Jump to content

Hangi Marka Akıllı Telefonu Kullanıyorsunuz ?

İlhan
 Paylaş

Hangi Marka Akıllı Telefonu Tercih Ediyorsunuz  

164 oy

1. 1. Hangi Marka Akıllı Telefonu Tercih Ediyorsunuz

• Iphone
      55
    • Samsung
      38
    • Sony
      15
    • Lg
      12
    • Htc
      9
    • General Mobile
      1
    • Nokia
      4
    • Huawei
      9
    • Asus
      6
    • Lenovo
      5
    • Diğer
      10

Tavsiye Edilen Mesajlar

Samsung galaxy j7 3 aydır kullanıyorum gayet memnunum işlemci hızı remi foto kalitesi olsun memnunum batatyasıda iyi sayılır fiyat performans olarak başarılı bir ürün

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iphone 5s kullanmaya başladım biraz geçte olsa :)

androidden sonra bence baya da güzelmiş ios hoşuma gitti kısayolları kolay kullanımı klavyesı iyi.

ama 6ların tasarımını sevmıyorum. zaten oyle ahım şahım oyun vb. kullanmadıgım ve birde küçük telefon kullanmak istediğim için 5s fazlasıyla yetıyo. sarzı da gayet iyi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, yusufsinan26 :

iphone 5s kullanmaya başladım biraz geçte olsa :)

androidden sonra bence baya da güzelmiş ios hoşuma gitti kısayolları kolay kullanımı klavyesı iyi.

ama 6ların tasarımını sevmıyorum. zaten oyle ahım şahım oyun vb. kullanmadıgım ve birde küçük telefon kullanmak istediğim için 5s fazlasıyla yetıyo. sarzı da gayet iyi. 

Ben de 4S kullanıyordum uzun zamandır. S6 alırken aklımdaki tek soru işareti bu idi ama diğer tüm avantajlar bunu sildi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Burak :

Ben de 4S kullanıyordum uzun zamandır. S6 alırken aklımdaki tek soru işareti bu idi ama diğer tüm avantajlar bunu sildi :)

güle güle kullan abi :) ama arada farklılık iyidir. androidde güzel :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

An itibariyle 3.foratı attım android telefonuma. Hatta Fabrika ayarlarına geri dönüşte değil. Direk "Hard Reset" yaptım telefonuma. Yedekleme sonra reset ve ger yükleme filan derken 2 saatimden fazlasını almış sanırım. 

Şirket telefonum iphone 5s...kullandıkça canmış diyorum. Ne bir yavaşlama ne bir kasma. Android telefonuma reset atmadan evvel, bir uygulamaya tıkladığımda bekliyordu artık saniyelerce dakikalarca.. Şimdi sıfırladıktan sonra eski performansına dönü. Bakalım bu ne kadar götürecek.

İos telefonunuzun kıymetini bilin derim. Bu sıfırlamanın gidişatına göre şirket/özel telefonumu yer değiştireceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

51 dakika önce, İlhan :

An itibariyle 3.foratı attım android telefonuma. Hatta Fabrika ayarlarına geri dönüşte değil. Direk "Hard Reset" yaptım telefonuma. Yedekleme sonra reset ve ger yükleme filan derken 2 saatimden fazlasını almış sanırım. 

Şirket telefonum iphone 5s...kullandıkça canmış diyorum. Ne bir yavaşlama ne bir kasma. Android telefonuma reset atmadan evvel, bir uygulamaya tıkladığımda bekliyordu artık saniyelerce dakikalarca.. Şimdi sıfırladıktan sonra eski performansına dönü. Bakalım bu ne kadar götürecek.

İos telefonunuzun kıymetini bilin derim. Bu sıfırlamanın gidişatına göre şirket/özel telefonumu yer değiştireceğim.

İşin gerçeği bir daha kolay kolay iPhone'a döneceğimi sanmıyorum. Gözünü seveyim Android'in. Sebebi de dosya aktarım rahatlığı. iPhone'da bir şey aktaracaksın iTunes ile uğraş, onda da her şeyi aktaramıyorsun başka programlarla uğraş. Android de tak kabloyu istediğini al-ver..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, Burak :

İşin gerçeği bir daha kolay kolay iPhone'a döneceğimi sanmıyorum. Gözünü seveyim Android'in. Sebebi de dosya aktarım rahatlığı. iPhone'da bir şey aktaracaksın iTunes ile uğraş, onda da her şeyi aktaramıyorsun başka programlarla uğraş. Android de tak kabloyu istediğini al-ver..

Abi bende ilk geçtiğim zamanlar tıpkı böyle düşünüyordum. Ama kazın ayağı öyle değilmiş. 

O kadar dikkatli kullanıcıyım aslında. Her uygulamayı indirmem, çocukların eline telefonumu kolay kolay vermem. Her siteye tıklamam, dns ayarları filan oynanmış bir yerden internete çıkmam, vs..Ama yinede bir şekilde kasmaya yavaşlamaya başlıyor telefon. İos hiç bir şekilde virüs vs bulaşması mümkün olmuyor. Ben daha sistemim çöktü rehberim veya fotoğraflarım, belgelerim vs gitti diye İos kullanıcı görmedim, duymadım.

Senin 1-1,5 yıl sonra görüşelim abi. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 model HTC kullanıorum hala. iPhone Samsung bunlar kazıktan öte şeyler. Benim 2003-2006 arasındaki telefon Siemens hala duruyor, pilini yenileyip onu kullanmayı düşünüyorum. 2003'te Telsim hattı almıştım ve bu telefonla Internete bağlanıyordum yine o zamanlar kullandığım IBM laptop ile gittiğim heryerde Internet yanımdaydı. Yine öyle yapmayı düşünüyorum. Bu eski Siemens'i kullanırım, ulaşmak isteyen arar ya da SMS atar. Internete bağlanacağım zaman da laptop'umu yanımda taşırım olur biter. 

R3kOp1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şirket telefonu Samsung J5

Kendi telefonum Nokia Lumia 930 Windows Phone işletim sistemi çok stabil ve hızlı. Marketinin küçük olması kötü, fakat ios ve android in marketlerinde bulunan kullanışlı uygulamaların sayısı çok değil. Para kazanmaya başladığım 1999 dan beri sadece Nokia satın aldım :) Telefon haklarını 2 yıllığına Microsoft a sattıktan sonra beklemeye geçtim. Windows phone işletim sisteminden memnun olmama rağmen Microsoft Lumia 950 almadım, bu sene sonu çıkacak olan Nokia yı android işletim sistemine sahip olmasına rağmen almam büyük ihtimal :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Windows Phone, Android ve iOS'u taklit etmek yerine Windows gibi kalsaydı tercih edebilirdim. Nokia Lumia baya iyi telefon ancak iPhone gibi düşük SSD kapasitesi var, 256GB kapasiteyle uygun fiyata çıksa coğu kişi iphone samsung falan yerine ondan alabilirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir de insanlar markete çok takılıyorlar. Yok biri 600K olmuş yok diğeri onu geçmiş. Uygulamalara bakıyorsun elle tutulur şeyler az

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, SweepeR :

Bir de insanlar markete çok takılıyorlar. Yok biri 600K olmuş yok diğeri onu geçmiş. Uygulamalara bakıyorsun elle tutulur şeyler az

Yandex veya Google Maps, Whatsapp, Facebook, Twitter, Youtube, Tapatalk, Linkedin ve 1-2 haber sitesi uygulaması olsa yeterli aslında..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iPhone 5 vardı, bir yıl sonra tuşu bozuk dediler (değildi) sıfırladılar. Yine bir sene sonra pili bozuk dediler (bozuktu) sıfırladılar. Üzerine 300 koyup 5S aldım [emoji12] 1 yıldır da onu kullanıyorum :) ayfon iyidir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uzun yıllar sony kullandım etrafımdaki arkadaşların gazıyla iPhone  6 plus aldım 5 ay dayanabildim eşime verdim şu an Sony Xperia M5 kullanıyorum sony candır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim telefonda bekledigim seyler tasinabilirlik, kaliteli ve yuksek ses, iyi bir kamera. Bu isteklerimi karsilayan en cok begendigim telefon htc one ve one mini.

HTC One mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi kamera diyince Nokia nın üstüne yok-tu artık galaxy s7 var. Lumia 950 pek testlerde görünmüyor. Ama yeni Nokia ile yeniden kamera tahtının sahibi dönecek diye düşünüyorum ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sony bağımlısı birisi olarak , telefonda da tek tercihim Sony .  Şu anda Sony marka üçüncü telefonumu kullanıyorum, 2013 de aldım, Xperia J  metal kasa , telefondan kamerasından, hd ekranından, ses kalitesinden, işletim sisteminden herşeyinden çok memnunum 8) O0 , şimdiye kadar 3 senedir hiç üzmedi hiç yarıyolda bırakmadı beni, ancak bir unutkanlık sonucu anahtarla aynı cebime attığım için ekranının köşesi çok fena derin derin dairesel şekilde çizildi :( , çizikleri gördükçe gıcık oluyorum, zaten 4 inch'lik ekranda artık küçük gelmeye başlamıştı.

Şu ara yeni telefon alma arifesindeyim, yine tek tercihim Sony fakat (5 inch'lik M5) mi yoksa (6 inch'lik C5 Ultra) mı alayım ona karar veremiyorum birde Temmuz ortasında yeni X serisi geliyor beklesem mi acaba diye de düşünüyorum kararsız kaldım . :-

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
09.06.2016 at 01:36, GökayT :

Sony bağımlısı birisi olarak , telefonda da tek tercihim Sony .  Şu anda Sony marka üçüncü telefonumu kullanıyorum, 2013 de aldım, Xperia J  metal kasa , telefondan kamerasından, hd ekranından, ses kalitesinden, işletim sisteminden herşeyinden çok memnunum 8) O0 , şimdiye kadar 3 senedir hiç üzmedi hiç yarıyolda bırakmadı beni, ancak bir unutkanlık sonucu anahtarla aynı cebime attığım için ekranının köşesi çok fena derin derin dairesel şekilde çizildi :( , çizikleri gördükçe gıcık oluyorum, zaten 4 inch'lik ekranda artık küçük gelmeye başlamıştı.

Şu ara yeni telefon alma arifesindeyim, yine tek tercihim Sony fakat (5 inch'lik M5) mi yoksa (6 inch'lik C5 Ultra) mı alayım ona karar veremiyorum birde Temmuz ortasında yeni X serisi geliyor beklesem mi acaba diye de düşünüyorum kararsız kaldım . :-

Hem konuyu hortlatayım, hem @GökayT kardeşim ne yapıyor sesi sedası çıkmıyor. Ne yaptı ne etti, hem bir halini hatırını. Hemde şu an hangi otomobili kullanıyor, telefon işini ne yaptı bir sorayım dedim. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...