Jump to content

2. Nesil Mazda3'e Mazda RX-8 Jant - Lastik Olur mu?

quiteguide
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, konuyu arattim ama bulamadim. Rx8 jant ebat 225/45/18. Ofset olayını bilmiyorum. Tecrübeli arkadaşlar fikirlerini esirgemezlerse sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Değme olabilir diye düşünüyorum fakat bunu ben de merak ediyorum. Mitsubishi ASX'de 225-55-17 kullanılıyor, davlumbazı baya büyük. Mazda 3 hem alçak bir araç.

Davlumbaza değmeden ne kadar büyütülebilir lastikler?
Takip.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

225/45/18   RX8 lastiklerin çapı  659mm

205/55/16  mazda3 lastiklerin çapı 632 mm

arada 27mm var. orjinal yaylar ile değme yapmayacaktır. bu kadar toleransı vardır.    

belki 5 kişi+ bagaj ile , kasisten sert geçerseniz değebilir. 

eski 626'mı 35mm büyük çaplı lastik ile yıllarca kullandım..

sizin geçmeyi düşündüğünüz kombinasyon ile aracınızın performansı düşecektir, tüketimi biraz artacaktır.  konforu biraz azalacak, yol tutuşu ve dinamikliği çok ciddi artacaktır. lastikleri takıp gaza bastığınız ilk an, aracınızda lastikçiye tek başınıza gidip sanki içinde 4 kişi ile çıkıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bijona aralığı uygundur.  5x114,8 standart mazda bijon aralığı

offset olarak    rx8 daha negatif offsete sahip olabileceğinden,  engel teşkil etmez.  belki çamurluktan dışarı doğru lastiğiniz mevcut pozisyonundan 1-2 cm daha dışarıda olabilir.  içeride olması problemdir genel olarak.         

göbek çapı da farklı olabilir ama büyük ihtimalle olacaktır..     rx8 in göbek çapı büyükse bilezik takacaksınız.. küçükse (sanmıyorum)  jantları tornalatabilirsiniz.

2 jantında  teknik özelliklerini bilmediğim için yorumluyorum sadece. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

offset acisindan sorun yok uyar. Boyut acisindan da eger araci alcaltmazsan bir sorun olmaz. Ayni janti ben de takacagim benim 3'e. Ben 1. nesil ve 2. nesile takanlari da gordum sorunsuz olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sahibinden.com da gezerken rx8 jant lastik takımı gormustum, fiyatı da uygun geldi o yüzden sordum arkadaşlar.18 inch bayaa yoracak gibi görünüyor araci. Nasıl duracak merak etmiyor da değilim :) hayırlısı bakalım.

Ekleme: 3 nesil mazda 3 power 18 inch diğer donanımlar 16 inch. Bu durumda powerin performansı ve yakıt tüketimi diğer donanımlara gore daha kötü diyebilir mıyız? Sahibinden.com da neden bu kadar çok satılık power var derdim, konuyla alakası olabilir mi aceba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

offset acisindan sorun yok uyar. Boyut acisindan da eger araci alcaltmazsan bir sorun olmaz. Ayni janti ben de takacagim benim 3'e. Ben 1. nesil ve 2. nesile takanlari da gordum sorunsuz olarak.

Sizin oradaki araçlar RX-8 jantı ile Yürür de bizim buradakiler için pek emin değilim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 nesil mazda 3 power 18 inch diğer donanımlar 16 inch. Bu durumda powerin performansı ve yakıt tüketimi diğer donanımlara gore daha kötü diyebilir mıyız?

Up up up...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ekleme: 3 nesil mazda 3 power 18 inch diğer donanımlar 16 inch. Bu durumda powerin performansı ve yakıt tüketimi diğer donanımlara gore daha kötü diyebilir mıyız? Sahibinden.com da neden bu kadar çok satılık power var derdim, konuyla alakası olabilir mi aceba?

Fabrika verileri farklı verilmemiş belki dişli oranlarında bir miktar oynama olmuştur. Ama power biraz daha ağır sense donanım varsa bir miktar daha ağırlaşıyor araba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tesekkurler arkadaslar. 'Kötü' kelimesini bende geri alıyorum. Performans biraz yavaş, yakıt biraz fazla daha uygun bir tabir. MAZDA CANDIR.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

jantta ilk önce dikkat etmen gereken jantın et değeri et45 ve üstü olacak taban genişliği max 8 ama ideali 7.5 olmalı ben kendi aracımda 225/35/19 motegi racing leri kullanıyorum ve de hiç bir sıkıntı yok ;-)

http://www.carid.com/motegi-racing-wheels/ff7-black-polished-859959.html

6kl153.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...