Jump to content

ELM327 OBD2 Cihazları ve Torque Pro Programının Kullanımı

Mutlu Tekir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Teşekkürler cevaplar için... İnternette arattım fakat çok farklı şeylerden bahsetmişler... Sizin dediğiniz gibi bakıp var ise resim de eklerim bilmeyen veya merak eden varsa onlara da yardımcı olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Suleyman_46 :

hocam Bende 2001 626 var, kaputu açınca akünün yakınlarında diagnostics yazan küçük bir kutu var ve eski sistem benim arabadaki. Sizin araçta da durum büyük ihtimalle böyle

Dediğiniz gibi beninkide sizinkiyle aynı şekilde Süleyman Bey... Biraz farklı fakat internetten baktım normal OBD2 soketine dönüştüren kablolar var ebay'de aliexpress'de filan.... Fakat ben bunu hata silmek vs. için değilde arabanın devirini hızını görebilmek için kullanacaktım onları destekler mi acaba bir bilginiz var mı? (##Göstergelerimde sorun var bulduklarım da çok pahalı... )

IMAG0321.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce de dediğim gibi, çok fazla veriyi görmenize imkan vereceğini çok sanmıyorum. Görebileceğiniz şeyler çok kısıtlı olacaktır. O dönüştürücüyü almaya değmeyeceğini düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ELM takılıyken unutup yıkamaya verdim. sonra çalıştırdım araç kapanıp açıldı :D şimdi korkuyorum tekrar takmaya. Güzel log tutacaktım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, fotifoti :

ELM takılıyken unutup yıkamaya verdim. sonra çalıştırdım araç kapanıp açıldı :D şimdi korkuyorum tekrar takmaya. Güzel log tutacaktım

Benimki hep takılı, yıkamadan ya da aküden kaynaklı olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimki hep takılı, yıkamadan ya da aküden kaynaklı olabilir.

Bazı cihazlar ecuyu bozabiliyor. Bozan var :) Çin malı neticede. Bir daha bakayım mı yani [emoji12]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
4 saat önce, Burak :

@Mutlu Tekir bir OBD2 adaptör sipariş etmeyi düşünüyorum, özellikle şu diyebileceğin bir şey var mı yoksa herhangi biri olur mu ?

http://www.gearbest.com/obd2-Bluetooth-_gear/

Olur abi herhangi biri. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi ben biraz daha fazla verip wifili olanı aldım. Amaç, i phone a bağlamaktı ama sonra wifi ile bilgisayara da bağlanabileceğini farkettim. Bağladım da. Bilgisayarlardaki programla çok daha gelişmiş ve çok daha farklı bilgileri okuyabiliyor. Bazıları; DSC, elektronik hidrolik direksiyon(açı sensörü vs.) , araç göstergeleri, can bus DTC gibi. Bir de her ikisini kullanmış biri olarak wifi nin iletişim hızı çok daha iyi olduğundan anlık veri okuma daha iyi. Bluetooth dan fazla gösterge açtığın zaman (yukarıda örneği mevcut) sıra ile okuyor ve dataları yavaş yavaş alıyor ekrana yavaş veriyor. Benim aldığım link:

http://www.ebay.com/itm/351561222386?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Yanlız dikkat etmen gereken cihaz elime 45-50günde ulaştı ve açıklamalarda yazdığı gibi 2.1 değil 1.5 aradaki fark ne bilmiyorum. 

bilgisayarda kullandığım programın adı: FORScan. Türkçe arabirimli ve deneme süreli bir program. Ücretli olanlarla daha güzel şeyler yapılabilir ama ücretli olanlar 120 dolar gibi acaip rakamlardan başlıyor. Ateşleme zamanı, yakıt püskürtme zamanları, AFR gibi parametrelerle de oynayabilsek süper olacak :D İnsanoğlu işte hep daha fazlası :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi benimkinin resmini attım. Bizzat kendi çekimim. Bir iki sshot da koyayım :D 

16d325a1-4735-4e11-8015-b581fde72a7a.jpg

IMG_2979.PNG

IMG_2980.PNG

IMG_2983.PNG

IMG_2982.PNG

Resimler i-phone için iOBD2 programından. Programın sevdiğim özelliklerinden biri de HUD yani Head up display özelliği. Gece HUD modunu açınca ekrana keskin renklerde ters bir şekilde bilgileri yansıtıyor. telefonu cama yakın koyuyoruz ve BELEŞ HUD :D 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ufuğun çoktan haberi var :P O inanmıyor gecikme olur diyor. Anlık veride gerçekten çok iyi aracın kendi devir saatiyle birebir devir okuyorum diyorum inanmıyor. :D Abi programlama mantığı sen daha iyi bilirsin. Cihaz aracın hızını yani hız sensörünü okuyabiliyor. Bu zaten bilinen bir şey. Gerisi programın işi. Abi az önce aklıma düşürdün içinden çıkan CD nin içeriğine baktım:

Adsız.png

Full sürümler için gerekli güzellikler yapılmış. Şimdi paylaşmayayım dedim ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, zoptrik :

Ufuğun çoktan haberi var :P O inanmıyor gecikme olur diyor. Anlık veride gerçekten çok iyi aracın kendi devir saatiyle birebir devir okuyorum diyorum inanmıyor. :D Abi programlama mantığı sen daha iyi bilirsin. Cihaz aracın hızını yani hız sensörünü okuyabiliyor. Bu zaten bilinen bir şey. Gerisi programın işi. Abi az önce aklıma düşürdün içinden çıkan CD nin içeriğine baktım:

Adsız.png

Full sürümler için gerekli güzellikler yapılmış. Şimdi paylaşmayayım dedim ;D

Tamam , gelince haberleşiriz inşallah :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de kullanıyorum.  0-100 konusunda tereddütlerim var ama araştıracağım peki.. =)

ben genelde bu cihaza bakarak lpg ayarını kendim yapıyorum.      8)8)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de kullanıyorum.  0-100 konusunda tereddütlerim var ama araştıracağım peki.. =)

ben genelde bu cihaza bakarak lpg ayarını kendim yapıyorum.      8)8)

Gps ayarı ve araç teknik veriler doğru ise%99 oranda tutuyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...