Jump to content

Hangi Marka Akıllı Telefonu Kullanıyorsunuz ?

İlhan
 Paylaş

Hangi Marka Akıllı Telefonu Tercih Ediyorsunuz  

164 oy

1. 1. Hangi Marka Akıllı Telefonu Tercih Ediyorsunuz

• Iphone
      55
    • Samsung
      38
    • Sony
      15
    • Lg
      12
    • Htc
      9
    • General Mobile
      1
    • Nokia
      4
    • Huawei
      9
    • Asus
      6
    • Lenovo
      5
    • Diğer
      10

Tavsiye Edilen Mesajlar

Meizu mx5 almak isterkwn lg g3 aldim gizel telwfon ama aklim meizuda kaldi

Meizu MX5 hakkaten fiyatına göre çok güzel bir telefon. bu aralar karaborsada desem yeridir. 1000 TL ye distribitör ürün sattı. şu anda 2.eli 1150-1250 arasında geziyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Meizu mx5 almak isterkwn lg g3 aldim gizel telwfon ama aklim meizuda kaldi

Meizu'yu ilk defa duydum .. İlhan iyi ki açtın bu konuyu yahu , bilgimiz yenilendi ve genişledi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Meizu'yu ilk defa duydum .. İlhan iyi ki açtın bu konuyu yahu , bilgimiz yenilendi ve genişledi :)

2014un eniyi fiyat performans telefonu olur kendileri kaliteli cin malidir su siralar. Yeni modeli olan mx5 pro cikacaktir facebook tan meizu yazip bakarsaniz nekadar begeneni ve bekleyeni oldugunu gorursunuz saygilar
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birlikte iş yaptığımız bir arkadaş samsung note 3 hediye etmişti. (çakma elbette)

düşürüp kırdığımda (ki daha dün oldu olay) aynı arkadaş bu sefer de samsung s-3 mini getirdi ( bu da çakma)

teknoloji ile ilgim pek yok. sizlerin yazdıklarını okuyunca kendimi çok kötü hissediyorum :kafa:

internet var,foto çekiyor,whats app var daha ne olsun...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Malesef bizim milletimiz teknik özelliklere bakarak ihtiyacı doğrultusunda değerlendirmek yerine etrafta en çok ne varsa onu alıyor,alışılmışa meydan okumak lazım :) Ben yıllardır sony kullanırım ve başka marka imkansız kullanamam,millet o kadar iphone diyor tama dedim kendi kendime,alıcam dedim aldım 64gb 5s 1 hafta zor tahammul edebildim duvara vurmamak için,8.günün sonunda kardeşimin kucağına attım direk al senin olsun dedim sevinçten 10 dakika mantıklı cümle kuramadı kekelemekten :)

Hali hazırda sony xperia z ultra ve z3 kullanıcısıyım.Yani SONY işin SONY.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Malesef bizim milletimiz teknik özelliklere bakarak ihtiyacı doğrultusunda değerlendirmek yerine etrafta en çok ne varsa onu alıyor,alışılmışa meydan okumak lazım :) Ben yıllardır sony kullanırım ve başka marka imkansız kullanamam,millet o kadar iphone diyor tama dedim kendi kendime,alıcam dedim aldım 64gb 5s 1 hafta zor tahammul edebildim duvara vurmamak için,8.günün sonunda kardeşimin kucağına attım direk al senin olsun dedim sevinçten 10 dakika mantıklı cümle kuramadı kekelemekten :)

Hali hazırda sony xperia z ultra ve z3 kullanıcısıyım.Yani SONY işin SONY.

Telefonda Sony

Bilgisayarda Lenovo

Otomobilde Saab

Fot.Makinesinde Pentax

Nasıl ama Serkan çözmüş müyüm seni ? :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Telefonda Sony

Bilgisayarda Lenovo

Otomobilde Saab

Fot.Makinesinde Pentax

Nasıl ama Serkan çözmüş müyüm seni ? :D

Off işte buna şapka çıkartılır  :hi:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3000 mAh pile sahip olduğu söyleniyor. Bu gerçeken iyi bir değer. 1 günden fazla gidiyordur sanırım şarjı. Lolipop güncellemesi çıktı mı ?

1 gün bu cihaz için çerez sayılır :) 4 gün kullandığımı biliyorum.. Lolipop güncellemesi henüz gelmedi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LG G2 forever..

ilk çıktığında aldım  birine hediye ettim samsung s4-s5 asuszenfone denedim.. yok saolun.. kısa sürede geri g2 ye döndüm.   şimdi olsa g3 alırım.  g4- g5 gider. başka markaya bakmam bile. olmuyor.

çift tıklama ile ekran açıp kapatmak, ve tuşların arkada olması  her şeye bedel.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LG G2 forever..

ilk çıktığında aldım  birine hediye ettim samsung s4-s5 asuszenfone denedim.. yok saolun.. kısa sürede geri g2 ye döndüm.   şimdi olsa g3 alırım.  g4- g5 gider. başka markaya bakmam bile. olmuyor.

çift tıklama ile ekran açıp kapatmak, ve tuşların arkada olması  her şeye bedel.. 

Lg G2'yi bende tereddütlerle almıştım. 1,5 yıldır kullanıyorum, her seferinde iyikide almışım diyorum. Tuşların arkada olmasından dolayı,  ekran çerçeveye kadar dayanıyor. Böylelikle ekran daha büyük, kullanışlı ve estetik hale geliyor.

Lg G2 ile Türkiye Pazarında %300 büyüme yaşamış. Lg G2'nin üzerine G3-G4-G5 çıkarmasına rağmen. Halen çatır çatır G2 satıyor. 

Ufuk aman nazar değmesin telefonlarımıza. :D:nazar: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Iphone kullanıcısıyım fakat artık bıkkınlık geldi. Herkes de olan şeylerden çok çabuk soğuyorum ben. Böyle bir huyum var. Zamanın çarşıda,pazarda gezerken hep o nokianın melodisini duyardık herkes benimki mi çalıyor acaba diyerek telefonunu aranırdı. Şimdide aynı şey İphone ve Samsung için geçerli. Şahsen az ve öz olan şeyleri daha çok sevdiğimden yakın zaman da telefonumu değiştireceğim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motorolaya listede yer vermemiş beni üzmüşsünüz.

Önümüzdeki ay 1 yılını dolduracak moto g xt 1033 telefonumla sıfır problemle bugüne geldik. Lolipop güncellemesini yılbaşında aldı. Google telefonu olduğu için yazılım desteği iyi. Ses, ekran kalitesi ve kasa sağlamlığı fiyatına göre çok iyiydi o dönem. Şu an satılmıyor.

Bu arada lg g serisi ve huawei g serisini tasarım olarak beğeniyorum ama 1000 liradan fazla parayı 150 gramlık plastiğe vermek çok zor geliyor bana.

Foto makinasında canon 600 D ile çoğunluğa uysamda telefon geçmişim motorola, philips ve siemens gibi nadir görülenlerdendi.

Müzik çalar olarak iriver e150, kulaklık olarak yamaha ve audio technica, araç teybinde alpine ile alışılmışa meydan okuduğumu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Belki forumda Windows Phone işletim sistemi kullanan tek benimdir :)

Tartışmam kesinlikle en stabil telefon iPhone ama gereksiz çok fazla dayatması var, en özgürlükçü de android fakat o da stabil değil. 

Windows Phone tam bu ikisinin ortasında. 

Yaklaşık 3 sene önce telefondan ne beklediğimi, önceliklerimi belirledim ve çok uzun bir araştırmadan sonra riske girerek Nokia Lumia 920 aldım. O zaman en güçlü alternatif Samsung S3'tü ve neden çok satan S3'ü almadığım için çok tepki almıştım. (Mazda kullanıcıları olarak empati yapmanız zor olmaz) 

Halen de iyiki almışım diyorum. Ve yeni cihaz alacak olsam Eylül'de çıkacak olan Windows 10'lu Lumia 940XL alırım.

Peki her telefon alacak olana Lumia cihaz tavsiye ediyor muyum? HAYIR. Tavsiye isteyene göre değişiyor. Eğer yeniliklere açık değilseniz, karşılaştığınız küçük sorunları kendiniz çözemiyorsanız (kullanıcı sayısı az olduğu için yanındakine sorma şansın yok) ön yargılarınız varsa Windows phone almayın.

ben elime nokia bile alsam

alışkanlıktan ekrana vurarak tuş kilidini açmaya çalışıyorum. yok böyle bir alışkanlık

Bu arada ekrana çift dokunarak uyandırma patenti Nokia'da :) 3 sene önce aldığım Lumia 920'de var. Diğer markalar patent ihlali yaparak bu özelliği kullanıyorlar. Bu arada yeni yeni popüler olan kablosuz şarjı da 3 senedir kullanıyorum. Masamda kablosuz şarj cihazım var ofiste çok iyi oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim bütçem de birine göre bir telefona 1000 liradan fazla vermek pek mantıklı gelmiyor. Limitim 1000 ve altıdır.

Bu yüzden telefon alacağım zaman araştırdım ve en mantıklı seçeneğin LG G2 32gb olduğunu görüp onu almıştım. Paralel ithalat dediklerinden aldım. Yani LG Türkiye garantili değil. 1000 liranın altında bir fiyata geldi. 1 senedir de kullanıyorum.

Telefondan yeterince memnunum. Almamdaki en büyük etken, eski telefonu uyku modundan çıkarmak için power tuşuna basmaktan bozmam nedeni ile  tercih ettim. Bu telefonu açmak için ekrana çift tıklamak yeterli oluyor, kapatmak da aynı şekilde :)
Fakat lolipop güncellemesini pek iyi bulmadım. Bana göre eski versiyon kitkat daha performanslı çalışıyordu. Bir ara eski versiyona döndürmeyi düşünüyorum telefonu.

G3 ve G4 de iyi telefon fakat fiyat performans açısından her zaman G2 tercih ederim. G4 belki bu kıyas dışında tutulabilir. Yeni bir telefon ve yüksek özellikler içeriyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotoğraf merakı nedeni ile HTC Desire Eye tercih ettim. Her ikik kamerasıda 13 mp . Arka kamera lensi 28mm ön kamera lensi 22mm. Arka kamera ile çekilen fotolar iyi. Tabi orjinal boyutunda baskı için geçerli değil bu. Ön kamera selfie için 22mm tutulmuş. Haliyle yakındaki kişi ayvalaşmıyor değil  :)  diğer özellikleride zaten benzerlerinde bulunan benzer özellikler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim bütçem de birine göre bir telefona 1000 liradan fazla vermek pek mantıklı gelmiyor. Limitim 1000 ve altıdır.

Bu yüzden telefon alacağım zaman araştırdım ve en mantıklı seçeneğin LG G2 32gb olduğunu görüp onu almıştım. Paralel ithalat dediklerinden aldım. Yani LG Türkiye garantili değil. 1000 liranın altında bir fiyata geldi. 1 senedir de kullanıyorum.

Telefondan yeterince memnunum. Almamdaki en büyük etken, eski telefonu uyku modundan çıkarmak için power tuşuna basmaktan bozmam nedeni ile  tercih ettim. Bu telefonu açmak için ekrana çift tıklamak yeterli oluyor, kapatmak da aynı şekilde :)

Fakat lolipop güncellemesini pek iyi bulmadım. Bana göre eski versiyon kitkat daha performanslı çalışıyordu. Bir ara eski versiyona döndürmeyi düşünüyorum telefonu.

G3 ve G4 de iyi telefon fakat fiyat performans açısından her zaman G2 tercih ederim. G4 belki bu kıyas dışında tutulabilir. Yeni bir telefon ve yüksek özellikler içeriyor. 

Yeni güncellemede bildirimler ama çok hoş olmuş. Uygulamayı açmadan bildirimi genişleterek okuyabiliyorsun. Açık uygulamaları eskiden kapatmak için basılı tutuyordun. Şimdi tuşa dokunarak silebiliyorsun. Batarya peformansı zaten iyiydi, sanki birazcık daha iyileşti. Ama kameraya el atmamışlar sanırım. Lg G2'de tek eleştireceğim nokta kamerası. Sabitleyerek hareketsiz nesneleri çektiğinde sıkıntı yok. Cam gibi berrak çekiyor. Ama hareketli nesnelerde çok sıkıntılı. Odaklama gecikmesi yaşadığından anı yakalayamıyor. Gece çekimleri de iyi değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Uzun zamandır düşündüğüm telefon format olayını bu gün artık gerçekleştirdim. Son zamanlarda inanılmaz kasıyordu. Çok yavaşlamıştı.

Sanırım yarım günümü almıştır. İlkin tüm her şeyin yedeğini aldım. Ardından fabrika ayarları değil Hard Reset yaptım. Şu saate kadarda yedekten döndüğüm  uygulamalara giriş yaparak uygulamayı aktif ettim.

Çok şükür sorunsuz bitti. Ve telefon o ilk hızına kavuştu diyebilirim. Aman nazar değmesin. :nazar:

Not: Telefon Lg G2 32 Gb

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

önceden ucuz olarak tabir ettiğimiz telefonları kullanıyordum. 6 ay önce z2 aldım ve dedim ki telefon kullanmamışım. Sebebine gelince teknik özellikleri iyi olduğu için kasma donma gibi sorunları yaşamıyorum ve gayet hızlı bir cihaz. imkanınız varsa ram yüksek olsun batarya dayanıklı olsun. marka olarak değil genel olarak rahat kullanım için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...