzdan eser kalmadı.
-Sol sis farı kapağı değiştiğinden sağ sis farı kapağındaki mıcır izlerinden dolayı beyaz noktalar ve matlık dikkat çekip canımı sıkıyordu. Etrafını maskeleme bantıyla kapatıp siyah plastik astar boyasıyla boyadım. Orijinali gibi oldu. Arada fark kalmadı.
-Mavi dekorasyon şeridi almıştım. Ne zamandır takılmayı bekliyordu. Bugün kapı döşemelerine taktım, kenarlarını da gözükmeyecek şekilde ayarladım. Güzel olduğunu düşünüyorum.
-Krom U geçme şerit almıştım. Onu da Mazda logosunun altındaki çıkıntıya ve aracın en alt ortasındaki çıkıntıya uyguladım. Tahmin ettiğimden daha güzel yakıştığını düşünüyorum. Izgaraya da ufak ufak uygulamayı düşünüyordum ama kesik çizgileri çok göze batıp kötü durduğundan yapmadım.

DSC_0017.JPG

DSC_0018.JPG

DSC_0019.JPG

DSC_0020.JPG

DSC_0021.JPG

DSC_0022.JPG

DSC_0023.JPG

DSC_0024.JPG

DSC_0027.JPG

DSC_0028.JPG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Krom uyguladığın yere çok yakışmış gerçekten mutlu. Sırıtmamış hiç. Belki sis farı üzerindeki yere de uygulanırsa güzel görüntü alınabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...