Jump to content

Practica Yakıt Tüketimi Hakkında

greypratica
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 45
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• greypratica

7

• pepe

4

• demirhan09

4

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

önce slm herkese benim practıca gaza basmazsam 220 ykş yakıyo eğer köklersem sert kullanırsam 300 falan yakıyo bu şehir içi daha yeni bursadan çeşmeye yaptım geldim full depo 790 km yaptı 40 litre benzinle ayrıca izmirden sonra çeşme arasındaki otobanda 170 -210 km gittim hep 100 km falan orasıda yani araba çok az yakıyo bence

sizin aracınız sanırım lpg li bu kadar yakması imkansız benzinde ben motoru sıfır yaptırdım lastiklerden ön takımlara kadar sıfırladım ama 110 ve üzeri hızlarda gidersem sehir dışında dahi o kadar düşmedi ve 2 arakadaşımda daha var practica en yakanı benimki
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba,

Benim practica km ' de 50 kuruş civar yakıyor.Hatta biraz gazlarsam 60 kuruşa kadar çıkıyor.Benim araçta spor hava filtresi var ama bu başlı başına bu kadar yakmasına sebep olmaz diye düşünüyorum...Sizce sorun ne olabilir...Bu aralar aracımla gezemez oldum...Daha bekarız önümüzde düğün var malum bu zamanda yakıta bu kadar para veremeyiz değilmi :)))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba,

Benim practica km ' de 50 kuruş civar yakıyor.Hatta biraz gazlarsam 60 kuruşa kadar çıkıyor.Benim araçta spor hava filtresi var ama bu başlı başına bu kadar yakmasına sebep olmaz diye düşünüyorum...Sizce sorun ne olabilir...Bu aralar aracımla gezemez oldum...Daha bekarız önümüzde düğün var malum bu zamanda yakıta bu kadar para veremeyiz değilmi :)))

açık hava filtresini iptal et yada ona soğuk hava verecek bir boru uzat tampon altından biryerden

motorun içindeki sıçak havayı alırsa bayaaa bi arttırır

bnmki benzinde serii kullanırsam eğer 350-450 kuruş arası yakıyor normal kullanımda 300e kadar düşürmek mümkün...

yada baskı balata veya spor susturucu varsa ve boru tek parça değil birkaç yerden kaynak ile birleştirilmiş halde ise o da yapar..

eksoz borusunun iç kısmında hiçbir çıkıntı olmamalıdır..

tahminimce sende spor bir eksoz var :)

bunun borusunun çok bükülmesi

borunun iç kısmında kaynak tümseği olması da çok etkiler

kaynak yükseltisine çarpan hava geri dönüş yapar borunun içinde tıpkı deniz dalgası gibi

bir sonraki gelen havanın çıkışını zorlaştırır

performans olarak da bi boka yaramaz spor eksoz :D

splitfire bujilerin, kapalı hava filtresi kitin, silikon buji kabloların varsa katalitik konvertör'ü de iptal edersen hem yakıt düşer hem performans artar...

ama polislerle işin iş olur :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

en son dediklerim olmadan spor eksoz bir işe yaramaz

sadece daha iyi gidiyormuş hissi verir :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 yıl sonra ...

Değerli arkadaşlar,

mazda practica otomatik aracımız ile tamamı şehir içinde, 17.5 lt lpg ile 150 km yapıyoruz, bu değerler normalmidir acaba. Arkadaşımdaki mazda 6 2.0 motor aracın değerleri ile hemen hemen aynı.

yaklaşık olarak 100 km de 12 lt lpg. 2.90*12lt = 34.8 TL. Kullanılan benzin hariç 0.34 kuruş km başına biraz çok değilmi acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...