Jump to content

SSanyong Tivoli 1.6 Dizel Otomatik

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Fuarda en çok dikkat çeken modellerden biriside Tivoli idi. Bu ilginin karşılığını da yavaş yavaş almaya başlamış Ssanyong. Öyle ki Haziran ayında kendi satış rekorlarını kırmışlar. Dünya genelinde 12.372 adet araç satmışlar. Bunun 6.039 Adetini Tivoli oluşturmakta. Fuarda sergilenip ve şu an ülkemizde satılan seçenek sadece benzinli modeli. Ama en kısa sürede dizeli ülkemize getireceklerini düşünüyorum.

Ülkemizde 1.6 litrelik benzinli motor ile satılan Ssangyong Tivoli, Avrupa pazarında 1.6 litrelik dizel motora da kavuştu.

rg-geneva-ssangyong-tivoli-1_653.jpg

rg-geneva-ssangyong-tivoli-6_653.jpg

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde satışına başlanan Ssangyong Tivoli, 1.6 litrelik benzinli motor ve önden çekiş birlikteliğinde manuel ve otomatik şanzıman ile toplam iki farklı alternatif sunuyor. Avrupa pazarında ise Tivoli, benzinli motorda dört tekerlekten çekiş sistemi alternatifi snmasının yanında 1.6 litrelik dizel motor ile de tercih edilebiliyor. Bu sayede Tivoli toplam 8 farklı kombinasyon ile sunuluyor. Benzinli motor seçeneğindeki yüksek tüketim rakamları ile dikkat çeken Tivoli'nin daha yüksek satış rakamlarına ulaşmasını sağlayacak 1.6 litrelik dizel motor, 115 hp güç ve 300 Nm tork değerlerine sahip. Manuel ve otomatik şanzıman seçeneklerinin yanında, önden veye dört tekerlekten çekiş tercihi de sunulan 1.6 litrelik dizel motorlu Tivoli, seçilen versiyona göre ortalama 4.3 litre ile 5.9 litre arasında değişen tüketim değerlerine sahip. 1.6 litrelik benzinli motorlu versiyonların, 6.6 litre ile 7.6 litre arasında değişen ve fabrika verilerine göre şehir içinde 10,2 litreye kadar ulaşan tüketim değerleri ile karşılaştırıldığında dizel versiyonların önemli bir avantaja sahip olduğu görülüyor. 1.6 litrelik dizel motora sahip Ssangyong Tivoli'lerin önümüzdeki günlerde ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.

gALnJL.jpg

2012-SsangYong_Tivoli_2015_nova_sada_06_

2012-SsangYong_Tivoli_2015_nova_sada_19_

2012-SsangYong_Tivoli_2015_nova_sada_16_

2012-SsangYong_Tivoli_2015_nova_sada_14_

2012-SsangYong_Tivoli_2015_nova_sada_07_

Kaynak

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ssanyıng Korando görsel heybetini sürüş konforuna ve güvenliğine hala verememiş durumda bence.. Motor mükemmel malum Mercedes şanzıman Mercedes kasa güzel fakat 2.0l 170 bg araç durmuyor. Esp yok Asr yok fren sistemi zayıf bence bu konuda çalışmalılar. Klasik Hyundai ve Kia gibi Kore aracı. Umarım Tivolide geliştirilmiştir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ssanyıng Korando görsel heybetini sürüş konforuna ve güvenliğine hala verememiş durumda bence.. Motor mükemmel malum Mercedes şanzıman Mercedes kasa güzel fakat 2.0l 170 bg araç durmuyor. Esp yok Asr yok fren sistemi zayıf bence bu konuda çalışmalılar. Klasik Hyundai ve Kia gibi Kore aracı. Umarım Tivolide geliştirilmiştir. 

Tivoli için konfor ve güvenlik açısından çok dolu bir araç olduğu söyleniliyor. İlerleyen zamanda kullanıcıların ağzından daha sağlıklı bilgiler alırız herhalde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tivoli için konfor ve güvenlik açısından çok dolu bir araç olduğu söyleniliyor. İlerleyen zamanda kullanıcıların ağzından daha sağlıklı bilgiler alırız herhalde. 

bi cx-3 olamaz ama :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, fuarda biz de ilk saatler çok önünden geçip burun kıvırmıştık ama son saatlerde bir de şuna bakalım deyince hiç de diğer modeller gibi olmadığını görmüştük. Eğer markaya karşı bir önyargı yoksa Fiyat - Performans - Donanım açısından dikkate alınabilecek bir araç olmuş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, fuarda biz de ilk saatler çok önünden geçip burun kıvırmıştık ama son saatlerde bir de şuna bakalım deyince hiç de diğer modeller gibi olmadığını görmüştük. Eğer markaya karşı bir önyargı yoksa Fiyat - Performans - Donanım açısından dikkate alınabilecek bir araç olmuş

Abi o ön yargıyı kırmak işte o kadar zor ki. Arkadaşlar arasında, muhabbet esnasında bu modeli dile getirdiğimde. Daha aracın fotoğrafını bile görmeden, o kadar acımasız eleştirenler var ki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi o ön yargıyı kırmak işte o kadar zor ki. Arkadaşlar arasında, muhabbet esnasında bu modeli dile getirdiğimde. Daha aracın fotoğrafını bile görmeden, o kadar acımasız eleştirenler var ki...

Bizde de vardı, başka gezecek araç kalmayınca anca gidip incelemiştik. Markanın maruz kaldığı ön yargıları düşününce bizim bile bunu yapıyor olmamız ne ironi değil mi ? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Saçma tasarımı, düşük fiyat, menşei vs. derken çok önyargılı olduğum bir firma, firmaydı. 2008-2009 gibi Bursa'da çok vardı bunlardan ki Bursa'da bu tip alışılmadık araçlara bol bol rastlanır. Ancak yeni modelleri, gelişimi vs. ilgimi çekmekte. Motorun teknik verileri güzel, tasarım toparlanmış. Sağlamlık ve Avrupa standartlarında güvenlik vs. sağlar, yol tutuş tarafından da güzel işler yaparsa ileride ilgilenebileceğim markalar arasında olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk defa Ssangyong un bir aracının tipini beğendim :) Mercedesin destek verdiği bir firmaydı sanırım ama tasarımdan dolayı 5 para etmez diyordum. dediğim gibi ilk defa beğendim tasarımı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçenlerde bir hafta sonu bu aracı park halinde gördüm. Değişik dikkat çeken bir tasarımı var. Benim gibi bir çok kişide yanından geçerken bakıyor, inceliyordu. Tabi bir çok kişide hangi marka olduğunu anlamaya çalışıyordu. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de dün inceleme şansı buldum. Malum Mazda ile SSanyong'u aynı firma satıyor Konya'da. İçine bindin sağı solu inceledim. Ne güzel araba yapmışlar bu fiyatlara falan derken 78000 TL etiketini gördüm :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Yunus Şahsuvaroğlu Tivoli’nin başarısını anlattı

Yunus Şahsuvaroğlu otomobil piyasasına iddialı bir giriş yapan ve kısa sürede büyük başarı sağlayan Tivoli hakkında açıklamalarda bulundu.

d_9496.jpg

SsangYong’un crossover modelinde konumlandırdığı Tivoli, 1,6 dizel ile gücüne güç katmaya devam ediyor. Yunus Şahsuvaroğlu, benzinli modeliyle Türkiye’ye giriş yapan ve rakiplerine nazaran daha konforlu ve dayanıklılığıyla büyük ilgi gören Tivoli’nin dizel modelini de Türkiye otomotiv piyasasına sundu. Benzinli modeliyle yakaladığı ilgiyi dizel modeliyle daha da arttıracağını belirten Şahsuvaroğlu, şunları söyledi:

DİZEL İLE BERABER SATIŞLARIMIZ YÜKSELEREK DEVAM EDİYOR

SsangYong, Tivoli ile, bu yıl Ocak’tan Aralık’a kadar üretmeyi planladığı adedi yoğun siparişler nedeniyle Haziran’a kadar üretip, 1 yıl içinde satmayı planladığı araç satış adedini 6 ayda eritti. Ve öyle bir hale geldi ki SsangYong talebe cevap vermekte zorlandığı için, önümüzdeki sene fabrikasında ek bir üretim bandı daha oluşturmayı düşünüyor. Bunun bir yansıması olarak, Tivoli Türkiye’de de inanılmaz ilgi görüyor. Dizel aracın da gelmesiyle bu güzel tablo doğal olarak satış adetlerimize de yansıdı. Bu da bizi mutlu eden bir detay.

MÜŞTERİLERİMİZE 6 BİN LİRA TAKAS DESTEĞİ VERİYORUZ

Ekim ayında SsangYong olarak müşterilerimize birçok avantaj sunuyoruz. Ekim ayında rakiplerin fiyatlarını arttırmasına rağmen, biz çeşitli kampanyalar yaparak müşterilerimizin yanında olduğumuzu, onlara destek olduğumuzu gösteriyoruz. Örneğin; Rodius ve Rexton W modellerimizde biz bu ay 6.000 TL takas desteği veriyoruz. Bayilerimize gelen müşterilerin kişisel araçlarını değerinden 6.000 TL daha iyi bir fiyata alıyoruz ki, yükselen faize ve fiyatlara rağmen müşterilerimizin rahat alışveriş yapmasını sağlayalım.

TİVOLİ EN GÜVENLİKLİ OTOMOBİL SEÇİLDİ

Tivoli aracımız şimdiye kadar iki ödül aldı. İki ödülün biri koltuklarıyla ilgili. Dünyanın en iyi koltuk tasarımı ve ergonomisi ödülünü aldı aracımız. İkinci ödül ise, Korean New Car Assessment Program (KNCAP) tarafından kategorisinin en güvenlikli otomobili seçilerek 5 yıldız alması oldu. Tivoli’nin, 100 üzerinden 91,9 puan alarak 5 yıldız alması bizi çok sevindirdi, çünkü hem müşterilerimiz hem de bizim için güvenlik çok önemli.

2_8473_1.jpg

SSANGYONG’UN YENİ MODELİ MART’TA TÜRKİYE PAZARINDA

Frankfurt Motor Show IAA 2015’de SsangYong’un XLV Air modeli de tanıtıldı. Bu araç Tivoli’nin bir büyük segmenti olacak. XLV Air’ı önümüzdeki sene Mart ayından itibaren Türkiye’de satışa sunmayı planlıyoruz. 2015 yılı ilk üç çeyreği için, beklentilerimizi yakaladık. 2015’i Şahsuvaroğlu Dış Ticaret olarak beklentilerimizin üzerinde bir büyüme ile kapatmayı hedefliyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Tivoli'ye Altın Direksiyon Ödülü

Geçtiğimiz yıl Avrupa satışlarını yüzde 50 oranında artıran Güney Koreli otomobil üreticisi SsangYong'un yeni modeli Tivoli Türkiye'de 'Altın Direksiyon' ödülünün sahibi oldu.

Tivoli'ye Altın Direksiyon Ödülü

48 ay süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretim startı verilen ve geçtiğimiz Mart ayında dünya lansmanı yapılan Tivoli, EuroNcap'ın Uzakdoğu'daki muadili olan KNCAP tarafından da kategorisinin en güvenli otomobili seçilerek, 5 yıldızın sahibi olmuştu. 

Auto Bild'in dünyanın en prestijli ödülü olan 'Altın Direksiyon Türkiye ödülü Tivoli'ye
Auto Bild'in 40 yıldan beri düzenlenen yarışmasının Türkiye ayağı Auto Bild'in Türkiye partneri Auto Show tarafından yapılıyor. Yarışmanın finalinde SsangYong'un yeni modeli Tivoli,  “Altın Direksiyon Türkiye Kompakt sınıf/Crossover sınıfında” birinci oldu. Tivoli, Türkiye pazarında  4x2, 4x4, manuel, otomatik, benzinli veya dizel versiyonları ile sunuluyor.
Daha önce de Ergonomik Tasarım Ödülü'nün sahibi olan Tivoli, dünya genelinde crossover segmentinde öne çıkmasıyla dikkatleri üzerinde topluyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

1.6 dizel otomatiği de gelmiş, fiyatlar ve haber detayları aşağıdaki gibi. Bana sorarsanız CX-3 ün karşısında hiçbir şansı yok ama 414 adet satış rakamı da gayet başarılı bu marka için bence.

Ssangyong Tivoli, 1.6 litrelik dizel, otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi birlikteliğiyle ülkemizde 96.775 TL'den satışa çıkıyor. 1.6 Dizel 4x4 Ssangyong Tivoli Fiyatı Açıklandı

2015 yılında 414 adetlik satış rakamı ile ülkemizdeki Ssangyong otomobil satışlarının yaklaşık yüzde 70'ini, ticari modellerde dahil edildiğinde ise yaklaşık yüzde 45'ini oluşturan Tivoli, yeni bir konfigrasyoına daha kavuştu. İlk önce 1.6 litrelik benzinli motor ile manuel, otomatik ve 4x4 otomatik seçenekleri ile sunulan Tivoli sonrasında, manuel veya otomatik şanzımanlı 1.6 litrelik dizel motor seçeneğine kavuşmuştu. Şimdi ise Tivoli 1.6 litrelik dizel motor ve otomatik şanzıman birlikteliğinde 4x4 seçeneğini de sunuyor. Sadece Limited donanım seviyesi ile alınabilen 1.6 dizel 4x4 Tivoli fiyatı 96.755 TL ile aynı özelliklere sahip benzinli kardeşinden 10 bin TL daha yüksek.

Fiyatının 110 bin TL'ye ulaşmaması için en üst donanım seviyesi ile sunulmayan 1.6 dizel 4x4 Tivoli, Honda CR-V ve Mazda CX-3 gibi modellerin ardından 1.6 litre ve altı hacimli dizel, otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi birlikteliği sunan farklı bir alternatif olarak pazardaki yerini alıyor.

Tivoli'de görev alan 1.6 litrelik dizel motor, 115 hp güç ve 300 Nm tork üretiyor. 4x4 çekiş sistemi ve otomatik şanzıman ile birlikte 172 km/s hıza çıkabilen 1.6 dizel Tivoli, şehir içinde 7.8 litre, şehir dışında 4.9 litre ve ortalamada 5.9 litre yakıt tüketiyor.

BENZİNLİ FİYAT LİSTESİ
Tivoli G1.6 Modes 4x2 MT 69.775 TL
Tivoli G1.6 Limited 4x2 MT 72.775 TL
Tivoli G1.6 Platinum 4x2 MT 84.775 TL
Tivoli G1.6 Limited 4x2 AT 78.775 TL
Tivoli G1.6 Platinum 4x2 AT 90.775 TL
Tivoli G1.6 Special Edition 4x2 AT 92.775 TL
Tivoli G1.6 Modes 4x4 AT 83.775 TL
Tivoli G1.6 Limited 4x4 AT 86.775 TL
Tivoli G1.6 Platinum 4x4 AT 98.775 TL
Tivoli G1.6 Special Edition 4x4 AT 100.775 TL
DİZEL FİYAT LİSTESİ
Tivoli D1.6 Modes 4x2 MT 79.775 TL
Tivoli D1.6 Limited 4x2 MT 82.775 TL
Tivoli D1.6 Platinum 4x2 MT 94.775 TL
Tivoli D1.6 Limited 4x2 AT 88.775 TL
Tivoli D1.6 Platinum 4x2 AT 100.775 TL
Tivoli D1.6 Special Edition 4x2 AT 102.775 TL
Tivoli D1.6 Limited 4x4 AT 96.775 TL
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

önyargıyı parçalamanın atomu parçalamaktan zor olduğunu bilsem de  bu fiyatlarla işleri biraz zor.

gerçi adamların da suçu değil. türkiye'de insanlar nasıl hala sıfır otomobil alabiliyor  şaşırmak gerek..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, katil balina :

önyargıyı parçalamanın atomu parçalamaktan zor olduğunu bilsem de  bu fiyatlarla işleri biraz zor.

gerçi adamların da suçu değil. türkiye'de insanlar nasıl hala sıfır otomobil alabiliyor  şaşırmak gerek..

satılan aracların hatırı sayılır bir kısmı filo,şirket,kiralık,ticari tarzı araclar

premiumu zaten parası olan alıyor,,

gerisi kredi harç borçla alıyor,mantık sabit ve haklı yani,,herseye hergün zam geldiği için en kötü aldıgım paraya satarım borcu öderim diyor,,

zaten bu mantıktan sebep vw'de aylarca sıra beklıyor ya millet

cebimde nakit 100bin olcak parayı vercem 4 ay beklıcem bide he:2funny:

ama borçla alan mecbur tabi,,yoksa ben inanmıyorum bu 80-90binlik astraları focusları bir öğretmen,memur, fln alsın,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben bu aracımı alma gücüm olsa bile almam

kendim için söylüyorum elimdeki beyazıma sahip çıkayım da 2. el araba piyasası tavan yapmış

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...