Jump to content

Mazda 626 İlk Marşta Zor Çalışma Sorunu.

mehmet ozkan.mazda
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamun aleykum arkadaslar son 2 gündür aracim sabahlari yada araci stop ettikten 3. 4. Saat sonra marsa bastigim zaman sanki akü bitiyo gibi giv giv giv diyo sinra ikinci üçüncü marsta zar zor calisiyo ama calistiktan sonra tekrar stop edip marsa bastigimda tek marsta ve gayet rahat calisiyo aceba neyden okaynaklaniyo olabilir.tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mehmet ozkan.mazda

Aküyü yaklasik 15 gün önce ölcdürdüm fena deyil dedi elektirikci simdide akü üzerindeki isik yeşil yaniyo yani şarjli gösteriyo yinede akü den olabilirmi bu aküyü yaklasik 3 yildir kullaniyorum akü şarjli gostermesine ragmen ölmüs olabilirmi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeşil olması sağlam olduğunu göstermez. Sadece şarjlı olduğunu gösterir. Akü içerisindeki plakaların bir kısmının ölmüş olması muhtemel... İlk marş esnasinda gereken akım ı ( gücü ) sağlayamıyor demekki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız lpg'li mi? 
Önce aküyü başka bir elektrikçide kontrol ettirin. Suyuna baksın bi. Genelde 2-3 sene sonra yavaştan kapasiteleri bitmeye başlıyor akünün.

Eğer akü sağlamsa, lpg regülatörünüzü yenileyin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mehmet ozkan.mazda

Aracim lpg li ama sıralı sistem oldugu icin benzinde calisiyo.acaba motorla alakali bi sorun olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracim lpg li ama sıralı sistem oldugu icin benzinde calisiyo.acaba motorla alakali bi sorun olabilirmi?

Regülatör eğer gaz kaçırırsa sabah ilk çalıştırmada ve uzun beklemeler sonrasında geç marş alır. sızan gaz yanma odasını doldurarak motoru boğar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lpg enjektörleri ya da lpg regülatörü manifolda gaz sızdırıyor olabilir. manifoldda gaz olduğu zaman ilk çalıştırmada motor boğulup çalışmaz. bunu denemek için lpg selenoidin fişini çekip lpgyi devre dışı bırakın ya da lpgnin depodan vanasını da kapatabilirsiniz. ya da lpg yi komple bitirin 2-3 gün lpg yokken kullanın sorun yoksa lpgciye gidip enjektörleri ve regülatörü kontrol ettirirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Konu Hortlasada Yazayım... Benim Araçta Bazen İlk Marşta Almıyordu Çok Şey Denedim Olmadı...

Taki Deponun 3te2 Sine Kadar Benzin Koyuncaya Kadar Benzin Azsa Pompa Geç Çekiyor Onun İçin Depoyu Her Zaman 3te1 Altına Düşürmüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...