Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Geri Görüş Kamerası Montajı

robosapiens17
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

43 dakika önce, Mustafa Yılmaz :

Bu soketi kablo ayrıca temin ediliyor. Soket ile kamera montaj işlemi daha basitleştirilmiş durumda kablo sök tak işi yok açıkçası

AliExpress'ten sipariş verilebilir. 

Teşekkürler bilgi için kamera evde duruyor bir ara uğraşayım bari :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

arkadaşlar benim kamera gidip gidip geliyor zaman zaman atlıyor ve ters (ayna etkisi) gösteriyor. şundan alsam iş görür mü?

votajı vs uygun mu ya da almamı tavsiye ettiğiniz bir ürün var mı?

@Mustafa Yılmaz arkadaş döüştürücü almam gerektiğini söylemişti. hocam uygunsa ikisini de alayım? 

teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Katil Balina :

arkadaşlar benim kamera gidip gidip geliyor zaman zaman atlıyor ve ters (ayna etkisi) gösteriyor. şundan alsam iş görür mü?

votajı vs uygun mu ya da almamı tavsiye ettiğiniz bir ürün var mı?

@Mustafa Yılmaz arkadaş döüştürücü almam gerektiğini söylemişti. hocam uygunsa ikisini de alayım? 

teşekkürler

Merhabalar, 2015 yılından beri aynı kamerayı sorunsuz kullanmaktayım. Aldığım kamera gece görüş için üzerinde ledleri olan ancak bağlantısını dahi yapmadığım (gerek yok çünkü)

http://tr.aliexpress.com/item/wireless-wire-LEDS-Car-Rear-Camera-For-sony-CCD-2014-MAZDA-3-Axela-MAZDA3-hatchback-car/32242112038.html?spm=a2g10.search0104.3.21.54285af47XarpY&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_319_10059_10884_317_5730611_10887_10696_100031_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536_5729311,searchweb201603_2,ppcSwitch_0&algo_expid=a58a9de3-ccef-416c-99de-2381affb8320-2&algo_pvid=a58a9de3-ccef-416c-99de-2381affb8320

bu kamera;

Almayı düşündüğüm (herhangi bir arıza durumunda sanmıyorum ama...)

https://tr.aliexpress.com/item/for-sony-ccd-HD-Car-rear-view-parking-Camera-for-2014-mazda-3-hatchback-Axela-Mazda/32247130301.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.12192e0ekMPBtU

bu kamera led e gerek yok plaka ışıkları yeteri kadar aydınlatma sağlıyor.

Buradaki 3 kamera seçeneğinden FOR SONY CCD (2.Seçenek Mazda 3 için) seçeneğindeki  kamerayı tercih etmenizi tavsiye ederim çözünürlük açısından daha iyi bir görüntü kalitesi sunacaktır.

Önemli Not: Burada dikkat etmeniz gereken ve sizin yaşadığınız sorunun nedeni ve kaynağı alacağınız tüm kameralar 12V gerilim ile çalışacaktır. Ancak mazdanın bize bagaj kapağında sunduğu voltaj 6V tur. Bu nedenle dönüştürücü kullanılması gerekir. Dönüştürücü kullanmadan montaj yapılır fakat sizin yaşadığınız gibi sorunlarla karşılaşılabilir. (Renklerde kayma, Gün batımı esnasında renklerde solma, Karıncalanma, Ekranda çizgilerin oluşması gibi ...)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Mustafa Yılmaz :

Önemli Not: Burada dikkat etmeniz gereken ve sizin yaşadığınız sorunun nedeni ve kaynağı alacağınız tüm kameralar 12V gerilim ile çalışacaktır. Ancak mazdanın bize bagaj kapağında sunduğu voltaj 6V tur. Bu nedenle dönüştürücü kullanılması gerekir. Dönüştürücü kullanmadan montaj yapılır fakat sizin yaşadığınız gibi sorunlarla karşılaşılabilir. (Renklerde kayma, Gün batımı esnasında renklerde solma, Karıncalanma, Ekranda çizgilerin oluşması gibi ...)

hocam o zaman n11'den paylaştığınız ürünü de alıyorum?

Hippcron araba dikiz kamera 4 LED gece görüş geri oto park monitörü CCD su geçirmez 170 derece HD Video
https://s.click.aliexpress.com/e/mK8SbLK

şu iş görmez mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Katil Balina :

hocam o zaman n11'den paylaştığınız ürünü de alıyorum?

Hippcron araba dikiz kamera 4 LED gece görüş geri oto park monitörü CCD su geçirmez 170 derece HD Video
https://s.click.aliexpress.com/e/mK8SbLK

şu iş görmez mi?

Tabiki bu kamerada işinizi görecektir. Sadece fark çözünürlükte

Sizin gönderdiğiniz:Piksel: 648*480

Benim gönderdiğim : 728*512

çok önemli değilse alınabilir. işinizi görecektir.

Voltaj dönüştürücü almanızı kesinlikle tavsiye ederim. Bende ilk kurulumu yaptığımda renklerde sorunlar yaşadım ve çözümü bu şekilde buldum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Mustafa Yılmaz :

Tabiki bu kamerada işinizi görecektir. Sadece fark çözünürlükte

Sizin gönderdiğiniz:Piksel: 648*480

Benim gönderdiğim : 728*512

çok önemli değilse alınabilir. işinizi görecektir.

Voltaj dönüştürücü almanızı kesinlikle tavsiye ederim. Bende ilk kurulumu yaptığımda renklerde sorunlar yaşadım ve çözümü bu şekilde buldum.

çok büyük bir fark yok gibi, hatta benim şu an üzerindeki ile aynı galiba. kendisi iyi caliştıgında gayet net. 

bu durumda şunu

LM317 DC-DC step-down DC dönüştürücü voltaj Düşürücü 4.2 ~ 40 V 23,98 TL yerine 19,66 TL
https://urun.n11.com/sarj-kiti/lm317-dc-dc-step-down-dc-donusturucu-voltaj-dusurucu-42-40-v-P191465412

ve şunu alıyorum.

Isudar Araba Dikiz Kamera Evrensel Yedekleme park kamerası 8 LED Gece Görüş Su Geçirmez 170 Geniş Açı HD Renkli Görüntü
https://s.click.aliexpress.com/e/canZXwI8

elime ulaştığında yardımınızı rica edebilirim. beceremezsem bir elektrikçide de halledebilirim, ilginiz için çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Katil Balina :

çok büyük bir fark yok gibi, hatta benim şu an üzerindeki ile aynı galiba. kendisi iyi caliştıgında gayet net. 

bu durumda şunu

LM317 DC-DC step-down DC dönüştürücü voltaj Düşürücü 4.2 ~ 40 V 23,98 TL yerine 19,66 TL
https://urun.n11.com/sarj-kiti/lm317-dc-dc-step-down-dc-donusturucu-voltaj-dusurucu-42-40-v-P191465412

ve şunu alıyorum.

Isudar Araba Dikiz Kamera Evrensel Yedekleme park kamerası 8 LED Gece Görüş Su Geçirmez 170 Geniş Açı HD Renkli Görüntü
https://s.click.aliexpress.com/e/canZXwI8

elime ulaştığında yardımınızı rica edebilirim. beceremezsem bir elektrikçide de halledebilirim, ilginiz için çok teşekkürler

Alabilirsiniz. Sorun voltaj da ve yardım konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30.11.2018 at 20:40, Mustafa Yılmaz :

Alabilirsiniz. Sorun voltaj da ve yardım konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

hocam şöyle bir şey geldi ama ne yapılır bilemedim

15440209543633897761839746638749.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Katil Balina :

Bu parçanın giriş ve çıkışı var giriş bölümüne araçtan gelen 6V luk gücü çıkışta da kameraya bağlantı yapılacak. Yalnız burada bu parçanın ayarı yapılmalı bunuda üzerinde bir vida var onunla yapacaksınız. 

Ancak bir voltaj ölçerle yapmanız gerekli çıkışı 12V a ayarlayıp bağlantıları o şekilde halletmelisiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, Mustafa Yılmaz :

Bu parçanın giriş ve çıkışı var giriş bölümüne araçtan gelen 6V luk gücü çıkışta da kameraya bağlantı yapılacak. Yalnız burada bu parçanın ayarı yapılmalı bunuda üzerinde bir vida var onunla yapacaksınız. 

Ancak bir voltaj ölçerle yapmanız gerekli çıkışı 12V a ayarlayıp bağlantıları o şekilde halletmelisiniz

beni aşacak bir durum. bir elektrikçiye gideyim hocam, çok teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Merhaba arkadaşlar.Elimde Dikiz aynasına takılan üstünde kamerası bulunan bir dikiz aynam var.Ali Express ten almıştım.Rear-View mirror diye.Aynı zamanda  geri görüş kamerası aparatı da var.Acaba bu geri görüş kamerasını direk bağlayabilir miyim?Ürün bu.Montajını nasıl yapabilirim.Gördüğüm kadarıyla kablo yapısı değişik ve güç kaynağı çakmak soketi.Dönüştürücü gerekir mi?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler23

Kameranın açık hali  bu

IMG_3670.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
05.12.2018 at 17:43, Katil Balina :

benim kamera komple gitti. bunu bugün bir aksesuarcı/elektrikciye gösterdim uzaylı gibi baktı bana. 

var mı ankara'da bu işi halledecek birini bilen?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Katil Balina :

benim kamera komple gitti. bunu bugün bir aksesuarcı/elektrikciye gösterdim uzaylı gibi baktı bana. 

var mı ankara'da bu işi halledecek birini bilen?

Merhabalar bu konuda yardımcı olmaya çalışırım. Önceki sayfalarda bu konu hakkında bilgi mevcut o bölümü elektrikçi arkadaşa gösterirseniz anlayacaktır. Olmazsa yardımcı olmaya çalışırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuyu nasıl görmemişim bilmiyorum, aracımizda orjinal olmayan bir geri görüş kamerası kullanıyorduk, aldigimizdan  beri yaklasik 2 sene sorunsuz kullandık, geçen yaz bozulduğunda herter'e götürdük. Orjinal olmadığı için işlem yapamadıklarını, zaten aracın yeni güncellemelerinin artık orjinal olmayan bu tür elektronikleri çalıştırmadigini söylediler. Sizin orjinal olmayan kameralarınızın durumu nedir, çalıştirabilmek için farkli bir işlem yaptiniz mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Mustafa Yılmaz :

Merhabalar bu konuda yardımcı olmaya çalışırım. Önceki sayfalarda bu konu hakkında bilgi mevcut o bölümü elektrikçi arkadaşa gösterirseniz anlayacaktır. Olmazsa yardımcı olmaya çalışırım. 

hocam konuya tekrar baktım, adama da sizin tavsiye ettiğiniz ve benim de aldığım  şu adini bile bilmedigim 6 voltu sanirım 12 volt yapan seyi gösterdim ama yok öyle bir sey zaten aküden 12 volt geliyor elinizdeki de ne bilmiyorum biz hic kullanmadık dedi. başka yer de bulamadım sanayide.  baktım olacak gibi değil çıktım geldim. aparatin sanırım

ayarlanmasi gerekiyor adamlar zaten ne olduğunu bilmedikleri seyi ayarlayamayacaklardır da. 

iyisi mi ben ali abiden 6 voltluk bir kamera alayım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Firatkeskin :

Bu konuyu nasıl görmemişim bilmiyorum, aracımizda orjinal olmayan bir geri görüş kamerası kullanıyorduk, aldigimizdan  beri yaklasik 2 sene sorunsuz kullandık, geçen yaz bozulduğunda herter'e götürdük. Orjinal olmadığı için işlem yapamadıklarını, zaten aracın yeni güncellemelerinin artık orjinal olmayan bu tür elektronikleri çalıştırmadigini söylediler. Sizin orjinal olmayan kameralarınızın durumu nedir, çalıştirabilmek için farkli bir işlem yaptiniz mı?

Hayır yeni güncellemeleri tweak leri çalıştırmadığını biliyorum ancak kamera ile ilgili donanımsal bir engelleme duymadım. Ama olabilirde benim araçta 4 yıldır kullanıyorum sorunsuz.

Ben yazılım güncelleştirmelerini yaptırmıyorum. 

5 dakika önce, Katil Balina :

hocam konuya tekrar baktım, adama da sizin tavsiye ettiğiniz ve benim de aldığım  şu adini bile bilmedigim 6 voltu sanirım 12 volt yapan seyi gösterdim ama yok öyle bir sey zaten aküden 12 volt geliyor elinizdeki de ne bilmiyorum biz hic kullanmadık dedi. başka yer de bulamadım sanayide.  baktım olacak gibi değil çıktım geldim. aparatin sanırım

ayarlanmasi gerekiyor adamlar zaten ne olduğunu bilmedikleri seyi ayarlayamayacaklardır da. 

iyisi mi ben ali abiden 6 voltluk bir kamera alayım.

Anlıyorum sizi bu iş için mantık olarak anlamasada yapalım diyecek bir elektrikçi gerek sonrasında anlayacak çünkü, 

Bu aparatı kullanmadığım da ekranda kararmalar, renklerde kayalar, sinyalde sorunlar yaşadım bu da voltaj değerinin normal kameralarda 12v iken bizim araçların 6v ile sistemi çalıştırması ile ilgili 

Yani biz AliExpress ten aldığımız 12v luk bir kamerayı 6v ile çalıştırmayı deniyoruz bu da yukarıda belirttiğim sorunlara neden oluyor. 

O parçanın girişine aracın 6v bağlantısını kablolar ile bağlayıp çıkışını 12v a (mavi ünitenin üzerindeki vida yardımı ile) ayarlayınca kamerada ki bu sorunları ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Basit aslında ama bir elektrikçi bulmanız gerek yada kendiniz yapmalısınız. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

38 dakika önce, Mustafa Yılmaz :

38 dakika önce, Mustafa Yılmaz :

O parçanın girişine aracın 6v bağlantısını kablolar ile bağlayıp çıkışını 12v a (mavi ünitenin üzerindeki vida yardımı ile) ayarlayınca kamerada ki bu sorunları ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Basit aslında ama bir elektrikçi bulmanız gerek yada kendiniz yapmalısınız. 

bende onu yapacak edevat yok hocam. hangi kablonun hangisi oldugu hakkında da bilgim yok. usta demeye bin şahit adamlar hayrına değil parası mukabil bile iş yapmiyorlar anlamadım gitti. neyse hocam 6 voltluk kamerayla iş çözülecekse alayım bir tane bu is huzur içinde cözülsün:)

TRY 63.52 | Liislee Olmadan 5 V 6 V 12 V Araba Kamera Kafa Tutucu, Video Güç Teller/HD Ters Yedekleme Dikiz Park Kamera
https://s.click.aliexpress.com/e/bc33Xv5W

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, Katil Balina :

bende onu yapacak edevat yok hocam. hangi kablonun hangisi oldugu hakkında da bilgim yok. usta demeye bin şahit adamlar hayrına değil parası mukabil bile iş yapmiyorlar anlamadım gitti. neyse hocam 6 voltluk kamerayla iş çözülecekse alayım bir tane bu is huzur içinde cözülsün:)

TRY 63.52 | Liislee Olmadan 5 V 6 V 12 V Araba Kamera Kafa Tutucu, Video Güç Teller/HD Ters Yedekleme Dikiz Park Kamera
https://s.click.aliexpress.com/e/bc33Xv5W

Bu çözüm olabilir. Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gerçek 170 derece kamera önerisinde bulunabilecek biri var mı acaba? 170 diye aldıklarım 130-140 çıkıyor. Maksatım orjinal gibi, geri giderken aynalara bakmaya gerek kalmayacak, 2 yanda park eden aracı görebileceğim bir şey istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• okkko
      Yazan: okkko
      Geri görüş kamerası isteyenler elini kaldırsın...

Geri görüş kamerası çalışmalarımız sonuç verdi.
      Kendi aracımızda çalıştırmayı başardık.
      Müşteriye maliyeti 1250TL civarında olabilecek.

Örnek resimler aşağıdadır.

https://www.dropbox.com/s/rwwsefcbddt79er/20141203_100356_resized.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xts9qm43cyba8j1/20141203_100427_resized.jpg?dl=0

• Yeni Oluştur...