Jump to content

1990 Mazda 626 Direksiyon ve Vites ile ilgili sorun.

GokhanAlpan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba tüm dostlarımıza, ilk aracımı 10 ay önce satın almıştım ehliyetimide aldıktan sonra  çok şükürki araba kullanmayı bu harkulade otomobilde öğrendim ve gayette memnunum bu kral otomobilden. 1990 model araç oldukça konforlu ve çok güzel yol tutuşu var. Genelde uzun yola çıkıyorum.

Fakat aracımda iki türlü problem var.

1. Problem Hidrolik Direksiyon, sadece gaz verdiğimde aktif oluyor. Gaz vermessem çok ağir oluyor direksiyon. Bu gerçekten üzücü bir durum. Ancak gaz vermeye başladıgımda gayet yumuşak oluyor serçe parmakla dönecek kadar.

2. Problem vitesi direk 1e takamıyorum. Önce 2. vitese ardından 1. vitese alıyorm kalkış yapacağım zaman.

molalarla beraber(yemek molası gaz moalsı vs) 750-800 km gittim en son. ancak geçen gun bu aracımda edindiğim 2. vitesten'den 1. vitese takma alışkanlıgımdan ve yeni sürücü oldugumdan şahin marka bir otomobile bindim. Usta benimle alay etti gücüme gitti :( 2den bire atiyorum :)) adam diyor neden 2den bire atiyorsun. bende kızdım indim arabadan dedim usta al bu arabayı içim daraldı dedim.

Mazda konforuna alışınca diğer araçlar bir saçma gelmeye başladı. Bundan sonra satın alacağım araç ise Tekrar Mazda olacak.

yukarıdaki sorunların cozumu icin yardım edermisiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle hayırlı olsun, problemlerinize gelince;

1- Direksiyon rölantide iken agırsa demek ki direksiyon pompası o devirde tam işsevsel olmuyor, bunun nedenini anca tüm sitemi kontrol ederek anlayabilirisiniz, yağ durumuna bakın yağ eskiyse değişin, ilgili kontrolleri yapın varsa bir problem zaten ortyaya çıkar, unutmadan rölanti çok düşük ise normale ayarlayın yani 0.9 a.

2- Şanzımandaki vites durumuna gelince bununda bir kaç sebebi olabilir, debriyajdan, bilyeden, veya şanzımanın kendisinden kaynaklı olma ihtimali var, bakılması gerekir.

Geçmiş olsun , kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu aracı satın aldığım kişi araca hiç bakım yapmamış, O yuzden çok uygun fiyata aldım ve biraz ben para harcadım Ancak bir kaç eksiği daha kaldı. . kısacası direksiyon kutusu ile ilgili bir sıkıntı var sanırım. Çunku gaz verince yağ pompalanıyor ve direksiyon yumuşuyor. Fakat Rolanti sanrıım biraz düşük. Çunku aracı çalıştırınca titriyor. Fakat direksiyonda bir mekanizma oldugunu dusunuyorum. Çunku bir mazda daha inceledim ve direksiyonu çevirince 0.800 devir veriyor motora ve bu da yağ dolaşımı için direksiyon icin yetiyor sanırım.

Şanzıman icin uygun bir zamanda inceleceğiz. sanırım.

Bu aracı satın aldığım kişi araca hiç bakım yapmamış, O yuzden çok uygun fiyata aldım ve biraz ben para harcadım Ancak bir kaç eksiği daha kaldı. . kısacası direksiyon kutusu ile ilgili bir sıkıntı var sanırım. Çunku gaz verince yağ pompalanıyor ve direksiyon yumuşuyor. Fakat Rolanti sanrıım biraz düşük. Çunku aracı çalıştırınca titriyor. Fakat direksiyonda bir mekanizma oldugunu dusunuyorum. Çunku bir mazda daha inceledim ve direksiyonu çevirince 0.800 devir veriyor motora ve bu da yağ dolaşımı için direksiyon icin yetiyor sanırım.

Şanzıman icin uygun bir zamanda inceleceğiz. sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...