Jump to content

Hangi GSM Operatörünü Tercih Ediyorsunuz ?

Burak
 Paylaş

38 oy

1. 1. Hangi GSM Operatörünü Tercih Ediyorsunuz ?

• Turkcell
      11
    • Vodafone
      11
    • Avea
      16

Tavsiye Edilen Mesajlar

Eskiden Turkcell'liydim şimdi Vodafone kullanıyorum. Bence Turkcell çekim kalitesi olarak en iyi kaliteyi sunuyor ama gereksiz pahalı. Bilmem ne dağının eteklerinde, yerin  25 892 km dibinde de çekmeyi versin.  Öğrenci adamım ben Vodafone daha ucuz, ihtiyacımı da fazlasıyla karşılıyor  :D

Turkcell de baya bir indirim yapmış fiyatları düşürmüş diye duydum ama artık çok geç, vaktinde onlara çok şikayet ettim fiyatlandırmalarını; şikayetlerimi takmadılar...

Vodafone'daki tarifem;  Esnek Süper: 25 TL'ye

400 dakika

5000 SMS
2GB İnternet

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok

Ok o zaman anlamlı.

Eskiden Turkcell'liydim şimdi Vodafone kullanıyorum. Bence Turkcell çekim kalitesi olarak en iyi kaliteyi sunuyor ama gereksiz pahalı. Bilmem ne dağının eteklerinde, yerin  25 892 km dibinde de çekmeyi versin.  Öğrenci adamım ben Vodafone daha ucuz, ihtiyacımı da fazlasıyla karşılıyor  :D

GençTurkcell Vodafone'dan daha ucuz diyenler var. Vodafone'da da freezone var değil i ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi doğru olabilir ben  1buçuk yıl önce geçtim vodafone'a  o zaman vodafone çok daha ucuzdu.  Daha sonra fiyatları düşürdüler diye duydum ama tepkiliyim, benim gibi bir sürü kişi şikayet ederken akılları neredeydi, bir de sürekli zam yapıyorlardı.. Tüm müşterilerini Vodafone'a kaptırınca mı akılları yerine geldi ?  Belki şimdi daha ucuzdur ama kolay kolay tekrar Turkcell'e dönmeyi düşünmüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi doğru olabilir ben  1buçuk yıl önce geçtim vodafone'a  o zaman vodafone çok daha ucuzdu.  Daha sonra fiyatları düşürdüler diye duydum ama tepkiliyim, benim gibi bir sürü kişi şikayet ederken akılları neredeydi, bir de sürekli zam yapıyorlardı.. Tüm müşterilerini Vodafone'a kaptırınca mı akılları yerine geldi ?  Belki şimdi daha ucuzdur ama kolay kolay tekrar Turkcell'e dönmeyi düşünmüyorum. 

Valla bundan sonra duygusal değil mantıksal davranacağım, Türk'tür Karamehmet tindir, ( eski çalıştığım şirket ile ) bağı vardır diye düşünerek ben de tutardım ama bu son tavırları beni sinirlendirdi. Daha sırada eşimin telefonu var. Onu da transfer etmeyi düşünüyorum en kısa zamanda ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anladıgım kadarıyla turkcell de ttnet gıbı musterı hızmetlerını bızzat arıcaksınız kı faturanızda tarfılerınızde ona gore sekıllesın. normal dukkanlarda gosterılern tarıflerden farklı olarak musterı temsılcılerı halledıyolar daha ucuza.

ttnette de akk doldugunda arıyorum video bile izleyemıyorum bu ne boyle dıyorum akk dolmuş dıyolar bende bıraz konusuyorum tabı ıkna cabalarıyla normal hızıma cıkarıyolar :D

bu arada ben vodafone cuyum bızım bag evınde hıcbır hat cekmezken vodafonela ınternetımı bıtırdım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kırsal bölgelere pek çıkmam. Genelde şehir merkezleri ve ana yollarda olduğum için avea yı tercih ettim. Diğer yandan bu üç firmanın içinde uygun ücretli ve tek sınırsız internetli tarife avea da 96 kbps de olsa ben internetsiz yapamıyorum. 500dk her yöne 5000sms her yöne 2GB sonrasında sınırsız 96kbps hızında internet 23TL.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 2004 yılında Turkcell kullanmaya başladım. Tam 11 yıl olmuş :D , kontörlü hat kulllanıyorum, sms, konuşma, internet paketi vs. yok. Eski usul ne kullanırsan onu ödersin şeklinde. 

20 TL yüklersen = her yöne dakikası 75 kuruş , turkcell' li lerle 15 dk' ya kadar 75 kuruş

30 TL yüklersen = her yöne dakikası 50 kuruş , turkcell' li lerle 15 dk' ya kadar 50 kuruş

1 Sms 75 kuruş. 

100 mb internet 3 TL .

Bütün aileyi de aynı sistem kontörlü Turkcell' li yaptım.

Özellikle faturalıya geçmiyorum, kullan kullanma  her ay neden sabit para ödeyeyim, her ay o paketlerin bitmesi mümkün değil. Eski usul en güzeli bakıyorum bakiyem bitmişse gidip TL yüklüyorum.

Turkcell heryerden çekiyor, Turkcell' den memnunum kesinlikle değiştirmeyi düşünmem.

Yaşasın Doksanlar kafası :D , yaşasın kontörlü hatlar :D,  So 90's  8)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben vodafone kullanıyorum

500 dk 5000 sms 2 gb internet ama çekim kalitesinden memnun değilim en basitinden bugün kırıkkale de ki şantiye ve şantiye bölgesinde dahil çekmiyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vodafone Red Basın kullanıyorum

1000 dakika + 1000 sms + 2GB internet 39₺

Daha hesaplı tarifeler var fakat RED olması hasebiyle (şimdilik) katlanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi ben genç olduğum için GençTurkcell tarifesindeyim :)

Aşk Meşk paketine üyeyim. (Yine gençlik işte :) )

300 dk her yöne, 
300 dk seçtiğin bir kişiye veriyor. Mecbur Hanımın nuramarsını verdik. :)  Beni 300 dakika bedava arayabiliyor. ( İyi bir şey değil, sürekli arıyor, tavsiye etmem :) )

1 GB net

25 TL 

Hanımın;

Turkcell, 90 gün paketi
90 günlük bir paket 1500dk, 1500sms 1500mb net

Aylık 30 liraya 500dk, 500sms, 500mb net oluyor yani.

Bu aylık pakete zorlamalarına ben de karşıyım. Ama neti sürekli kullandığım için daha uygun oluyor. Yoksa 300 dakika bile bana fazla. Çok konuşmam telefon ile.  Bana uygun paket 100 dk konuşma, 2gb net, 50 de sms verirse acil durumlar için fena olmaz. Böyle bir paket olsa hemen geçeceğim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anladıgım kadarıyla turkcell de ttnet gıbı musterı hızmetlerını bızzat arıcaksınız kı faturanızda tarfılerınızde ona gore sekıllesın. normal dukkanlarda gosterılern tarıflerden farklı olarak musterı temsılcılerı halledıyolar daha ucuza.

ttnette de akk doldugunda arıyorum video bile izleyemıyorum bu ne boyle dıyorum akk dolmuş dıyolar bende bıraz konusuyorum tabı ıkna cabalarıyla normal hızıma cıkarıyolar :D

bu arada ben vodafone cuyum bızım bag evınde hıcbır hat cekmezken vodafonela ınternetımı bıtırdım :D

Yusuf, geçen gün numara taşıma işlemi yapacağımı belirterek müşteri hizmetlerini arayıp faturamın ne kadar çıkacağını öğrenmek istedim, tüm bilgileri aldıktan sonra neden taşımam istediğimi sordular, uzun uzun anlattım, sonunda "Keşke yapabileceğimiz bir şey olsaydı" dediler. Taşıyacağım hat tam 15 senelik. Hiç eyvallahları kalmamış.

Zaten iyiki de taşıyacağım diyorum. 1000 dk 1000 sms 4 GB Internet ( normalde 1  GB idi ama son saniye bana 4 GB teklif etmişlerdi olur demiştim, aklıma yanayım ) için benden 85 TL alacaklarmış :D

Bak yine sinirlendim,  yakında bulsam hemen gidip değiştireceğim ama akşama kadar sabretmek gerekecek :D

Bu aylık pakete zorlamalarına ben de karşıyım. Ama neti sürekli kullandığım için daha uygun oluyor. Yoksa 300 dakika bile bana fazla. Çok konuşmam telefon ile.  Bana uygun paket 100 dk konuşma, 2gb net, 50 de sms verirse acil durumlar için fena olmaz. Böyle bir paket olsa hemen geçeceğim :)

Hakikaten şu sms işini birazcık kıs, konuşmayı ve interneti çoğalt hemen geçeyim ama ya hiç vermiyor ya da 1000 sms veriyor. Hiç olmayınca da olmuyor dediğin gibi ihtiyaç oluyor v.s.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zaten 1000 sms'İ dolduramayacağımız için veriyorlar. 10000 sms de verirler. Burada amaç tamamen ticari. O yüzden senin dediğin gibi duygusal bakmamak lazım olaylara. Sana uygun başka bir paket var ise hemen geçmek.

Tabi bir de bu yazdıklarınız hep faturalı ya da geneli faturalıdır. Ben faturalı değil, ön ödemeli kullanıyorum. Burada ki amaç ise aylık paket bittiğinde diğerinin hemen başlamaması. Mesela paranız yoktur iki gün sonra paketi yükler kullanıma devam edersiniz. Veya tatil zamanıdır kaldığınız yerde sürekli net vardır, telefon ihtiyacınız yoktur. Bu zaman sonrası alırsınız. Dediğim gibi artık iş tamamen ticari ve ticari oyun içinde geçiyor ki ben de ticari davranıyorum. Yoksa 3-5 lirasında olmam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet o dediğin de mantıklı. Benim bu tarifede tercih sebebim ise kalan kullanım haklarının bir sonraki aya devretmesi. Ne mantıkla olduğunu bilmiyorum, yakında görüp öğreneceğiz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet o dediğin de mantıklı. Benim bu tarifede tercih sebebim ise kalan kullanım haklarının bir sonraki aya devretmesi. Ne mantıkla olduğunu bilmiyorum, yakında görüp öğreneceğiz :)

Akıllı küp tarifesinde kullanılmayan haklar bir sonra ki aya devrediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Akıllı küp tarifesinde kullanılmayan haklar bir sonra ki aya devrediyor.

Evet zaten onun için tercih ettim. İlk ay devredecek miktarı tahmin etmek zor değil

Diyelim ki 300 dk kaldı, ertesi ay 1000+300  hakkın oldu. Sonra da 1000 dakika kullandın, bu bin dakika önce kalan 300 ü kullanıp sonra o ayki 1000 den mi düşüyor yoksa önce 1000 kullanıp sonraki aya devretmiyor mu ? onu merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet zaten onun için tercih ettim. İlk ay devredecek miktarı tahmin etmek zor değil

Diyelim ki 300 dk kaldı, ertesi ay 1000+300  hakkın oldu. Sonra da 1000 dakika kullandın, bu bin dakika önce kalan 300 ü kullanıp sonra o ayki 1000 den mi düşüyor yoksa önce 1000 kullanıp sonraki aya devretmiyor mu ? onu merak ediyorum.

:)

300 + 1000 kullanması lazım :) 

Turkcell de hangisi önce bitecekse onu kullanıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel soru. O0

Mantıken ilkin devir gelen bakiyeden yemesi lazım. Sonra mevcut ayın bakiyesinde yemeye başlamalı. Kalanı da sonra ki aya devretmeli. Bu tabi müşteriyi koruyan cinsten, ama firma bu şekilde mi yapıyor.

Kullanılmayan haklar maksimum 1 ay devrediyor benim bildiğim, duyduğum. Haziran 1000 dk, hiç kullanmadın. Temmuz'a devretti 1000+1000=2000 dk oldu. Yine hiç kullanmadın diyelim, Ağustos'a 1000 dk devrediyor, diğer 1000 dk yı sıfırlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:)

300 + 1000 kullanması lazım :) 

Turkcell de hangisi önce bitecekse onu kullanıyor. 

Eğer öyle ise eski 300 önce kullanıyor, sonra kalan 700 o aykinden kullanıyor ve 300 yine sonraki aya devrediyor diye algılıyorum. Doğru  mu Savaş ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...