Jump to content

Mazda RX-8 LPG Montajı ?

Hayrettin3450
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamın aleyküm arkadaşlar bu rx8 e lpg takılmıştı Faruk Sevgili tarafından araç sadece ateşleme bobinini bi kere değişmiş başka hiç bi arıza vermeden 500 bin km yapmış bu doğrudmur ya hayır bende çok heveslendim irtibata da geçtim bu ustamızla fakat bu km yi sorunsuz yapan bi lpgli rx8 varsa elinden öperim o lpgyi takanın ve aldıgım gibi de taktırırım kim ne derse desin araç lpgli 500 bin yapsın ban yeter de artar linki veriyorum doğrumu söylüyo yalan mı bilemeyiz http://forum.donanimhaber.com/m_61809796/mpage_3/f_//tm.htm#107903663

yorumlarınızı bekliyorum saygılar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla dediğine göre adam iş adamıymış çok seyehat ediomuş falan filan yani öyle diyo açıkçası gördüğünüz gibi bende onun yalancısıyım linkde kendi demiş :) bu taktığı aracın sahibini bulup işin aslı neymiş öğrenmek lazım ya :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araca LPG 2012 Haziran'da takılmış. 3 senede 500.000 km, günde 456 km eder. Bu adam aracın üstünde mi yaşıyor ? :D

tüp taktırıp takside kullandıysa artık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi bana niye kızıyosunuz ben mi diyorum yaptım diye :) adam böyle söylemiş ihtimal varmı dedim ben hesaplama yapmadım ne zaman takıldığını da bilmiyodum bu taktıgı aracın sahibini bulmak gerek diyorum ne diyim Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi bana niye kızıyosunuz ben mi diyorum yaptım diye :) adam böyle söylemiş ihtimal varmı dedim ben hesaplama yapmadım ne zaman takıldığını da bilmiyodum bu taktıgı aracın sahibini bulmak gerek diyorum ne diyim Saygılar

Neden kızalım yahu , tartışıyoruz ;) Olayın seninle bir alakası yok, yazılanları sesli düşünme olarak alabilirsin :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi yapan kocaelinde vallahi :) ben bulurum siz isteyin :) ben napıcamı şaşırmışım zaten bu rx8 konusunda aman üstüme gelmeyin abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

faruk sevgili lpg camiasında tanılan birisiymiş,  dükkanına da şehir dışından montaja gidenler oluyormuş..   

ki  bende meraktan uğrayacağım kendisine..

Rx 8 için kendisine bir telefon açıp sorabilirsiniz. 

sonuçta 2 tane dükkan sahibi bir esnaf., brc nin de kocaeli bayisi,  çoluk çocuk değil..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vallahi abilerim gözünüzü seviyim şu ustamızla bi konuşun işin aslını astarını öğrenin hatta lpg taktığı aracın sahibininde numarasını isteyip gerçeği öğrenseniz lpg konusunda kafamızda sıkıntı kalmasa ne güzel olur .:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bi RX-8 almadan, o ustaya lpg montajı yaptırmadan, ardındanda 500.000 km yapmadan bu olaya kesinlikle inanmam. Bırakın bobini aracın bir çok parçası bile dayanamaz bu yola.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Böyle arabaya neden dolmuş minibüs uygulamaları yapılır ki? Sol tarafta koydukları şu LPG geçiş düğmesi bile bir anda güzelim arabanın karizmasını çizmiş, bence.

Mazda bu araca yedek lastik bölmesi dahi koymamışken, LPG'ci ustamız arkaya kocaman tüpü yerleştirmiş önde zaten dar (alçak) olan kaputta bir yığın LPG borusu ile aracın yağ cubuguna elin ulaşamayacak. Bu arabada yağ filtresini 3 sefer değiştirmiş kişi olarak elim ve kolumu şekilden şekle sokarak yağ filtresini ancak takabiliyorken o LPG borularında nasıl takacaksın. Bu araçtan LPG'yi söksen, önü arkası içi dışı delik deşik halde değerini de kaybeder, ancak hala LPG ile değer kazandıracağından bahsediyorlar.

Buna rağmen, donanimhaber'de otomobil muhabbetleri çok sağlam oluyor. Birisi RX-8'teki rotor başına çift  buji sıcak ve soğuk buji olayını öyle anlatmış ki hayran kaldım. O gönderi altına bir yorum da ben geçebilirim.

aDJ1m7.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

doğru diosun abim bunların yaptığı aslında belki biraz işe yarasada çok şey kaybettiriyo adam oraya 500 bin gitti diosa ve yalan söylüyo belli ki araçta sıkıntılar olmuş fakat müşteri çekmek amaçlı bi yalan söylemiş anlaşılan yaptırmamak en mantıklısı teşekkürler bilgiler için :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O gönderide bir de Avrupa'dan değişik ülkelerde İngiltere, Polonya, Yunanistan gibi LPG dönüşümü yapmış vatandaşların video linklerine rastladım ve 3 videoya baktım ve hepsinde acı birşey daha duydum: Motor LPG'de çalışırken dikiş makinası gibi ek bir ses yapıyor, örneğin Polonyalı vatandaşımızın şu videosunda (3:30 civarı) duyulan ek sesi benim motorda daha hiç duymadım.

Bu ses yanlış tasarım veya dönüşüme özel bir ses değil LPG dönüşümü yapılmışlarda duyulan ses. Ve merak konusu olan şey, o sesin nereden nasıl çıktığı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...