Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Geri Görüş Kamerası Montajı

robosapiens17
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Devrim Bey, 

Bende sizin gibi kamera, ekstra kablo ve 190 derece geniş açı sipariş vermek istiyorum. Aliexpress te 6v-12V seçeneği, dvd 6m ve dvd 10m birde gps modeli var. Hangisini sipariş verdiniz? Ben ekstra kabloyu bulamadım. Siparişi doğru verebilmem için ayrıntı verirseniz sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, metsar :

Devrim Bey, 

Bende sizin gibi kamera, ekstra kablo ve 190 derece geniş açı sipariş vermek istiyorum. Aliexpress te 6v-12V seçeneği, dvd 6m ve dvd 10m birde gps modeli var. Hangisini sipariş verdiniz? Ben ekstra kabloyu bulamadım. Siparişi doğru verebilmem için ayrıntı verirseniz sevinirim. 

Sn. @metsar

İlgili bilgileri bir arada konu anlatımıma yerleştirmek istedim fakat Düzenle fonksiyonu uçmuş görünüyor. Buraya yazayım tekrar.

Kamera Suit: Aldığım kamera adresi bu: SINOSMART In Stock Car Reversing Parking Camera for Mazda Axela Sedan. AliExpress uygulamasına baktım fakat hangi suiti aldığımı göremedim. Kutusunu aradım, kablolardan anlarım diye. Temizlikçi kadın ya da benim hanım bir yere tıkmış! Şu saatte onu da bulamadım. Fakat geçtiğimiz (19-21) sayfalarda önerilen suit, o dönemde kalmamıştı. Şöyle bir inceleme yapınca, suiti belirleyen kabloları aslında hiç kullanmayacağımı fark ettim. Bu sebeple, satıcının elindeki en ucuz suiti aldım. Sanırım ya B ya C idi. Siz fiyatlara tekrar bakınız. Bu aşamadaki en önemli hareket 6V seçeneğini seçmeniz gerekliliği!

Geniş Açı: Sayfanın aşağısında (Opsiyon #2) geniş açı için ekstra ödeme bölümü var. Önce kamera ödemesini yapmıştım. Daha sonra opsiyon bölümünden tekrar başka bir sayfaya girerek geniş açı için ödeme yapmıştım.

Ara Kablo: Ara kabloyu SINOSMART C12 Connection Cable for Mazda 3 Sedan Axela Reversing Camera to OEM Monitor without Damaging the Car Wiring adresinden aldım. Geçtiğimiz sayfalarda (sanırım C20 idi) başka bir koddan bahsedilmiş. Benim aldığım kablo yukarıdaki adresteki, C12 konnektör.

Bunların dışında, DVD 6m veya GPS konularını bilmiyorum. Bu terimlerle ilgili bir şeyle karşılaştığımı hatırlamıyorum.

Kolay gelsin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

b8767f500e17baa3145df3573b9a22a0.jpg4d334fed5bdcf6dd532f042fad7ca4db.jpg
Arkadaslar cok soru soruyorum kusura bakmayin.
Bu ikisini alsam yeterli mi baska bir seye gerek var mi ?

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Devrim Bey, siparişi verdim. Gelince burda verilen bilgilerden yararlanarak bağlamaya çalışacağım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Bugün ürünler geldi. Devrim Bey'in talimatlarına göre bağladım. C12 konnektör sayesinde çok basit ve kolay oldu. Vitesi R ' ye aldım görüntü gelmedi. Back+Nav+Mute tuşuna 10 sn. basılı tutup ekranı resetledim. Tekrar R'ye aldım ve görüntü geldi. Devrim Bey'e gerekli ürünleri ve bağlantının nasıl yapılacağını detaylı tarif ettiği için çok teşekkür ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Merhaba arkadaslar aracım 2015 mazda 3 motion sedan kamera siparisim sonunda geldi suit A 6v 6m kablolu olandan ancak konu cok fazla dagildigindan ve bu konuda pek bir bilgim olmadığından ben ve kamera sadece bakisiyoruz. Kamera bağlantısı için kesmeme gerek var mı varsa da nereyi nasıl kesip bağlıyoruz.Yardımlarınız için şimdiden tesekkurler

IMG_20170421_175907.jpg

IMG_20170421_180330.jpg

IMG_20170421_180439.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Adanus01 :

Merhaba arkadaslar aracım 2015 mazda 3 motion sedan kamera siparisim sonunda geldi suit A 6v 6m kablolu olandan ancak konu cok fazla dagildigindan ve bu konuda pek bir bilgim olmadığından ben ve kamera sadece bakisiyoruz. Kamera bağlantısı için kesmeme gerek var mı varsa da nereyi nasıl kesip bağlıyoruz.Yardımlarınız için şimdiden tesekkurler

Kamera 6V giriş gerilimi ile çalışıyor ise sorun yok. Problemsiz çalışacaktır.

Ancak kamera sistemleri genelde 12V gerilim ile hazırlandıkları için problem çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, Adanus01 :

Siparis 6 voltluk resimde isaretledigimturuncu baglantilari takip diger isaretli mavi ve kırmızı bağlantıları nasıl yapacaz

IMG_20170421_211021.jpg

IMG_20170421_211214.jpg

C12 konnektör üne sarı olanı takmalısınız (ucu kesilmeli) siyahtan gelen 6v luk ucu yine C12 konnektör ünde ki uygun yere takmalısınız. 

Bunun için önceki anlatımlarımızda C12 konnektör ünde nasıl bağlantı yapmanız gerektiği anlatılmıştır. 

Bu arada araç heçbek mi sedan mı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu işin, bi' C12 konnektörle yapılan yöntemi var, bir de daha başlarda sizin hazırladığınız pin'lerle yapılan yöntemi var. Ben de tam pin'lerle yapacaktım ki bir arkadaş C12 konnektörlü ürünün link'ini paylaşınca ondan almıştım ve işçilik mişçilik kalmamıştı.

Buraya tıklayarak 21'inci sayfadaki benim çalışmaya bakabilirsiniz. C12 konnektör almadınız sanırım?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Almadım daha onceki aldığım urunlerde eksik gelen olunca sadece kamera siparişi verdim simdi bir daha sipariş verince bir kac ayı bulur bu şekilde halletmeye çalışamam lazım ama bu is baya karışık gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Adanus01 :

Almadım daha onceki aldığım urunlerde eksik gelen olunca sadece kamera siparişi verdim simdi bir daha sipariş verince bir kac ayı bulur bu şekilde halletmeye çalışamam lazım ama bu is baya karışık gibi

Size sedan araçlar için C12 konnektör üne bağlantı şemasını gönderiyorum. Bağlantı bu şekilde olacak. Bana numaranızı msj atarsanız size yardımcı olmaya çalışırım. 

2.jpg.cede92588673088f3f2aec2f85400088.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4/22/2017 at 10:06, Adanus01 :

simdi bir daha sipariş verince bir kac ayı bulur

Bilginiz olsun diye yazayım dedim, 10-15 günde de gelebilir konnektör.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22.04.2017 at 11:36, Mustafa Yılmaz :

Size sedan araçlar için C12 konnektör üne bağlantı şemasını gönderiyorum. Bağlantı bu şekilde olacak. Bana numaranızı msj atarsanız size yardımcı olmaya çalışırım. 

2.jpg.cede92588673088f3f2aec2f85400088.jpg

Cevabınız için teşekkürler mesaj numarayı atacaktım telefondan giriyorum mesaj secenegini bulamadım 

10 saat önce, Devrim Babacan :

Bilginiz olsun diye yazayım dedim, 10-15 günde de gelebilir konnektör.

Kamera gelince insan hemen takmak istiyor isin içinden çıkamazsam siparis veririm artık bu c12 konnektoru yine aynı satıcıdan mı vereyim siparisi yoksa farklı bir satıcıdan vermeye gerek var mı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Adanus01 :

Cevabınız için teşekkürler mesaj numarayı atacaktım telefondan giriyorum mesaj secenegini bulamadım 

Kamera gelince insan hemen takmak istiyor isin içinden çıkamazsam siparis veririm artık bu c12 konnektoru yine aynı satıcıdan mı vereyim siparisi yoksa farklı bir satıcıdan vermeye gerek var mı

forum gereği şu an mesaj gönderemiyorsunuz galiba. Buraya mail adresimi yazıyorum buradan bana ulaşabilirsiniz. musti_omu@hotmail.com

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24.04.2017 at 09:38, Adanus01 :

yine aynı satıcıdan mı vereyim siparisi yoksa farklı bir satıcıdan vermeye gerek var mı

Neticede ürün aynı olacaktır ama garanti olsun diye aynı satıcıdan sipariş etmek daha iyi olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• okkko
      Yazan: okkko
      Geri görüş kamerası isteyenler elini kaldırsın...

Geri görüş kamerası çalışmalarımız sonuç verdi.
      Kendi aracımızda çalıştırmayı başardık.
      Müşteriye maliyeti 1250TL civarında olabilecek.

Örnek resimler aşağıdadır.

https://www.dropbox.com/s/rwwsefcbddt79er/20141203_100356_resized.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xts9qm43cyba8j1/20141203_100427_resized.jpg?dl=0

• Yeni Oluştur...