Jump to content

0-100 Km Denemesi (2004 AT)

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sonunda Mazda6 AT ile ilk 0-100 denememi yaptım.

Geçen gün sahil yolunda kırmızı ışıkta en önde durunca ve yol bomboş olunca dedim ilk denememi yapayım. Vitesi L ye aldım DSC yi kapattım (doğru olmadığını sonra anladım) ve yeşil yanında bastım gaza. Zaman tutmak için elimdeki tek şans çalan müziğin saniyeleri idi. başladığımda 1.35 olan zaman sayacı 100 e vardığımda 1.44 ü gösteriyordu. Yani yaklaşık 9 saniye.

Bunu ölçmenin en iyi yolu elbette videoya alıp onu incelemek ama ani olduğu için şimdilik bununla yetineceğim.

Fakat iyi bir derece diyebilirim zira DSC yi kapattığım için araç kalkışta patiye düştü ve 1 den 2 ye atarken çok erken davrandı. Benim araç 7.000 de kesiciye girmesine rağmen araç 4000-5000 arasında vites değiştirdi.

Bunları düşününce biraz daha aşağı çekebilirim diye düşünüyorum HOLD kullanarak ;)

Kadir sen sardın bu işleri başımıza :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 201
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

54

• redrock

18

• halil_i

23

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

bak bende kalkıcam şimdi en kısa zamanda özendirmeyin milleti :D

Gel beraber kalkalım. Nasıl olsa Mazda3 ü geçebildiğimi Helin'den biliyorum :D (ara gaz) :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gel beraber kalkalım. Nasıl olsa Mazda3 ü geçebildiğimi Helin'den biliyorum :D (ara gaz) :D

dikkatini celbederim benimki düz vites ve adımda helin değil :D (helin yanlış anlamaz inşallah )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:D yok canım ne munasebet  :D mazda 6nın 400 metre verılerı normalde astınadan daha kagıt ustunde ama otomatık versıyonun 0-100ü nasıldır bılmıyorum...en ıyısı benım gıbı kalkıska--tan ıtıbaren vıdeoya almak ve sonrada salıse salıse kesmek..hatasız ve mılımetrık cıkıyor ozaman O0

Benim kastım da o zaten..Ama onun için organize bir iş yapmak lazım. Mesela C.tesi veya Pazar sabah erkenden.. Sahil yolu bomboş oluyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...