Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Kriko Kolu ve Bijon Anahtarı Nerede?

Mutlu Tekir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar bugün sabah işe giderken sağ ön lastiğin tamamen inik olduğunu farkettim. Köpük lastik tamir kitiyle şimdilik idare ediyor Az sonra lastikçiye gideceğim fakat bijon anahtarı ve kriko kolunu bulamadım bagajda. Stepne yerinde lpg tankı var. Etrafında da birşey yok. Nerededir bunlar?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orada sadece krikoyu görebildim kol ya da bijon anahtarı göremedim bir daha bakarım

Orada diye hatırlıyorum ama çok kullanılan bir şey olmadığı için ben de yanlış hatırlıyor olabilirim. Eğer akşama kadar net bilgi bulamazsak eve gidince bakar söylerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orada diye hatırlıyorum ama çok kullanılan bir şey olmadığı için ben de yanlış hatırlıyor olabilirim. Eğer akşama kadar net bilgi bulamazsak eve gidince bakar söylerim.

Kesinlikle dediğin yerde abicim. Kriko araca sabitleniyor hatta, bir vida yardımıyla. Krikonun kolu o küçük dolabın dibine düşmüş olabilir. Kontrol etmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle dediğin yerde abicim. Kriko araca sabitleniyor hatta, bir vida yardımıyla. Krikonun kolu o küçük dolabın dibine düşmüş olabilir. Kontrol etmekte fayda var.

Krikonun sabtleme vidası bende yok, eski sahibinde kaldı ya da döşemenin sağında solunda. Bir de çekme demiri yok bende. Arka tampon için gerek yok sanırım, tampon arkasında aynı hizada kanca var, tampon biraz esner ama oradan halat bağlanırsa. Ancak ön tampondaki yuvadan o çekme demiri olmadan nasıl çekilecek araç bilemedim.

Bir de geçen gün 2. nesil Mazda testi bakarken denkgeldim, kol dayama içi plastik raf vardı yabancı bir sitenin testinde. Bize gelenlerde var mıydı bu raf? Yoksa o raf parçası da eski sahibinde mi kalmıştır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kriko bagajı açınca solda kalan kapağın altında bulunur, bijon anahtarı da stepne üzerinde suni deri bir çanta içinde bulunur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...