Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Geri Görüş Kamerası Montajı

robosapiens17
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

20 saat önce, Mustafa Yılmaz :

Evet bu ürün sorunsuz bir şekilde işimizi görür. Ben CCD HD olanını kullanıyorum ve oldukça da memnunum. Dönüştürücü için N11 e bir göz atın orada oldukça fazla bu üründen var temin edebilirsiniz. Aratırken şu kodu kullanırsanız hemen sonuca ulaşabilirsiniz. (lm2596 dc dönüştürücü) Aliexpresten şuan almanızı tavsiye etmem çünkü dolar çok yüksek ve Türkiye deki fiyatlardan daha pahalıya gelecek bu yüzden n11 den almanız daha mantıklı olacak

http://m.n11.com/lm2596-dc-dc-voltaj-cevirici-15-35v-P106962468

Dun almayi denedim ama tc kimlik no isteyince vazgectim. Bana biraz tehlikeli gibi geliyor Tc kimlik no vermek alisveriste.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kamera su gecirmez diyor fakat bendeki su aldi ve su an goruntu bozuldu, umarim kuruyunca gecer. Araci kendim yikadigimda sorun olmamisto fakat bugun yikamaci makineyi cok tuttu sanirim ve su aldi. Kamera ve plaka işik plastiği arasina soğuk silikon çekmekte fayda var arasi açikti aklimada gelmişi burdan su girer diye, aklima gelen başima gelir zaten :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kamera su gecirmez diyor fakat bendeki su aldi ve su an goruntu bozuldu, umarim kuruyunca gecer. Araci kendim yikadigimda sorun olmamisto fakat bugun yikamaci makineyi cok tuttu sanirim ve su aldi. Kamera ve plaka işik plastiği arasina soğuk silikon çekmekte fayda var arasi açikti aklimada gelmişi burdan su girer diye, aklima gelen başima gelir zaten :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar selam. Öncelikle Sn. @robosapiens17, çok teşekkürler böyle bir konuda herkese ışık tuttuğunuz için. :)

Kamera temini ve bağlantısı sorun değil benim için, fakat bir ikilemde kaldım. Aracımız kameraya 6V güç veriyor diye biliyorum. Fakat internette baktığım tüm kameralar ya 5V ya da 9~12V ile çalışıyor. Nedense, n11 veya AliExpress'ten bir volt çevirici ile kullanmaktan çekiniyorum (sebebini bilmiyorum) ve 5V ürünlere yöneliyorum. Fakat 5Volt'ta düşük görünüyor ve performansından şüphe duyuyorum.

Acaba, "5V bir ürün al, sıkıntı olmaz" mı dersiniz yoksa, "Onlar iyi sonuç vermiyor, bir volt çevirici ile 9~12V bir ürün al" mı dersiniz? Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada, Sn.@robosapiens17, sizin sonradan tercih ettiğiniz kamera 9/12Volt ile mi çalışıyor? Eğer öyleyse siz de bir voltaj çevirici mi kullandınız?

Çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracınızda mevcut 6 voltu 9 - 12 volta yükseltmek biraz zor bir işlem, 6 voltu 5 volta düşürmek bir iki komponentle yapılacak basit bir işlem. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yükseltmek için ufak bir elektronik devre ile yapmış arkadaşlar. Kullanıyorlar. Düşürmek için ise bir şey yapılmış gibi görünmüyor, ama hangi yönde gitmem gerektiğini anlamadığımdan kamerayı sipariş edemedim henüz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Devrim Babacan :

Arkadaşlar selam. Öncelikle Sn. @robosapiens17, çok teşekkürler böyle bir konuda herkese ışık tuttuğunuz için. :)

Kamera temini ve bağlantısı sorun değil benim için, fakat bir ikilemde kaldım. Aracımız kameraya 6V güç veriyor diye biliyorum. Fakat internette baktığım tüm kameralar ya 5V ya da 9~12V ile çalışıyor. Nedense, n11 veya AliExpress'ten bir volt çevirici ile kullanmaktan çekiniyorum (sebebini bilmiyorum) ve 5V ürünlere yöneliyorum. Fakat 5Volt'ta düşük görünüyor ve performansından şüphe duyuyorum.

Acaba, "5V bir ürün al, sıkıntı olmaz" mı dersiniz yoksa, "Onlar iyi sonuç vermiyor, bir volt çevirici ile 9~12V bir ürün al" mı dersiniz? Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada, Sn.@robosapiens17, sizin sonradan tercih ettiğiniz kamera 9/12Volt ile mi çalışıyor? Eğer öyleyse siz de bir voltaj çevirici mi kullandınız?

Çok teşekkürler...

Merhaba arkadaşım ben kamera montajı sırasında (önceki ayrıntılı anlatımı da mevcut)  kamera kablosu üzerinde mevcut olan kalın bir plastik bölümü keserek kamera montajını yapmıştım. Kısaca parçayı çıkarıp direkt olarak araçtan gelen 6V ile kamerayı çalıştırmıştım. Fakat bu durum renklerde çok olmasa da sorunlar arz ediyordu. 

Bu parça çıkarılıyor farkettim ki bu parçada dönüştürücüymüş Kameralar aslında şu mantıkla çalışıyor

12 V u     3.3 V a dönüştürerek

Böyle olunca kamerada ki parçayı çıkarıp bir dönüştürücü aracılığı ile araçtaki 6V luk voltajı 3.3V~ a çevirmek yeterli oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Devrim Babacan :

Çok teşekkürler...

Merhaba arkadaşım ben kamera montajı sırasında (önceki ayrıntılı anlatımı da mevcut)  kamera kablosu üzerinde mevcut olan kalın bir plastik bölümü keserek kamera montajını yapmıştım. Kısaca parçayı çıkarıp direkt olarak araçtan gelen 6V ile kamerayı çalıştırmıştım. Fakat bu durum renklerde çok olmasa da sorunlar arz ediyordu. 

Bu parça çıkarılıyor farkettim ki bu parçada dönüştürücüymüş Kameralar aslında şu mantıkla çalışıyor

12 V u     3.3 V a dönüştürerek

Böyle olunca kamerada ki parçayı çıkarıp bir dönüştürücü aracılığı ile araçtaki 6V luk voltajı 3.3V~ açabilmek yeterli oldu. 

21 dakika önce, Devrim Babacan :

Yükseltmek için ufak bir elektronik devre ile yapmış arkadaşlar. Kullanıyorlar. Düşürmek için ise bir şey yapılmış gibi görünmüyor, ama hangi yönde gitmem gerektiğini anlamadığımdan kamerayı sipariş edemedim henüz.

Ben voltajı düşürerek yaptım bu işlemi önceki sayfalarda mevcut 

6V~3.3V kamera

6 saat önce, AreY :

Merhaba arif bey bende bir sorun olmadı şimdiye kadar su bir yerlerden girmiş olabilir geçmiş olsun

Yada benim aklıma şimdiye kadar bunun içine su girer diye hiç gelmemiş :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar, ben yönergeleri takip ederek belli bir yere kadar geldim ancak geldiğim yerde de takıldım. Kamerada bulunan dönüştürücüyü çıkarıp aynı renkli kabloları birbirine bağladık. C16'yı da benzin kapağının orada bulabildik. Tariflere göre yaptığımızı düşünüyoruz ancak bir türlü kamerayı çalıştıramadık. Bu arada kamerayı taktıktan sonra reset de atıyorum. Yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır acaba, şimdiden teşekkürler. Kamerayı yanlış almışım zaten bu hatchback için olanmış onu da değiştirmem lazım. fc4bdaa7fe4763dc987664a77ac48cee.jpga7d09ae012cb962d84efeecfcc765c86.jpg2087a58ffd1ce8b36e49dc67a1331ec0.jpg23b31041946d18d78eee94107891de75.jpg2eb83060f75f79a02ad7062bd50dd03f.jpg2c5e89b6dbf9cd582937395c815e620a.jpg

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kamera fotoğrafını eklemeyi unutmuşum.956479bb93509e140b0036046ff0a2d0.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mehmet Hayri Genç :

Merhabalar, ben yönergeleri takip ederek belli bir yere kadar geldim ancak geldiğim yerde de takıldım. Kamerada bulunan dönüştürücüyü çıkarıp aynı renkli kabloları birbirine bağladık. C16'yı da benzin kapağının orada bulabildik. Tariflere göre yaptığımızı düşünüyoruz ancak bir türlü kamerayı çalıştıramadık. Bu arada kamerayı taktıktan sonra reset de atıyorum. Yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır acaba, şimdiden teşekkürler. Kamerayı yanlış almışım zaten bu hatchback için olanmış onu da değiştirmem lazım. fc4bdaa7fe4763dc987664a77ac48cee.jpga7d09ae012cb962d84efeecfcc765c86.jpg2087a58ffd1ce8b36e49dc67a1331ec0.jpg23b31041946d18d78eee94107891de75.jpg2eb83060f75f79a02ad7062bd50dd03f.jpg2c5e89b6dbf9cd582937395c815e620a.jpg

Merhaba Mehmet bey kamera kablo bağlantıları doğru görünüyor. Fakat C16 konnektörünün sedan için bağlantı noktalarının doğru olup olmadığını görmem lazım bağlantı yapıldığı şekli ile bana fotoğraf çekip gönderebilir isiniz. Kendi aracım haçbak ti size o şekilde yardımcı olabilirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mehmet Hayri Genç :

Merhaba Mehmet bey kamera kablo bağlantıları doğru görünüyor. Fakat C16 konnektörünün sedan için bağlantı noktalarının doğru olup olmadığını görmem lazım bağlantı yapıldığı şekli ile bana fotoğraf çekip gönderebilir isiniz. Kendi aracım haçbak ti size o şekilde yardımcı olabilirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mustafa Bey merhaba teşekkürler, ekli resme göre bağlıyorum ancak görüntü yok.20330640dc5cfa750b85077f7fc72a6b.jpge71c2e29bb4f89f1d8eefabbde48d6fd.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Mehmet Hayri Genç :

Mustafa Bey merhaba teşekkürler, ekli resme göre bağlıyorum ancak görüntü yok.20330640dc5cfa750b85077f7fc72a6b.jpge71c2e29bb4f89f1d8eefabbde48d6fd.jpg

Mehmet bey merhaba kablo sıralaması HAÇBAK araçtaki sıralamaya göre yanlış görünüyor. Size resim gönderiyorum birde bu şekilde deneyiniz. Kabloların renklerinin bize yol göstereceğini düşünüyorum. 1. Resim Haçbek araçlarda ki renk sıralaması 2.Resim sedan araçtaki renk sıralaması ve bağlantı şekli 2.resimdeki gibi denemenizi öneririm.Kolay gelsin

12.jpg.375e0ff9d05711c346914a6b14a409ee.jpg

Adsız.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mustafa Bey, süpersiniz, muhteşem çalışıyor, emeği geçen herkese ve size nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum. Saygılar, iyi günler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Mehmet Hayri Genç :

Mustafa Bey, süpersiniz, muhteşem çalışıyor, emeği geçen herkese ve size nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum. Saygılar, iyi günler...

Çalıştığına sevindim. 6V luk araçtaki voltajı düşürmek için dönüştürücü kullandınız mı acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Mehmet Hayri Genç :

Çalıştığına sevindim. 6V luk araçtaki voltajı düşürmek için dönüştürücü kullandınız mı acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kameradaki dönüştürücüyü kesip çıkardık. N11den dönüştürücüyü aldım ancak kullanmadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Mehmet Hayri Genç :

Kameradaki dönüştürücüyü kesip çıkardık. N11den dönüştürücüyü aldım ancak kullanmadım.

Mehmet bey bu dönüştürücüyü kullanmanızı tavsiye ederim. Diğer türlü renklerde sorun oluşturuyor. Özelliklere gün batımı esnasında

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Mehmet Hayri Genç :

Mehmet bey bu dönüştürücüyü kullanmanızı tavsiye ederim. Diğer türlü renklerde sorun oluşturuyor. Özelliklere gün batımı esnasında

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dönüştürücüyü nasıl kullanacağımı bilmiyorum ne yazık ki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• okkko
      Yazan: okkko
      Geri görüş kamerası isteyenler elini kaldırsın...

Geri görüş kamerası çalışmalarımız sonuç verdi.
      Kendi aracımızda çalıştırmayı başardık.
      Müşteriye maliyeti 1250TL civarında olabilecek.

Örnek resimler aşağıdadır.

https://www.dropbox.com/s/rwwsefcbddt79er/20141203_100356_resized.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xts9qm43cyba8j1/20141203_100427_resized.jpg?dl=0

• Yeni Oluştur...