Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Geri Görüş Kamerası Montajı

robosapiens17
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sağolsun @Devrim Babacan 'ın önerdiği geniş açılı kamera ve c12 kablosunu sipariş vermiştim. Paket 10 günde geldi ve bu kadar hızlı beklemiyordum açıkçası. 

Devrim Babacan'ın açıklayıcı anlatımıyla 10dk da kolayca taktım sıkıntısız çalıştı. 

Mazdanın 1000tl üstünde fiyat çektiği kamerayı 200tl'ye halletmiş oldum. 

Teşekkürlerimi sunarım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Arkadaslar, HB modeli icin genis acili kamera ve c12 kablosu linki verirmisiniz. Birde bagaja kadar gelen hazir montaj duzenegi makyajli kasalarda da mevcutmudur? Bugun itibari ile ocakta teslim mazda 3 siparisini verdik ve gelmeden kamerayi da hazir edeyim dedim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, g3z3g3n1616 :

fotoğraflara bakarak kamera uygun gözüküyor. kemara ile gelen siyah-kırmızı kablonun ucunu bu c12deki siyah-kırmızıya bağlayınca olacak gibi duruyor. fotoğraflar uyumlu duruyor birbirleriyle...

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
04.07.2015 at 16:50, robosapiens17 :

Değerli bir arkadaşımla dün ilk bakım için Bursa'ya gittik. 2011 model Corollası var. Giderken de gelirken de biraz kullandı ve çok beğendi. Koltuğa ilk oturduğunda söylediği şey: "Çok iyi sarıyor. Gerçekten güzelmiş." oldu. "Gaz pedalının tepkisi ve yumuşaklığı çok iyi ayarlanmış. Valla kendi arabamdan soğudum." diyence de onun adına üzüldüm.

Neyse konu bu değildi. Bursa İnallar'da aracım servis bakımında iken ben de cx-3 testi yaptım ve diğer Mazda 3 lerin kablolarına baktım. Motion, reflex ve power. Hepsinde de kamera kabloları bagaj içerisindeki yerine kadar geliyor. Yani bu modellere kamera takılabilir.

Ayrıca servisi beğenmedim. Yalap-şap bir işçilik. Sadece garanti dışı kalmasın diye katlanmak hiç hoşuma gitmiyor. Yağ, yağ filtresi değişimi, işçilik, atık yağ bertaraf bedeli ve karter tapa contası. Toplamda 308 TL.

CX-3 'de bagaj kablosu biraz daha farklı bilginiz var mı? Renkler yan yana değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

C20 deki siyah soket ile birlesen  sari soketin altinda bosta duran kirmizi kablo ne ise yariyor arkadaslar?

received_10215004881105548.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar

Adım Selim 1 ay kadar önce 2. el 2015 reflex model satın aldım. Forumu da yeni yeni takibe başladım. Bir önceki arabam seat leon 2003 signo idi o da çok iyi ve dolu bir araçtır hala kıyıpta satısa koyamadım zaten :)

Su an yeni aracımda yasadığım en büyük sıkıntılardan biri aracın önünü göremediğimden dolayı dönerken veya park ederken çok sıkıntı yasıyorum belki zamanla alışırım . Çok uzatmadan merak ettiğim 2 soru olacak;

Acaba arabama ön park sensörü takabilirmiyim ?

Ön arka park sensörü ve benzeri eklemeleri dışarıdan yaparsak ileride bir gün lazım olduğunda görülürse aracın garantisini bozmaz mı ?

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, ISF :

Merhabalar

Adım Selim 1 ay kadar önce 2. el 2015 reflex model satın aldım. Forumu da yeni yeni takibe başladım. Bir önceki arabam seat leon 2003 signo idi o da çok iyi ve dolu bir araçtır hala kıyıpta satısa koyamadım zaten :)

Su an yeni aracımda yasadığım en büyük sıkıntılardan biri aracın önünü göremediğimden dolayı dönerken veya park ederken çok sıkıntı yasıyorum belki zamanla alışırım . Çok uzatmadan merak ettiğim 2 soru olacak;

Acaba arabama ön park sensörü takabilirmiyim ?

Ön arka park sensörü ve benzeri eklemeleri dışarıdan yaparsak ileride bir gün lazım olduğunda görülürse aracın garantisini bozmaz mı ?

teşekkürler

düzgün bir şey taktırırsanız rahat edersiniz. garanti bozacağını zannetmiyorum.

ayrıca ön arka sensörü olan mazda3'ler de zaten doğru düzgün çalışmıyor. hiç hassas değil ve zerre güven vermiyor. sağa sola bu sensörlere güvenerek girerseniz çarpıyorsunuz. nitekim sol arka tamponu cizdiğimde sensörün olaydan haberi bile yoktu. 

düzgün okumadığı gibi aklında da tutmuyor. ona guvenirseniz aracınızı boydan biya çizebilirsiniz. bu bahsini ettiğim irjinaller için geçerli. bulursanız düzgün bir şey taktırın derim.

bu arada araca bir güncelleme gelecekse bu sensörlere gelmeli. gerçi geldi ama görsel olarak geldi. öyle animasyonu yataydan dikeye almakla olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladım düzgün bir şey muhakkak taktırmak lazım, gerçekten de arka park sensörü, seat a takdırdığım 50 tl lik sensörden kötü çalışıyor bence bazen ses bir anda duruyor şaşırıyorsun 2 saniye sonra tekrar başlıyor filan. Ben esas arka kamerayı taktırmak istiyorum. Yalnız bu garanti işini kesin şekilde öğrenmek lazım. Çok önemli bir konu bence..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, ISF :

Anladım düzgün bir şey muhakkak taktırmak lazım, gerçekten de arka park sensörü, seat a takdırdığım 50 tl lik sensörden kötü çalışıyor bence bazen ses bir anda duruyor şaşırıyorsun 2 saniye sonra tekrar başlıyor filan. Ben esas arka kamerayı taktırmak istiyorum. Yalnız bu garanti işini kesin şekilde öğrenmek lazım. Çok önemli bir konu bence..

bende sonradan takılmış arka kamera var. servise de girdi ve garantisi sistemde devam ediyor. kimse bir şey demedi. bu tarz aksesuarlar garanti bozmaz diye düşünüyorum. araç yarın şanzıman arızası ile tamire girse ve siz ön sensör ve kamera taktırmışsınız garanti bozulmuş deseler büyük halt etmiş olurlar. 

doğru düzgün bir sensör koysunlar da öyle konuşsunlar .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Merhaba. Aracim hback mazda 3. Tum sayfalari okudum sanirim ama aksesuar linkleri sedan icin genellikle. Sormak istedigim c12 ve c20 baglanti kablolari ayni mi? Sitede hatcback icin c12 bulamadim. C20 var. Zahmet olmazsa hback icin kamera ve baglanti kablosu linki verebilecek bir arkadas var mi? Emin olmadan siparis vermek istemedim. Simdiden tesekkurler. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, xtryzee :

Merhaba. Aracim hback mazda 3. Tum sayfalari okudum sanirim ama aksesuar linkleri sedan icin genellikle. Sormak istedigim c12 ve c20 baglanti kablolari ayni mi? Sitede hatcback icin c12 bulamadim. C20 var. Zahmet olmazsa hback icin kamera ve baglanti kablosu linki verebilecek bir arkadas var mi? Emin olmadan siparis vermek istemedim. Simdiden tesekkurler

http://s.aliexpress.com/QBVzi2YF

http://s.aliexpress.com/J3aeEJj6

su iki linkte hatchback modeller icin set halinde kamera ve baglanti kablosu buldum. Bunun haricinde birseye ihtiyacim yok herhalde. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
1/22/2018 at 22:52, xtryzee :

Merhaba. Siparislerim geldi ama ucu acik kablolar var. hangisini nereye baglayacagimi ilemedim. Yardimci olabilecek arkadaslada simdidrn tesekkurler. 

28634AEC-B6E5-4813-AD46-38001121FB3C.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, xtryzee :

28634AEC-B6E5-4813-AD46-38001121FB3C.jpeg

Merhaba C12 deki kırmızı-beyaz ve Siyah-beyaz kablolar kameraya güç sağlayacak kablolar bağlantı resimde

28634AEC-B6E5-4813-AD46-38001121FB3C.thumb.jpeg.db6a78f72738f12a53e847d8eb1da0c6.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Mustafa Yılmaz :

Merhaba C12 deki kırmızı-beyaz ve Siyah-beyaz kablolar kameraya güç sağlayacak kablolar bağlantı resimde

28634AEC-B6E5-4813-AD46-38001121FB3C.thumb.jpeg.db6a78f72738f12a53e847d8eb1da0c6.jpg

Yardiminiz icin tesekkurler. Siyah ve kirmizi uclar bir de 2 ucu da sari olan kablolar nasil baglanacak peki?

9008ECCE-8A1E-49A1-BE81-D48A5067061A.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, xtryzee :

Yardiminiz icin tesekkurler. Siyah ve kirmizi uclar bir de 2 ucu da sari olan kablolar nasil baglanacak peki?

9008ECCE-8A1E-49A1-BE81-D48A5067061A.jpeg

Biraz karışık olmuş olabilir. 

Sarı uc video görüntüsü için

Kırmızı ve siyah elektrik için Siyahlar siyaha Kırmızılar kırmızıya

28634AEC-B6E5-4813-AD46-38001121FB3C.thumb.jpeg.db6a78f72738f12a53e847d8eb1da0c6__01.jpg

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• okkko
      Yazan: okkko
      Geri görüş kamerası isteyenler elini kaldırsın...

Geri görüş kamerası çalışmalarımız sonuç verdi.
      Kendi aracımızda çalıştırmayı başardık.
      Müşteriye maliyeti 1250TL civarında olabilecek.

Örnek resimler aşağıdadır.

https://www.dropbox.com/s/rwwsefcbddt79er/20141203_100356_resized.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xts9qm43cyba8j1/20141203_100427_resized.jpg?dl=0

• Yeni Oluştur...