Jump to content

Yeni Mazda MX-5'e Red Dot'tan "En İyinin En İyisi" Ödülü

MazdaClubTR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda, Yeni Mazda MX-5 için, “Red Dot: En İyinin En İyisi” ödülünü 29 Haziran günü Almanya, Essen’de bulunan Aalto Tiyatrosundaki gala seremonisinde yaklaşık 1,200 kişinin önünde kabul etti.

.

“En İyinin En İyisi” ödülü, birçok sektör arasında özellikle çığır açan tasarımlara verilir; bu yılın Red Dot Ödülü: Ürün Tasarım Yarışması’na katılanların sadece %1.6’sı bu onura erişebildi.

İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Wojciech Halarewicz ile birlikte Red Dot ödülünü kabul eden Mazda Avrupa Tasarım Direktörü Kevin Rice, “MX-5 her zaman insanların gülümsemelerini hedeflemiştir ve tasarımı da başarısının kilit bir parçasıdır" dedi. “Gelenek ve ilerleme arasındaki dengeyi yakalayan yeni model, neyin değiştirilip neyin değiştirilmeyeceği konusunda bir sınavdı. Ve bu aracın her santiminin yaşam, hareket ve sürüş keyfiyle ışıldadığına inanıyorum.”

Agresif yüzü, coşkulu hatları, geniş duruşu ve kısa çıkıntılarıyla yeni MX-5, tüm yeni nesil Mazdaların temelinde bulunan ve takdir toplayan KODO - Hareketin Ruhu tasarım temasının şu ana kadar belki de en benzersiz adaptasyonudur. Şirket ayrıca bu yıl iki Red Dot ürün tasarımı ödülü daha aldı: yeni kompakt SUV Mazda CX-3’ün öne çıkan tasarım kalitesi için bir “Red Dot” ve Mazda2 için bir “Mansiyon Ödülü”. Böylece beş yeni nesil Mazda modeli Red Dot ödülü kazanmış oldu.

38 uluslararası uzmandan oluşan Red Dot ürün tasarımı jürisi başvuruları tasarım yeniliği derecesinden işlevsellik, ergonomi ve ekolojik uyuma kadar uzanan kriterler çerçevesinde değerlendirdi. Jüri bu yıl 56 ülkeden 4,928 başvuruyu değerlendirdi ve araçların da dahil olduğu 31 kategori için en iyi başvuruları seçti. Bu başvurular, uluslararası bir tasarım üstünlüğü göstergesi olan Red Dot sembolünü taşımaya hak kazandılar. 1955 yılında Essen, Almanya merkezli Design Zentrum Nordrhein Westfalen tarafından başlatılan bu yıllık ürün yarışması dünyanın en büyüğü olarak kabul ediliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu mx5 i yakından görüp incelemek isterdim, hiç raslamıyorum.

Henüz gelmedi Türkiye'ye ;) Sadece Autoshow'da uzaktan seyretmekle yetindik :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben eski kasasını da hiç görmedim. :D  :

Antalya Mepaz bayide yok mu ellerinde ? Burada ki bayilerin çoğunda sıfırıda 2.elide var sürekli galerilerinde.

Bir kere kullanarak test sürüşü yapmanı şiddetle tavsiye ederim. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben arada uğrarım Mepaza ama hiç görmedim ne sıfır ne ikinci elini,  Olurda  gelirse gidip test sürüşünü yapacam.bu yeni model mx5 de , rx8 deki gibi vankel motormu kullanıyor mazda ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben arada uğrarım Mepaza ama hiç görmedim ne sıfır ne ikinci elini,  Olurda  gelirse gidip test sürüşünü yapacam.bu yeni model mx5 de , rx8 deki gibi vankel motormu kullanıyor mazda ???

Hayır, normal atmosferik motor kullanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Antalya Mepaz bayide yok mu ellerinde ? Burada ki bayilerin çoğunda sıfırıda 2.elide var sürekli galerilerinde.

Bir kere kullanarak test sürüşü yapmanı şiddetle tavsiye ederim. :)

Antalya bayisinde pek öyle araba kalmaz :D Ciddi satış ve müşterileri var, geleni satıyorlar bildiğim kadarı ile :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alırsın inş. Engin.. ,

19 yaşımda dil kursunda iken bayan hoca tek tek soruyordu, Paranız olursa hangi aracı alırsınız ?  diye , bende dedim ki " Lada alırım, az yakıyor iyi prim yapıyor" millet  gülmüştü... çok şükür devir değişti aramıyoruz artık Ladaları :)

Şimdi elektrikli araçlar çıkarsa , CX-3 ler,  bu yakıt fiyatlarına karşın cazip gelmezse o zaman para da etmeyecek  bunları almak kolaylaşacak , biraz sabır :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...