Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Geri Görüş Kamerası Montajı

robosapiens17
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

İşte ben ilk mesajdaki haltı Yaptım , ilk başta sıkıntı yoktu boğayı kapattık koltuğu kaldırdım çalıştırdım sürpriz tam oturmadı soket sanırım bagaj kitli kaldı ne halt etmez bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayın robosapiens17: vermiş olduğunuz yurtdışı kaynagında iki adet diode kullanılmıs. Sanırım sızın uygulamanızda diode falan kullanılmadı. Taktıgınız kamera 6V ilemı calısıyor? Sanırım reverse lıght tan herhangi bir besleme cekilmedi ve bundan dolayı diode kullanılmadı (Kamera sadece 12V ile calıştıgı taktırde bu ışlem yapılmalı dıye dusunuyorum). Dogrumudur?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğrudur. Bizim kullandığımız kamera 3 volt ile 6 volt aralığında sorun çıkartmıyor. Bazı kameralar bu aralıkta olmadığı için parazitli görüntüye neden olabiliyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevgili dostlar , bagajın kilitli kalması durumunda çözüm çok basit , sağ arka kapı Üzerindeki kapakçıklarındaki vidayı söküp kulaklığı sola iteceksiniz ve koltuk açılacak. Bunu servis bilmiyor ama kitapçıkta net yazıyor bilginize

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cok tesekkurler robosapiens17. Birkac sorum daha olucak. Kamera montajini yaparken bataryanin negative kutup ucun soktunuzmu yoksa direk montajinimi yaptiniz acaba? Diger sorum ise bu soketlerin (konnektorlerin) icine soktugun metal parcalarin adi nedir ve nerede bulabiliriz? Simdiden verecegin degerli bilgiler icin cok tesekkur ederim. Herekese iyi gunler dilerim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1. Negatif kutup çıkartılmadı. Ilk mesajlarda belirtilmişti.

2. Oto elektrikçileri fiş diyor. Servisten bulabilirsin sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Merhabalar, AVGO kamera aldım. Arkadaş taktı. Çalıştı. Fakat bir süre sonra reset atmadan görüntü gelmiyor. Neden olabilir çözemedik. Fikri olan varmı ?

Geri vites ışığından kablo çekmiş araya diyot atmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hata orada. Diyot kullanıldığında sistemin kamerayı görmesi ya gecikiyor ya da hic görmüyor. Sistem her açılışta donanımı tarıyor ve yanıt varsa onu kabul ediyor. Yoksa görmüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Simdi nasıl bir bağlantı yaptığımızı bilmiyorum fakat burada anlattığım gibi bir bağlantı yapmanız sorunu çözer. Yani kamerayı 3 ile 6 volt arasındaki bir gerilimle beslemeniz sorunu çözer düşüncesindeyim. Yani diyotları kaldırın. Beslemeyi direkt olarak gösterilen kablo bağlantısını yaparak gerçekleştirin. Olmaz ise fotoğraflarını ekleyin. Yardımcı olmaya çalışayım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar elimde bu kamera var yaklaşık 3 ay önce aliexpress ten sipariş verdim ve servise montaj için gittim. ön konsolu tamamen kaldırıp 2 3 saat üzerinde uğraştıktan sonra kamera aracın ekranına görüntü vermiyor dediler. Bu ürün elimde 3 aydır yatmakta. Buna benzer bir kamerayı kurup başarılı sonuç elde eden oldu mu acaba ?

post-9909-0-71603900-1440639411_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı kamera bende de var. Uğraşmadım daha ama kameraya bağlı 2 adet kablo var. Robosapiens17'den aldığım kablo da 3 e ayrılıyor. Ne yapmak gerekli bilmiyorum ben de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotoğrafta kameranın kablosu tam çıkmamış. Muhtemelen kablo üzerinde bir voltaj regülatörü var. Bu da bizim işimizi zorlaştırır. Bu nedenle kamerayla bu regülatörün arasından kabloyu kesip uçlarını bulmak gerek. 3 kablo çıkar. Sarı renkli video kablosunun da içindeki renkleri bulmak gerek. Avometreniz varsa iş kolay.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi gördüm regülatörü. Sarı kırmızı ve siyah kablolar çıkacak muhtemelen. Sari video, siyah negatif kutup ve kırmızı da pozitif kutup.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi gördüm regülatörü. Sarı kırmızı ve siyah kablolar çıkacak muhtemelen. Sari video, siyah negatif kutup ve kırmızı da pozitif kutup.

Şöyle bir manzara ile karşılaştım dediğiniz kablolar varextra olarak yeşil bir kablo çıktı.

post-9909-0-51099500-1440680686_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Simdi diğer taraftaki sari ve kırmızı konnektörün uçlarına bakalım. Renkleri ne? Ona gore açıkta kalan uçlar kameranın ekstrası. Onları sonra yine konuşuruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• okkko
      Yazan: okkko
      Geri görüş kamerası isteyenler elini kaldırsın...

Geri görüş kamerası çalışmalarımız sonuç verdi.
      Kendi aracımızda çalıştırmayı başardık.
      Müşteriye maliyeti 1250TL civarında olabilecek.

Örnek resimler aşağıdadır.

https://www.dropbox.com/s/rwwsefcbddt79er/20141203_100356_resized.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xts9qm43cyba8j1/20141203_100427_resized.jpg?dl=0

• Yeni Oluştur...