Jump to content

Yeni Mazda MX-5 Fiyatı Hakkında Öngörüler

batu1709
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 2 hafta sonra ...

Son aldigim bilgi araclar subat sonu mart ayi gibi gelecek ilk etapta 5 adet gelecek..

Koca Türkiye'ye ilk etapta olsa 5 tane gelmesi komedi olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

batu1709, ben de brz/gt86 hayaliyle yanıp tutuşmamın yanında saf otomobil beklentimi karşılayacağını düşündüğüm mx5'lere de vurulmuş biri olarak seninle benzer meramımızu görünce kayıt olup yazmak istedim:)

öncelikle fiyat 80 de olsa 110 da olsa brz alamadığım gibi 1.5 motorlu mx5'i de alamayacağım.

Herkesin bildiği üzere, ülkemizde bir aracın motorunun 1,600cc'den küçük olmasıyla büyük olması arasında devasa bir fiyat farkı bulunmakta. Hali hazırda satışı devam eden 2.0 motorlu NC MX5'in 110 bin liradan satıldığı yerde, yerine geçecek yeni 2.0 motorlu MX5'in 110 bin liradan fazla olacağını beklemek, 110-130 olur demek çok mantıklı bir bakış açısı.

Ancak 1.5 motorlu MX5'in 100-130 bin lira benzeri bir fiyatla satışa sürüleceğini ileri sürmek için; "2016 model MX5'in, 2015'den farklı bir platformda üretildiği, 1,000,000 satan MX5 ile hiçbir alakasının olmadığı" verisine sahip olmalıyız diyorum.

Bildiğim kadarıyla, bu araç her keseye uygun spor araç satma vaadinde bulunan bir manifestoyla üretime başlanmış bir araç, şimdi ne değişti de BMW fiyatında olması bekleniyor ve bu durum normal karşılanıyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk mesajımda yer vermeyi unutmuşum, başına gelen tatsız hadiseye de üzüldüm, umarım en kısa zamanda hak yerini bulur, hem ehliyetine kavuşursun hem de (sanmam ama) sana bu haksızlığı yapanlar cezalandırılır.

Ayrıca 2.0 motorlu subaru brz de, 2.0 motorlu mazda mx5 de abd'de 25 bin dolar etiketiyle fiyatlandırılmış. Hali hazırda ülkemizde; 2.0 motorlu brz 130bin liraya, mx5'in 2.0 motorlu NC serisi 110 liraya satılıyorken, 1.5 motorlu mx5'in 100binli rakamlara satılması imkansız, çok net.

Sen de  umarım ilk partiden olmasa bile en geç ikinci partide gelecek olan mx5'ine 80-90 bin lira bandından kavuşursun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk mesajımda yer vermeyi unutmuşum, başına gelen tatsız hadiseye de üzüldüm, umarım en kısa zamanda hak yerini bulur, hem ehliyetine kavuşursun hem de (sanmam ama) sana bu haksızlığı yapanlar cezalandırılır.

Ayrıca 2.0 motorlu subaru brz de, 2.0 motorlu mazda mx5 de abd'de 25 bin dolar etiketiyle fiyatlandırılmış. Hali hazırda ülkemizde; 2.0 motorlu brz 130bin liraya, mx5'in 2.0 motorlu NC serisi 110 liraya satılıyorken, 1.5 motorlu mx5'in 100binli rakamlara satılması imkansız, çok net.

Sen de  umarım ilk partiden olmasa bile en geç ikinci partide gelecek olan mx5'ine 80-90 bin lira bandından kavuşursun.

çok mantıklı şeyler söylemişsiniz de

bu ülkede mantık 'fatal error' olduğu için

yine 110-130k arasına satarlar o aracı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araci servise getirdim. Vakit gecirmek icin MX5'in icine oturup detayli inceledim. Arabanin icine sigamadim bir turlu. Ben cok uzun boylu degilim. Boy 180 kilo 80 ancak koltuk ve direksiyonu ve kadar ayarladiysam da rahat bir surus pozisyonu bulamadim nedense.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de Danimarka'da bir bayide buldum, satilmis hemen, zaten tek gelmis. Cok atletik duruyor, ufak tefek bir araba, icine baktik ama binemedim, motoru calistirdi satici, sesi iyi geldi. Tavan hemen acilip kapaniyor tek elle. Bu arac baz donanimli olandi, kotu gorunen bir sey yok ama gercekten baz. Satici pek methetti, kendisi de alacakmis bir tane.

8c7861db980d46a4528565155a1dd3fe.jpg

0fd5b54a933b6e91634732922eeb4a4a.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oyle bir bilgi yok, zaten 1.6 da degil, 1.5.

evet 1.5 130hp el sürçmesi. Bende var böyle bir bilgi inanmıyorsan kuşlara sor :) sonradan fıkır değişmezlerse sert tavan sadece 2.0 ile gelecek. O da gelirse tabi :) kur farkları çok zorluyor şu sıra Mazda Türkiye'yi :(
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet 1.5 130hp el sürçmesi. Bende var böyle bir bilgi inanmıyorsan kuşlara sor :) sonradan fıkır değişmezlerse sert tavan sadece 2.0 ile gelecek. O da gelirse tabi :) kur farkları çok zorluyor şu sıra Mazda Türkiye'yi :(

Tanidigim kus yok maalesef, en azindan bu konuda bilgi sahibi olabilecek.

Soylentiler disinda bir bilgi, bir link, bir resim varsa paylasmanizi rica ederim. Su ana kadar aciklanmis bir sey yok cunku.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

batu1709, ben de brz/gt86 hayaliyle yanıp tutuşmamın yanında saf otomobil beklentimi karşılayacağını düşündüğüm mx5'lere de vurulmuş biri olarak seninle benzer meramımızu görünce kayıt olup yazmak istedim:)

öncelikle fiyat 80 de olsa 110 da olsa brz alamadığım gibi 1.5 motorlu mx5'i de alamayacağım.

Herkesin bildiği üzere, ülkemizde bir aracın motorunun 1,600cc'den küçük olmasıyla büyük olması arasında devasa bir fiyat farkı bulunmakta. Hali hazırda satışı devam eden 2.0 motorlu NC MX5'in 110 bin liradan satıldığı yerde, yerine geçecek yeni 2.0 motorlu MX5'in 110 bin liradan fazla olacağını beklemek, 110-130 olur demek çok mantıklı bir bakış açısı.

Ancak 1.5 motorlu MX5'in 100-130 bin lira benzeri bir fiyatla satışa sürüleceğini ileri sürmek için; "2016 model MX5'in, 2015'den farklı bir platformda üretildiği, 1,000,000 satan MX5 ile hiçbir alakasının olmadığı" verisine sahip olmalıyız diyorum.

Bildiğim kadarıyla, bu araç her keseye uygun spor araç satma vaadinde bulunan bir manifestoyla üretime başlanmış bir araç, şimdi ne değişti de BMW fiyatında olması bekleniyor ve bu durum normal karşılanıyor?

Düşüncelerimizin aynı olması keyif verici. Farklı bir bakış acısı yakaladığımıza inanıyorum sürüş keyfi odaklı araçlara baktığımız icin. bence MX-5,BRZ ve GT86 gibi araçlar günümüzde nadir bulunan saf mekanik sürüş hissini baltalamayan çok değerli araclardir. Elektronik sistemler teknolojiyle beraber araçlara montelendikce sürüş keyfi aracın potansiyeli yüksek olsada malesef baltalaniyor özellikle Alman araçlarında.. Ben bu üç özel arabayı bu konuda özgür görüyorum. arkadaşlarım,ailem Japon marka araclara baktığımı duyunca beni yadirgayip benzer fiyat araliginda BMW veya Mercedes e yönlendirmeye çalıştılar. Fakat yolumdan genel olarak hic şaşmadım diyebilirim. Bir ara beklemekten bıkıp 2 Coupe almayı düşünmek dışında :) benzer durumumuz benide heyecanlandirdi diyebilirim:) Ayni Dili konusmak Guzel gercekten. Fiyat konusunda dediklerine kesinlikle katılıyorum hatta ilk Zaman'lar bende senin gibi düşünüyordum 1.5 motorlu MX-5 in mantıken max 80 bin liralara geleceğine.. Fakat Zaman geçtikçe ülkemizde vergiler süratle yükseldikçe,Euro ve doların TL karşısında gövde gösterisi yapması bu fiyatlara geleceğine inancımı kirdi diyebilirim. Ben MX-5 in yeni kasasın gelmesini yaklaşık 3 yıldır takip ediyor ve bekliyorum diyebilirim. Her gecen yıl kafamdaki fiyat etiketi malesef yukseldi ülkemizin değişik saçma sapan sistemi sagolsun.. Güncel MX-5 in 2 litrelik motoru 110K ya satilirken 1.5 gelecek yeni mx-5 in 75-85 arasında olması beklenir. Fakat bu güzel rüyadan beni Mazda yetkilileri uyandırdı ayriyetten. Duydugum en minimum rakam kendi ağızlarından 90K olacağıydı.Motor Hacmi örnegini verdiğimde ise aracın bastan aşağı değiştiğini motorundan sanzumanina ve şaseden iç donanımlara kadar fark olduğundan önceki nesillere göre kaliteli kumasından dolayı beklediğimiz fiyatta gelmeyeceğini söylediler. Gelisen bir çok nokta var kesinlikle yadırgayamayiz bazı ayrıntıları bu konuda fakat bu kozu kullanıp fiyatı 2 litreyle es tutmayada hatta bazı kulagima gelen dedikodulara gorede 2 litreden bile pahalı olacagini soylemelerine malesef anlam vermekte zorlaniyorum. Eğer kar amaci güdülüp gemide TR ye daha ayak basmadan kefene girerse Araç kendi ayıpları olacaktir ve müşteriyi keriz yerine koymaktan başka birşey olacağını gerçekten düşünmüyorum. Mazda nin genel fiyat politikasını gerçekten begeniyor ve sundukları her seride standart donanımı takdir etsemde konu MX-5 e gelince satış elemanindan yüksek koltuklarda oturanlarına kadar olumsuz anlamda bir değişim gözlemiyorum.. Sanki bizi yüksek fiyatlara hazırlamaya çalışıyorlar gibiler şimdiden.. Bütün bayilerindeki bütün çalışanları icin demiyorum fakat cogunda bu havayı çok net bir şekilde gözlemledim. Umarım sonunda biz Mutlu oluruz diyelim.Yeni Mazda MX-5 TR de hak ettiği ilgiyi umarım 1.5 motor Unitesinin fiyatlalamada yaratacağı çekiciliği ile yakalar ve bizde bu güzel aracı uzun yıllar kullanma keyfini yakalamis oluruz. Ehliyetim olayım ile ilgili iyi dilekleriniz içinde ayrı teşekkür ederim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tanidigim kus yok maalesef, en azindan bu konuda bilgi sahibi olabilecek.

Soylentiler disinda bir bilgi, bir link, bir resim varsa paylasmanizi rica ederim. Su ana kadar aciklanmis bir sey yok cunku.

kuş var link yok :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu dergi eski olabilir mi acaba?15-16 aylık fln

çünkü 2.0 108binden başlayacksa

1.5 olan 70bin olur..hem fotograftaki araç sanki suan var olan model??

yeni skyactiv aracın farları farklı değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29f50d6fbcbb4834af5a547a2c96688e.jpg

Otoşov 2.0 160hp hard top ve 108.750₺'den başlayacak diyor :)

Sizin kuslar yanlis bilgi iletmis. Bu yeni MX-5 degil.

Evet, eskisi sert tavan ile de uretildi, yenisi icin boyle bir plan yok.

Keske 2.0 gelse ve bu fiyattan satilsa, biz de 1.5leri daha uygun fiyata alabilsek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu dergi eski olabilir mi acaba?15-16 aylık fln

çünkü 2.0 108binden başlayacksa

1.5 olan 70bin olur..hem fotograftaki araç sanki suan var olan model??

yeni skyactiv aracın farları farklı değil mi?

[emoji23][emoji23][emoji23] bir yemek yiyeyim ben ya
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...