Jump to content

Lise Öğrencisi Çakıltaşı İle Arabama İsimler Yazdı

Revivo73
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Resim linki için tıkla:NqZvJO.jpg

Video linki için tıkla:

Yaz yaklaşırken arabayı daha çok kullandığım için sokağa park etmeye başladım Geçen pazar akşamı sokakta park ettikten sonra pazartesi günü liseler henüz kapanmadığı için lise öğrencileri var tabi ki. Aracı motoru tam ısınmadan hareket etttirmediğim ve pazartesi iş yoğunluğu sebebiyle aracı oradan çekmedim öğleden sonra bir grup öğrenci aracın etrafına kuruldu ve tuhaf şakalar yapmaya başladılar. İzlemeye aldım.Özellikle orda oturan Superman tişörtlüyü izlemeye aldım cunku elindeki maskotu yavşakça ceviriyor bazen de elindeki cakmagı yakıp duruyordu. sonra biri aracın arka bagaj kapağı üstündeki toz üzerine parmağı ile "i*ne Faruk" türünde birşey yazdı, mavi tişörtlu kalkıp yazıyı eliyle sildi ve tekrar oturdu. Yani o ana kadar ciddi birşey olmadı. Aslında tozlu kaportaya parmakla yazmak, silmenin kaportayı çizdiği ve araç başında uygunsuz hareketler belli tabi ancak ben gitseler de işime dönsem diye bekliyorum. Fakat daha eğlenmeye niyetleri vardı biri yerden ufak bir çakıltaşı aldı aracın yan camında kendini izledi ve şakalar yaparak ayağını tampona basarak cakıltaşı ile yazmaya başlıyor bu sefer. Arka tamponu aşağı eğik old için ayak hemen düşüyor yazıya devam ediyor. Çakıltaşı olduğu için baya sabrettim iki kelime yazdıktan sonra baktım daha devam ediyor, uzaktan kumanda ile kilitleri açıp kapadım o zaman çıkan ses ve 4 sinyal ile durumu fark etti hemen yazmayı durdurdu, fakat sonra gelen giden olmadığını görünce biraz daha devam etti ki sonra ben aracın yanına gelip hiçbirşey demeden kapıyı acıp bindim, aracı oradan çektim. Olayı sessiz kavgasız gürültüsüz halletmeyi tercih ettim. Aracı 1 gün dahi sokakta bırakmaya gelmiyor. görmesem ve oraya gitmesem, cakıltaşı sonrası daha neler olacağı belli değil. Aracın arka bagaj kapağını sulu süngerle silip yazı izlerine baktım, cila kısmına kadar işlemiş ancak boyayı kaldırmamış yani tam beklediğim şekilde, ilk pasta cila ile gidecek türde bir çizik. Eğer ki çakı ucu veya anahtarlık ile yapılsaydı o zaman durum farklı olurdu anında müdahele ederdim ve herhangi bir terslik durumunda yumruklar da konuşabilirdi ancak pazartesi iş günü en son isteyeceğim şey bu tabi ki.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aaaa   oç'a bak. şok oldum

şiddet yanlısı bir insan olmadığınız için sizi takdir ediyor. tebrik ediyorum.  

ama bir ricam var. insanlık için ; 

bazı şeyleri şiddetle çözmeyi seven arkadaşlarınız vardır. o çocuklar da  bir iki gün daha oradalar.  rica ediyorum bi konuşsunlar bu çocuklarla.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni yetişen nesil işte, Allah'ından bulsunlar.

ama valla iyi sabretmişsiniz, o kadar para ayır biriktir araba al, dingilin teki gelsin arabanı çizsin. ondan sonra da en az 3 çocuk yapın desinler. millet daha 1 tanesine düzgün bakamıyor, eğitemiyor. 

çok geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben olsam iner, aynisini uzerlerine yazardim. İyi sabretmissiniz..

bu öğrencilerin asıl hak ettiği bu değil tabi ki fakat o anda işimi en az aksatacak seçeneği kullanmak zorundaydım, cakıltaşı dedim geçtim. bir de aynı yerde 2 sene önce aracın sürücü kapısı tekmelendi kışlık bot ile. Ve bundan önceki arabalarımda ondan da ötede hasarlar oldu, dikiz ayna kırmak, ön camurluğu defalarca tekme ile göçürmek gibi! Onların da etkisiyle çakıltaşı hafif kaldığı için birşey yapmadım. Yapsaydım, geçmişte cezasız kalmış diğer tüm hareketlerle karşılaştırınca yersiz olacaktı. Öğrencinin hareket  ne kadar son derece yavşak ve gıcık görünse de iyi unsurlar sayesinde kurtardı. örneğin arka camurlukları, kırmızı renk arka spoiler'ı, farları  da çizebilirdi o zaman iyi unsuru kalmazdı, durum farklı olurdu.

aaaa   oç'a bak. şok oldum

şiddet yanlısı bir insan olmadığınız için sizi takdir ediyor. tebrik ediyorum.  

ama bir ricam var. insanlık için ; 

bazı şeyleri şiddetle çözmeyi seven arkadaşlarınız vardır. o çocuklar da  bir iki gün daha oradalar.  rica ediyorum bi konuşsunlar bu çocuklarla.

Bu sokak sabit mekan oldğu için akıldan geçen herşeyi uygulayamıyorsun. Şimdi aracı otoparka çektim fakat çok sık kullandığım zamanlarda yine sokakta kaldığı anlar olacak, o yüzden olayı mümkün olduğunca etliye sütlüye dokunmadan halletme peşinde oluyor insan.

yeni yetişen nesil işte, Allah'ından bulsunlar.

ama valla iyi sabretmişsiniz, o kadar para ayır biriktir araba al, dingilin teki gelsin arabanı çizsin. ondan sonra da en az 3 çocuk yapın desinler. millet daha 1 tanesine düzgün bakamıyor, eğitemiyor. 

çok geçmiş olsun.

Bursa Osmangazi Mahallesi burası, Bursa'nın ve Türkiye'nin de en eski mahallelerinden ve bazı insanlar yakışmıyor böyle tarihi güzellikte şehre. Yaptıkları hareketler ortada. Ancak işte çok birşey de yapamıyorsun, velisi, öğretmeni ve nihayetinde devlet dururken kahramanlıklara girmeyi gözü yemiyor insanın.

Çok can sıkıcı bir olay bir kez benimde başıma gelmişti. 

Ama bu yaşlarda böyle bir şeyi bende yapmıştım :(

Hm fakat başka arabalara hiç yapmıyorlar benim arabaya özel ilgi bu .) Ben arabayı cektikten sonra başka bi araba park etti etrafı bomboş huzur dolu .)

5dDJAj.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben sizin kadar soğuk kanlı davranamazdım.Geçmiş olsun, umarım tekrarlanmaz

işte insan en az sorunla halledebileceği seçeneği kullanıyor. öğrenci ile münakaşa ve muhtemelen bir darp olayına girsem akabinde başka sorunlar cıkabilirdi, çıkardı da. Arka bagaj kapağına yazdı fakat orayı görmem unuturum. Fakat resimde görüldüğü gibi  sürücü dikiz aynasını katlayıp bırakmışım onunla oynasa birşeyler yapsa mesela üstüne doğru bir vursa falan, durum bambaşka olurdu cunku o zaman bana kesin masraf çıkartmış olurdu, Mazdanın pahalı yedek parçaları bir de, tepkim ona da pahalı olurdu .)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya işte araba yı her zaman guvenlı yere koyamadıgımız ıcınde bısey dıyemıyoruz. bugun bısey desek laf etsek hır gur cıkartsak hainliklerine ertesi gün daha buyuk hasarlar verırler. onunda endişesi var insanda. sonuca alın terıyle alınan bısey kım ısterkı zarar gelsın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sosyal bir konu kaporta başlığı altına alınmış. Öğrenci kaputun altından motoru çizse motor, farı çizse elektrik başlığına alınacak, konumun nerede olacağını sokaktaki öprenciyle sitedeki moderatör belirlemiş olacak. Hayranım bu siteye.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gecmiş olsun. Maalesef oluyor böyle Şeyler. Gecen gün arkadasın Sıfır km aracını da Çakıl Taşı ile temizlemiş coçuklar . Hadi onlar 5-6 yaş çocuk, bunlar kazık kadar adam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun fakat ben olsam farklı tepki vere bilirdim. Sonuçta bu tipler artık çoğalmaya başladı ulan sanki biz salağız bunlar uyanık ayar oldum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oha yaa, olaya bak. Büyük geçmiş olsun, geçmiş olsun diyorum çünkü sonucu karakolda yada hastanede bitecek bir olayı sorunsuzca geçiştirmişsiniz.  Yerinizde ben olsam, muhtemelen elimde sopa inerdim aşağıya.  Sizi metanetinizden ve sabrınızdan dolayı tebrik ediyorum, bundan sonra başıma bu tür bir olay geldiğinde sizi anacağım ve sakin kalmaya çalışacağım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun, böle durumlarda hemen müdahale edip uyarsaydınız  belki onlarda kendilerine çeki düzen verirlerdi, sonuçta olumsuz bir şey olmadan önce engellemek esastır,  sonrasında olmuşla , ölmüşe çare yok derler , ben  böle sagısızlıkları yapanları kınıyorum, sonuçta herkesin malı mülkü, arabası var yarın başkalarıda onların mallarına zarar verir, ''keser döner sap döner , gün gelir hesap döner''.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum. Öfke kontrolü yapmakta bir başarı neticede bir kaporta ama eğitim ailede başlar işte evdeki ön teker nereye arka teker oraya ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha beterini yasamazsiniz inşallah. Az sabirda cok keramet vardir, bunu bir kez daha görmüş olduk. Ben bir ogretmenim ve sabirli davsanisinizi tebrik ediyorum. Bir şekilde müdahale edilebilirdi ama sonuç bundan iyi olmazdı. Genclerle diyalog kurmak zordur boyle bir durumda. Belki hiç problem olmazdi, belki de daha ciddi sorunlar cikardi. Tekrar geçmiş olsun Üstadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...