Jump to content

Mazda 323 (Lantis) Kesiciye Girmiyor

323f lantis
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

mrb arkadaşlar 1997 model 1.8 lantisim var emsalleri 7500 rpm de redlıne a girerken benim aracım 7500 rpm ye geliyo orda sabit kalıyor ve kesici sesi alamıyorum çorumda çözüm bulamadım sizce çözümü ne olabilir yardımlarınıza ihtiyacım var 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç yapması gereken neyi yapmıyor ? Sonuç olarak daha yüksek devirlere çıkmıyor zaten anladığım kadarı ile

sorunu yüksek devire çıkıp çıkmaması değil diğerleri gibi 7500 dönüyor fakat kesik kesik kesici sesini alamıyorum mesele bu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kesik kesik    kesici sesi  her marka  , her motor da olan birşey değil..  kimi motorlar kesik kesik  yaparken,   kimisi , sabit kalır,    bazılarıda  dalgalı şekilde inip çıkar..

kesik kesik sesi alamıyorsun ama, biraz daha denersen, yakında kapağı ve contayı eline alacaksın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

neyse arkadaşlar teşekkür ederim ilginizden dolayı ya ben derdimi anlatamadım ya da burda kesici olayından bazılarının haberi yok bu arada zealot contayı elime alacak kadar acemi değilim merak etme mazda club forumunu görünce bilgili arkadaşlar vardır diye düşündüm derdime derman bulamadım başka forum sitelerinde sorunuma çözüm bulurum artık gerek kalmadı moderatör arkadaş üyeliğimi iptal edebilirsin. . . 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adam zaten bu konuyu sormak için üye olmuş. Daha sonra google üzerinden gelecekler için bilgi babında ben kendi mazda 626 gf aracımda kesici sesi çıktığını hatırlamıyorum. Sadece 6750 devir civarı gaz kesiyor araç o kadar.  Bahsedilen sesi daha önce doblo 1.9 jtd araçta hafiften tak tak sesi şeklinde duymuştum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Belki sorununu çözünce başka insanların bunu aşmasına yardımcı olacaksın. Bu biraz bencilce değil mi sence de?

bende isterim tabiki insanların aklındaki sorunlara cevap olalım burası forum sitesi ise mütevazi bir şekilde cevap yazmak gerek yok contayı alırsın yok kol çıkar hoş laflar değil ayrıca bu benim ilk forum tecrübemde değil neyse boşverin gerek kalmadı

Adam zaten bu konuyu sormak için üye olmuş. Daha sonra google üzerinden gelecekler için bilgi babında ben kendi mazda 626 gf aracımda kesici sesi çıktığını hatırlamıyorum. Sadece 6750 devir civarı gaz kesiyor araç o kadar.  Bahsedilen sesi daha önce doblo 1.9 jtd araçta hafiften tak tak sesi şeklinde duymuştum.

ilginden dolayı teşekkür ederrim kardeşim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sen bunu istiyorsun ama malesef

Lantisin devir kesicisi bir çok araç gibi lineer.

Kesik kesik değil.

paylaşım için teşekkür ederim emsalinin kesicisini dinledim benimki gibi değil gayet net anlaşılıyor bir sorun var fakat nerde bilmiyorum araştırıp bulacam 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

Sen bunu istiyorsun ama malesef

Lantisin devir kesicisi bir çok araç gibi lineer.

Kesik kesik değil.

Zealot benim ustam rolantide gaz kelebeğinden verdi gazı ve ilk videodaki rx8 in cutoff u gibi yaptı. aynı sesi birebir verdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anlattıklarına ve gördüklerime bakarak gaz kelebeğinde bağlı gaz telinden gaz pedalına kadar olan kısma yoğunlaşmanı öneririm. Gaz telinde çok az bir miktar uzunluk olabilir, aşırı kullanmaktan gaz teli tamponları aşınmış olabilir pedal ve kelebekteki tamponlar. Ayrıca pedalın alt kısmındaki döşeme fazlalığından da kaynaklana bilir. Videoda devirin redline a girmediğini gördüm redline a girmeyen devir kesiciyede girmez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...