Jump to content

Hoşçakal Yaris, Merhaba Mazda 3

Mutlu Tekir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

4 dakika önce, Lupara :

Sonuç ? 

Bence siz temiz bir mazda 3 BL alın :)

Madem BL alacaktım ne diye sattım? Hem de o kadar uğraştığım aracımı :D Motor gücü ve yalıtım olarak tatmin etmiyor artık beni. Dizel otomatik düşünüyorum. Büyük ihtimalle 308 olacak gibi gözüküyor.

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Mutlu Tekir :

Madem BL alacaktım ne diye sattım? Hem de o kadar uğraştığım aracımı :D Motor gücü ve yalıtım olarak tatmin etmiyor artık beni. Dizel otomatik düşünüyorum. Büyük ihtimalle 308 olacak gibi gözüküyor.

Dizel otomatik alacaksaniz zaten pejo yada citroen almalisiniz. Gercekten cok basarili motorlari var. 

Birader pejo citroen yetkili servisinde calisiyor. Epey psa muhabbeti dinliyoruz. Motorlari bayagi ovuyor. A kendisi mazdasever.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Lupara :

Dizel otomatik alacaksaniz zaten pejo yada citroen almalisiniz. Gercekten cok basarili motorlari var. 

Birader pejo citroen yetkili servisinde calisiyor. Epey psa muhabbeti dinliyoruz. Motorlari bayagi ovuyor. A kendisi mazdasever.

Ben de öyle olacam gibi. :) 50bin km altı 308 1.6 bluehdi eat6 bakınıyorum.En mantıklı o geliyor. 100bin tl ye kadar sattığı var mıdır?

4 saat önce, ozgur35 :

Dizel otomatık motıon bm bence Jantları degıstın mı power oluyor 

Yol sesi, rüzgar sesi çekilmez. BN olsa neyse de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de bunların hastasıyım belkı bı gün allah nasıp eder Şunu almak ıcın kıyarım kuzuma, yoksa kıymam allah kaza bela hastalık borc morc vermezse  :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-hatasiz-bayi-cikisli-e92-698036507/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet macera 1 hafta önce 1 yıl önce silmeyi unuttuğum Facebook Marketplace araç ilanıma bir arkadaşın mesaj atmasıyla başladı. Araçların fiyatları arttı ama arkadaş 1 yıl önceki ilandan yazınca, 55bin olursa yarın geliyorum demesine hadi olsun diye cevap verdim. Dürüstlük olması açısından aracı anlattım, yaptıklarımı anlattım ve kronik olan ön göğüs erimesi ve 2 parçadaki güneş yanıklarının fotoğraflarını gönderdim. Pasta cila ve bu 2 nokta harici aracım gayet iyi durumdaydı. 171bin km. aslında çok da yüksek olmasa da, ileride satılmasının zor olabileceği nedeniyle km düşürüp model yükseltmek istiyordum. Ayrıca güç de az geliyordu artık. Arkadaş da araca talip çıkınca cumartesi günü aracın satışını gerçekleştirdik.

Araba giderken içimde bir sızı da oluşmadı değil. Dile kolay 4.5 sene, 15bin km.si yurtdışı olmak üzere 75bin km. Birlikte 18 ülke, yüzlerce şehir!
70507216_390304554994011_8008662046100946944_n.jpg.7f3512e52ad65ed00a5bdcc2e43e846c.jpg

70504702_401339557440937_1164592253600006144_n.jpg.841cea523b2fc2782a511c9d75caf7c3.jpg

Aracı satmak gerçekten çok kolaymış. Araç almak çok daha zor. Ben aracı satmadan önceki akşamdan başlayıp yeni aracımı alıp eve gelesiye kadar ne kadar stres yaptım, uykularım kaçtı anlatamam. Al sat bana göre değil. :)

2013 sonrası makyajlı Astra J 1.4T Sport, 2015 sonrası makyajlı Auris 1.6 MDS, 2014 sonrası Mazda 3 1.5 Skyactiv-G Otomatik, 2014 sonrası Peugeot 308 1.6 BluehHDI EAT6 Active, Kia Ceed 2015 sonrası 1.6 CRDI Otomatik Premium donanım arasında kaldım.

Kia görünüşüyle içime sinmeyen bir modeldi. Aynı şekilde Astra J de etrafta zibille olmasından dolayı ve kasa ağırlığı, subap hassasiyetini de düşünerekten vazgeçtim. Ayrıca internetteki yorumlarda 60bin km.de devirdaim değişmesi, 30-40bin km.de turbo ile ilgili sıkıntıların yaşanması Japon sorunsuzluğu ile ünlü Mazda'dan sonra korkuttu da açıkçası. Auris'e bakıyorum yakışıklı olsa da trim sesi şikayetleri olmasından ötürü içime pek sinmiyordu. Dönüyordum dolaşıyordum yeni kasa Mazda 3 ile Pejo 308'e. Mazda3 çok istedim çünkü bazı konularda biraz muhafazakarım, eski aracıma benzemesi ama geliştirmelerin de çok olması, herşeyden önce tüm araçlardan daha yakışıklı olması en önemli sebeplerdendi. Ama fiyatı yüksek, km.si yüksekti. Pejo'ya bakınca ise o paralara dizel otomatik almak çok daha mantıklı duruyordu. Hem Pejo Japon Aisin şanzıman kullanıyordu.

Bunun üzerine Samsun'da bir 308 bulduk ve arkadaşıma rica ettim. Beni kırmayıp sağolsun 30 km Çarşamba ilçesine gidip test sürüşü yaptı ve içine sinmediğini söyledi. Senin Mazda 3 BL kasa aracından daha fazla yol sesi alıyor, koltuğun kumaşı aşırı kalitesiz, şanzımanın tepkileri acayip deyip üstüne de aracın doktor tarafından eşek niyetine binildiğini gösterince 308 defterini kapattık.

Ardından madem benzinli otomatik Mazda 3 alacağım bari en üst donanım olsun diye düşündüm. 25bin km.de araç buldum İzmir'de. Powersense donanımda Şeritten Ayrılma Uyarısı, Adaptif Hız Sabitleyici, Kör Nokta Uyarısı, Şehiriçi Fren Desteği (kendi fren yapma), Uzun Far Asistanı, direksiyonla dönen Adaptif Far Sistemi, HUD, F1 Kulakçık vs. vs. yok yok. Üst derecede güvenlik donanımı var. Aracın kırmızı olması ve temiz görünmesi cezbetti ve adam tam satmaktan caymak üzereyken konuştum ve İzmir'e bilet aldım. Pzt akşamı 19.30 da otobüse bindim, ertesi günü indim. Aracı görünce cezbetti, kanım kaynadı. 4 parça kapılarda boya diye gittim Fakat gel gelelim ekspertizde 5 parça çıktı. Sahibinin kendi yaptığı sol taraftan kazada sol kapılar ve marşpiyel boyanmış. Fakat kırmızı renk sıkıntı olduğundan lokal yerine ton tutsun diye komple boya yapılıyor. Sağ taraftaki çamurlukta ise arka kapının kapandığı çamurluk hizasında çekiçleme işlemin olduğu, arka kapının ön üst tarafında macun olduğu tespit edilince ve aracın önceki sahibinin yaptığı bu kazanın fotoğrafının olmaması, eksperde sol arka amortisörde yağ kaçağı işkillendirdi. Araç temiz dursa da o kadar parayı bağlıyoruz, insan ister istemez kusursuz istiyor. Bu esnada aracın etrafında dikkatlice dolaşınca sağ ön kapıda da 2 çizgi halinde göçük, tamponlarda çizikler, boya atmaları görünce de gönül ne kadar istese de mantık deyip vazgeçtim. İleride satarken bu boyalar sıkıntı olabilirdi sonuçta.

O kadar da hazırlıklı gitmiştim, OGS mi de götürmüştüm arabayla dönerim diye. Neyse umut kırıklığı, yol yorgunluğu, yolcu koltuğunda oturmaktan mütevellit araç tutması ile birlikte Otogar'a geri döndüm ve Safranbolu'ya geri otobüs bileti aldım. Derken dönerken sağolsun toyotaclubtr den tanıdık bir abinin attığı Kayseri'deki sıfır araç ilanı dikkatimi çekti ve adamı aradım konuştum.  Benim hanımın arkadaşının eşi de adamı tanıyormuş. Pazarlığı yaptı anlaştık o gün. Yalnız araç Samsun'da yetkili bayide duruyormuş. Madem öyle deyip Samsun'daki bilete değişmek istedim, otobüs biletini iptal etmediler. Safranbolu'dan Samsun'a ulaşım da sıkıntılı olunca safranbolu biletini yakıp direk Samsun'a aldım. Meslektaşım @ediz07hocanın da gazının etkisi vardır. :) O kadar para verdikten sonra 2. el boyalı araç almaktansa sıfır almak daha mantıklı dedi. 2. el değeri, motor şanzımanı, Japon olması, önceki kasalara kıyasla "kalitenin yükselmesi" cezbetse de aracı alıp eve gelirken araçla ilgili bazı noktalarda yaşadığım hayal kırıklıklarını karşılaştırma yazımda okuyor olacaksınız. :)

Hazır İzmirlere kadar gitmişken boş dönmeyelim dedim Özgür ile tanışayım dedim müsaitse diye. Allahtan müsaitmiş, bi çay içtik beraber, sohbet muhabbet o yorgunluk üstüne güzel gitti.

71660684_2668273993217915_8094716552009482240_n.thumb.jpg.75f8176cbdc41b93b10cfbd3d5055c7b.jpg

Çarşamba sabahı varıp aracı görüp boya makinesiyle boyasını kontrol ettim. Ardından notere gittik ve işlemleri halledip sonunda sıfır araca kavuştum. Enes Maytalman kardeşim çok yardım etti sağolsun, tüm işlemlerde yanımdaydı uykusuz bir şekilde sabahtan ikindiye kadar yanımdaydı.

Çok şükür plakayı da taktık ettik yola çık derken saat oldu 15. Ve 2 günlük adım adım Anadolu gezisinden İzmir ve Samsun'dan sonra çok şükür evime sıkıntısız sağsalim varabildim.

Sonunda yeniden, yine Toyotacı oldum. :)

70841506_1369712603152887_8024717200789078016_n.jpg.415b732d9c05a99cb51875bdfe633ce2.jpg70934291_451769458762468_1013703734594633728_n.jpg.a8920b9c616ade231d12feebf8dc30f0.jpg70528937_1378442818981045_2964850142433247232_n.thumb.jpg.fb2b66a58733ff8bb7a18a8c2d59abe0.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayirli olsun. 

Mesajin ortalarimda " Aha Mutlu Bey mazdada kaliyor " diyordum ki toyotaya donus yapmissiniz. Gule gule kullanin bir kac ay boyunca.

Bir kac ay diyorum Cunku fazla dayanacaginizi sanmiyorum. Virajlarda guven vermeyen yumusak suspansiyonu, net olmayan direksiyon tepkileri ve duvara karsi oturus hissi veren konsolundan dolayi bir kac ay sonra sizi yine mazdayla goruruz diye dusunuyorum. 😀

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, Lupara :

Hayirli olsun. 

Mesajin ortalarimda " Aha Mutlu Bey mazdada kaliyor " diyordum ki toyotaya donus yapmissiniz. Gule gule kullanin bir kac ay boyunca.

Bir kac ay diyorum Cunku fazla dayanacaginizi sanmiyorum. Virajlarda guven vermeyen yumusak suspansiyonu, net olmayan direksiyon tepkileri ve duvara karsi oturus hissi veren konsolundan dolayi bir kac ay sonra sizi yine mazdayla goruruz diye dusunuyorum. 😀

Sağolun ama eski kasasından bahsediyorsunuz sanırım. Bilerek araç içinin fotosunu da yükledim. :)

Virajlarda hiç de fena değil. Çerkeş-Karabük arasında mazdam ile 140 ile döndüğüm virajlarda 130 ile güvenle dönebildim, 140 a çıktığımda hafif güvensizlik verdi ama esp hiç devreye girmedi.

Yumuşak değil artık, eskisine göre sertleştirilmiş. Fakat mazdadan yumuşak ve konfor yüksek seviyede. Beni agresifleştiren değil sakinleştiren bir araç var artık. 
İlk oturup kullandığımda çok yadırgadım, ama uzun yolda kullandıkça verdiği konfor olsun vs alıştıkça hoşuma gitmeye başladı. Direksiyonu pamuk gibi yormuyor. Mazdada tır direksiyonu gibiydi. :D Tamam spor his, daha net tepkiler de yoruyordu kolumu uzun yolda. Toyota nın direksiyonundan bir geri dönüş alamasam da direksiyonu net. 

110 km hızla %10 eğimdeki yokuşları 2500 devir ile rahat rahat çıkmak güzel bir duyguymuş, onu anladım kısa sürüşte. 
Bu arada genel bir bilgilendirme yapayım. Karşılaştırma yazımda yazacağım zaten de. Yeni kasada CVT geliştirilmiş ve böylece 0-100 hızlanması 10.2 sn ye çekilmiş. Artık eskisi gibi ilk kalkıştaki boşa dönme hissi yok, gaza bastığınız gibi tüm güç aktarılıyor. Ve şanzımanın tepkilerini de çok sevdim. Ayrıca motor aşırı sessiz. Mazda 3 BL nin 3000 devirdeki sesi ile corolla yeni kasanın motorunun 5000 devirdeki sesi aynıdır diyebilirim.

Araca biraz daha alışayım Ediz hocanın BM siyle değişip bir inceleme yazısı paylaşacağız kısmetse.

Bu arada ilk oturduğumda gelen yol sesi çok moralimi bozmuştu. Neyseki araç 100 km hızdan sonra rüzgar sesi baskın geliyor ve nispeten daha sessiz hale bürünüyor. Bunda suç Bridgestone lastiklerde olabileceği için Mazda 3'üme aldığım 16 jant ve Primacy 4 leri takmayı bekliyorum. Ardından yol sesi konusunda görüşümü bildireceğim. Fakat kasayı hafifletmek için sanki titreşim önleyici yalıtım malzemesi az koymuşlar gibime geldi. 
Hızı 120 ye sabitleyip geldim ortalama 6.0 gösteriyordu. Rodajdaki bir araç için iyi geldi bana.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun Mutlu, kazasız belasız kullan inşallah. Yaris ➡️ Mazda3 ➡️ Corolla oldu yani. Bildiğin Toyota cıymışsın sen aslında, arada Mazda kullanmışsın 😂

• Haha 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağolasın Mehmet abi.

İlk izlenimlerin sıfır araca binmenin heyecanı dışında bazı noktalarda olumsuzluklar olsa da yeni araç olması ve motor şanzıman tepkileri 0-100 ün eski aracıma göre hızlı olması mutlu ediyor.

Araca ilk oturdum ve güzelce deri kapladığım Mazdamdan sonra poliüretan plastik kötü geldi. Aynı şekilde vites topuzu da öyle. Fakat resimlerde gördüğüm kadar kalitesiz hissettirmiyor dokununca. Fena değil kalitesi. Mazdanın direksiyonundan kalın, elime daha iyi oturuyor. Mazdadaki estetik tabiki Toyotada yok. Fakat kullanışlılık had safhada. Mazdamda hız sabitleme tuşları direksiyona güzellik katsa da, kullanımı zordu. Yeni corolla da direksiyonun sağ tarafına yerleştirilmiş tuşlar. Kullanımı çok rahat. Tuşların basma hissi kötü, mazdadaki tok basma hissi yok, onun yerine eski oyun kollarındaki tuşların basış hissi gibi. yine de fena değil. Hız sabitleme güzel çalışıyor. Mazdada RES yapınca 2 vites düşürüp hemen o hıza çıkmaya çalışırdı, Toyota bunu sakin şekilde yapıyor, tam istediğim özellik.

Gösterge paneli hoş bence. En baz donanım olması sebebiyle solda devir, ortada hız, sağda ise renkli yol bilgisayarı mevcut. Üst donanımlarda 7" renkli ekran var Corolla'da. Mazda'dan sonra gösterge konusunda yadırgamadım. Ön arka kapıların kol dayama kısımları hariç, orta konsolun tamamı sert plastik. 2010 mazdamda kalite daha yüksekti kapılarda. Deriye benzeyen bir plastik hissi ve kumaş döşeme, kol dayanılan yerde yine suni deriden bir döşeme, çok lüks hissettiriyordu. Ön göğüse gelirsek Toyota kullandığı malzeme nedeniyle daha lüks hissettiriyor. Deri döşeme gibi dikişleri olan bir ön göğüs var karşımızda. Mazdadaki estetik yok tabiki. Ön göğüsün cama doğru dümdüz bir şekilde konumlandırılması başta boğucu hissettirdi. Camın alanını küçültmüş gibi. Ayrıca kaputun da görülmemesi kötü oluyor. Mazdamda o özellikleri seviyordum. Mazda dar olduğu için estetik tasarımla aracın içini ferah göstermeye çalışırken, Toyota zaten geniş ve ferah olan aracı heralde maliyeti kısmak için böyle şeyler yapıyor olabilir. Yine de bunlara rağmen daha büyük ve geniş araçta olduğum hissi var.

Şanzıman motor ikilisi mükemmel. Eski multidrive s lerden farkı kalmadı. Yeni kasada kullanılan bu multidrive s de ilk kalkış hemen gerçekleşiyor. Boşa dönme hissi olmuyor. İlk kalkış için tork konvertör sonrasına cvt kullanılıyor diye sanki videolarda izlemiştim ama tam hatırlamıyorum. 2000 devirle 110 gitmek büyük bir keyif. Motor torku düşük devirlerde de verebiliyor olması sanki küçük bir turbo takılıymış gibi hissettiriyor 13 sn lik 0-100 ü olan 4 ileri tork konvertörlü mazda 3 den sonra hissettirdiği bu şekilde. :) Yokuşlarda bağırtmadan 2500-3000 devirde 100-110 km hızla rahat rahat çıkabilmek de güzel. Bu arada motor aşırı sessiz. Corollanın motorunun 5000 devirde çıkardığı sesle, Mazda 3 BL 1.6 nın 3000 devirde çıkardığı ses aynı seviyededir diyebilirim. 140 a kadar çıktım motor sesi hiçbir şekilde rahatsız etmedi. 

Koltukları rahatsız, mazdanın koltuğu çok daha rahattı. Bel desteği yok araçta. Haftasonu 1000 km yapacağım kısmetse, koltukları daha iyi deneyimleme imkanım olacaktır. Safranbolu-İzmir-Samsun otobüs yolculuklarından sonra gerçi bel sırt ağrısı normaldir. Bunu da dikkate almak gerek. Boyum 1.83 ben ön sürücü koltuğunu kendime göre rahat olacak şekilde ayarladığımda arkaya çok rahat bir şekilde oturabiliyorum. Şaft tüneli yok kadar küçük. Arka koltuk yüksekte konumlandırılmış. Bariz bir şekilde ön koltuğa göre yüksekte oturuyorsunuz. Bu nedenle baş mesafesi biraz sıkıntılı. Sunroof olan modellerde daha da sıkıntılıymış. Biraz kaykılarak rahat oturulabiliyor ama. 

Gelelim yalıtıma. Mazda sonrası diyebileceğim kötü. Çok kötü mü kötü mü buna da ilerleyen zamanlarda karar vereceğim. Çünkü Mazda'ma yalıtım da yapmıştım rüzgar sesini baya kesmiştim. Üstüne motoru daha gürültülüydü. Toyotada ise tam tersi, rüzgar sesi fazla, yol sesi fazla, motor sesi yok. Benim Mazdama yaptığım rüzgar sesi azaltma yöntemlerinin çok daha fazlası Corolla'da göze çarpıyor. Ona rağmen rüzgar sesi mutsuz etti. Yol sesi fazla. Bundaki etken de Bridgestone lastiklerin sert yapısından olabilir. Mazdam için aldığım 16" orjinal jant ve Primacy 4'leri Corollaya taktırdığımda yol sesi konusunda kesin konuşabilirim. Bridgestone lastiklerle kötü. Aracın için davul gibi oluyor pürüzlü asfaltta. Kaymak asfaltta hiçbir problem yok. 

80'e kadar yol sesi hakim, sonrasında rüzgar sesi devreye giriyor ve 110 sonrası rahatsız etmiyor. Enteresan bir biçimde 110 altında ama her iki ses de rahatsız ediyor. Bunun için de biraz daha vakit geçmesini bekliyorum.

Yol tutuş kesinlikle bir Mazda değil. Süspansiyon yumuşak ayarlanmış. Esneme yapıyor araç. 15" jant olmasının da etkisi olabilir. Ani direksiyon tepkilerinde araç yatarak tedirginlik yaratıyor. Yine de 140 ile Mazdayı sürdüğüm yerlerde, corolla 130 ile tedirgin etmedi. Eski mazdama göre şehiriçi konforu bariz arttı. Mazdanın belli ettiği çoğu bozukluğu Corolla belli etmeden geçiyor. Bridgestone lastiğe rağmen. ESP yi devreye sokamadım şimdilik, zira daha aracı tam tanımadığımdan esp ye sokturmaya da korktum diyebilirim. :D

Direksiyon çok yumuşak. Mazda sonrası oyuncak gibi hissettirse de zamanla alıştıkça konforunu sevdim. Yormuyor şehiriçinde de şehirlerarası yolda da. Tabi yoldan en ufak bir geri dönüş yok. Ama net bir direksiyon, istediğiniz yöne yönlendiriyor aracı.

Mazdama eklediklerimden sonra, corolla boş geldi. Fakat yine de çok da boş değil. Far sensöri, dijital klima (manuel), lastik basınç sensörü, anahtardan cam açma kapama, arka yolcular için havalandırma menfezi, arka yolcular için orta kol dayama, 4 cam otomatik açma kapama, sürücü cam açma tuşu ışıklı, mercekli far, 2 usb, bluetoothlu teyp şimdilik aklıma gelenler. İlerleyen zamanlarda uğraşacağım kesin gibi gözüküyor. Niken led takarak 1. sırada olmak üzere.

Yakıt tüketimine gelirsek 120 ye sabitleyip Samsun'dan Safranbolu'ya döndüm, 6 lt/100km yakıt gösterdi. Rodajdaiki bir araç için gayet güzel. Şehiriçi için ise ben çok dikkat etmeden, bol yokuşlu ve şehiriçi 30 km yi geçemediğim yerleri de hesaba katarak 9.8 lt/100km gösterdi. 2010 Mazda 3 BL 1.6 otomatik aracımda gösterge 13leri gösterirdi. Zaten kendi şehiriçi şartlarımı ve kullanımımı düşünerek böyle bir değer düşünüyordum, 10 lt altında kalırsam mutlu olurum diyordum. Zaman ilerledikçe yakıtı da göreceğiz. 

Lpg için 3-5 bin km. geçmesini bekleyeceğim, gerek rodaj, gerekse bir sıkıntısı olmadığını görmek açısından.

Mazdadaki yol tutuş, sportiflik, estetik olmasa da, Corollada motor gücü, şanzıman konforu, süspansiyon rahatlığı var. Mazda 3 sürekli gaza bastırtır, devir yükseldikçe daha agresif yapardı, Corolla ile şimdilik çok fazla agresif olamıyorum, sakinleştirici bir yapısı var. İlerleyen zamanlarda göreceğiz tabi nasıl olacak. :D
Aracımı biraz daha tanıdıktan sonra Ediz hocanın BM si ile de karşılaştırma yapmayı planlıyoruz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, Mehmet Özdemir :

sen şimdiden aliexpress'te aksesuarlara bakmaya başlamışsındır :)

Yok abi mazda zamanındaki heyecan kalmadı. Zaten baya pahalılandı Aliexpress. E bu kadar yükseklere çıkınca bütçe de kalmadı. Öncelik mazda jant ve lastiğini bilezik bulup taktırmak, ardından niken led, sonra cam filmi, seramik kaplama, lpg sonra multimedya olur heralde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allah kaza bela vermesın Mutlu

En çok da beyaz yakısıyor corollaya. Corollanın en güzel kasası Bugün canlı canlı gördum çok hoşuma gıttı. Arkası aynı Lexus ve yenı kasa bmw 3 e G20 ye benzıyor Ya da onlar corollaya benzıyor

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...