Jump to content

Hoş Geldin Ramazan

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kutup için olanı yok mu? :D Bir aralar bayağı tartışılırdı TV de....

O iş çözümlendi, en yakın yerleşim birimine göre gibi bir fetva çıktı :D BU durumda İzlanda'ya yakın bir manzara çıkacağı kesin :D

Kısacası kutuplarda 24 saatte bir öğün yapılacak :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hemde nasıl geçer :D lıkır lıkır içicem :D geçen ramazan 65 kiloya çıkmıştım bu yıl hedef 68 :)

izin alıp gelebilirsin iftara beklerim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Edirne'de sahur, Van'da iftar!

Vayyyy be! Bir gün uçakta denk gelmiştik ki, tam ters yöne uçuyoruz. Yani biz uçarak boylam değiştirdikçe, iftar vakti de ileri gidiyor aşağıda ama bizim saatler aynı. Bizim saatler iftar gong'unu vurduğunda uçakta tartışma çıkmıştı, iftar saatimize göre mi, üstünde olduğumuz saat dilimine göre mi diye!

Sonunda kaptan müdehale edip, günahı benim boynuma açın demişti, yine de inene kadar açmayanlar olmuştu. Ben açmıştım ne yalan söyleyeyim, günahı başkası üstlendikten sonra safranlı pilavı kaçırmayayım demiştim!

Niye Vayyyy be! Bu anımın üzerinden 20 yıl geçmiş te....

Elazığ'a taşınmak istiyorum :D Bizde 20:41 :D

Biz melul melul beklerken senin boğazından geçecek mi ? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O kadar yüksekte iftar saati değişir abi. Hatta  Burj Khalifa nın girişi ile tepesindeki adam aynı anda iftar edemez çünkü vakit tepedeki adam için daha sonra gelir zira orucun açılması için ana kriter güneşin batmasıdır :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir de günahı başka insan üstlendi diye bir durum malesef İslamiyette yok :) Allah akıl vermiş değil mi ? Kişinin tabii olduğu islami kuralları yani ilmihalini bilmesi farz-ı ayn dır :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Segili kardeşim,

Yazmazsın, yazmazsın 20 yıl önce yanlışlıkla oruç yediğimi izah etmek için üst üste 2 mesaj mı yazarsın??? Ben anlamam üstlenirmiş, üstlenmezmiş! Kaptana hayatımızı emanet etmişiz, adamla tartışmaya girmenin bir anlamı var mıydı?

Yahu resimden çorbalar kokar mı? Yemin edebilirim bu koktu be!

Bir de günahı başka insan üstlendi diye bir durum malesef İslamiyette yok :) Allah akıl vermiş değil mi ? Kişinin tabii olduğu islami kuralları yani ilmihalini bilmesi farz-ı ayn dır :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...