Jump to content

Ve Biz de Tüplendik :)

cicub
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

evet arkadaşlar ailecek ziyadesiyle seyahati sevdiğimizden dolayı benzin fiyatlarına katlanamayıp brc uygulattım arabamıza(2009 1.nesil 120000km).. dikkatli işçiliğin sübap probleminde olumlu etki yaptığı ekseriyetle söyleniyor bende işçiliğine güven hissettiğim bir yere yaptırdım ve ilk 1000 km mizi yaptık.. gaza geçişte kısa ve ufak bir sarsıntı dışında hiçbir etkiyle karşılaşmadım ve performans kaybı yaşamadım %40 net tasarruf sağladık.. sübap muhabbeti için de artık tevekkül ettik bekliyoruz gelişmeleri istişare ederiz artık iyi forumlar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayirli olsun umarim subap sorunu yaşamazsiniz ben subaplar için ford taunus ve 626 aracimda subap yağlamayi mazot la yaparak koruma altina alıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cümleten teşekkürler hocam evet çok devirli sürmüyoruz karı koca yavaş sürücüyüz :) yoğun öneriler üzerine(biraz da prins bütçemizi aştığından) brc tercih ettik bakalım umarım dayanır meşhur sübaplar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun hocam. Uzun yıllarda sıkıntısız binersiniz inşallah.

Yalnız lpgye geçerken anlık hafif bir sarsıntının olması anormal geldi bana. Enjektörler doğru yere mi monte edildi, işçilik iyiydi diyorsunuz umarım öyledir.

STFT, LTFT değerlerini takip etmeyi unutmayın. Yol testi yapan bir ustaya ayarlarınızı yaptırın. Rölantide yapılan ayar hatalı sonuçlar verebilir çünkü. Birazcık fazla yaksın ama zengin çalışsın motor, subaplarınızı daha uzun götürür. En büyük düşman ayarsızlık, fakir karışımdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun hocam. Uzun yıllarda sıkıntısız binersiniz inşallah.

Yalnız lpgye geçerken anlık hafif bir sarsıntının olması anormal geldi bana. Enjektörler doğru yere mi monte edildi, işçilik iyiydi diyorsunuz umarım öyledir.

STFT, LTFT değerlerini takip etmeyi unutmayın. Yol testi yapan bir ustaya ayarlarınızı yaptırın. Rölantide yapılan ayar hatalı sonuçlar verebilir çünkü. Birazcık fazla yaksın ama zengin çalışsın motor, subaplarınızı daha uzun götürür. En büyük düşman ayarsızlık, fakir karışımdır.

evet hocam haklısınız.. bugün ilk 1000 km yi doldurduk ve ayar yapıldı ardından sarsıntı gitti.. enjektörlerin mesafesi konusunda herhangi bir ölçu bilgim yok, ustaya bu durumu söyledim ama brc enjektörlerinin yeteri kadar hızlı ve güçlü olduğunu, koydukları yerin yerinde olduğunu söyledi.. umarım sorun çıkarmaz ilerde 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sarsıntı gittiyse tamamdır. Yolda da ayar yaptıysa süper olmuştur.

Artık arada sırada (mevsim değişimleri) stft ltft değerleri kontrol edilerek ayarsız mı öğrenilebilir. Bunu da açıklayan bir konu açacağım yakın zamanda inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sarsıntı gittiyse tamamdır. Yolda da ayar yaptıysa süper olmuştur.

Artık arada sırada (mevsim değişimleri) stft ltft değerleri kontrol edilerek ayarsız mı öğrenilebilir. Bunu da açıklayan bir konu açacağım yakın zamanda inşallah.

yok hocam malesef yolda ayar yapmadı.. yol bilgisayarının gösterdiği değer kadar yakıyor abzüd değerler görmedik çok şükür hedeflenen tasarruf oldu ama tabi ince ayar spesifikasyonlarını öğrenip kontrol ettirmek faydalı olacaktır.. paylaşımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tüplendik nasıl bir tabirdir öyle ya :D Hayırlı olsun...

teşekkürler.. tüp lafı komiğime gittiği için lpg ye tüp deyip geçiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...

tekrar merhaba arkadaşlar.. lpg ile 20.000 km yi doldurmuş ve herhangi bir sorun yaşamamış bulunuyorum hamdolsun.. sarfiyatım benzin sarfiyatının aşağı yukarı 1.2 katı kadar(şehir dışı 7-8, şehir işi 12-13 lt) yani anormal bir durum yok uygun fiyatlı lpg buldummu ekonomim daha güzel oluyor tabi :) lpg tasarrufunun olayı lpg fiyatının ucuzluğunda saklı  sonuçta

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

25 bin km oldu ve halen en ufak bir sorun (arıza lambası,ses,silkeleme,güç kaybı) yok.. kitime ve uygulanan işçiliğe güveniyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...