Jump to content

1.Nesil Mazda3 Manevra da Gelen Ciyaklama Sesi

cicub
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar araçla park etme manevraları yaparken direksiyon tam dönükken vitesi(AT) D den R ye, birkez de R den D ye alıp gaza bastığımda kayış sürtme sesine benzer kısa bir ciyaklama duydum.. bunu duyan bilen fikri olan varsa okumak isterim teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Önce Dden R ye sonra R den Dye aldığınızda vites geçişini beklemeden gaza basmış olabilir misiniz? Bunun dışında R D geçişlerinde ses duyulabiliyor. Bu ses olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Önce Dden R ye sonra R den Dye aldığınızda vites geçişini beklemeden gaza basmış olabilir misiniz? Bunun dışında R D geçişlerinde ses duyulabiliyor. Bu ses olabilir mi?

evet acele park etmek istediğimden basmış olabilirim.. bunun dışında r ve d geçişlerindei ses aynen böyle hafif ciyiklma şeklindemi acaba ?

Kayış sesi olabilir direksiyonu çevirince pompa zorlanır kayisda eski veya gergi arızalı ise ses yapar..kayisa baktiriniz..

kayış yeni değişmiş hocam.. pompa ayışı etkiler mi acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Direksiyon pompası hidrolikle çalışıyor, asıl yük tekerlere ve pompanın içinde oluşuyor. Kayış kısmında çok fazla bir yük ve sonucunda kayışta sıyırma gibi bir şey kayış eski dahi olsa zor bence.

Kapı ya da cam açıkken R'de bazen öyle ciyaklama gibi ses duyar gibi oluyorum ama emin değilim. Eğer acele ile park yaptıysanız ve tam vitese geçmeden hafif gaza bastıysanız o sesi fazla olarak duymuş olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kapı ya da cam açıkken R'de bazen öyle ciyaklama gibi ses duyar gibi oluyorum ama emin değilim. Eğer acele ile park yaptıysanız ve tam vitese geçmeden hafif gaza bastıysanız o sesi fazla olarak duymuş olabilirsiniz.

evet hocam sanırım aynı ses.. sizce bir sorun mu teşkil ediyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence etmiyor, Direksiyon pompasının ciiyuv ciyuv sesi normalse o şanzıman sesi de normaldir bence. :)

Selenoid valflerin sesi onlar, yağ değişimi zamanı geldiyse hocam aksatma ama bence. :)

Selenoid valflerin sesi onlar, yağ değişimi zamanı geldiyse hocam aksatma ama bence. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...