Jump to content

Hangi Marka Akıllı Telefonu Kullanıyorsunuz ?

İlhan
 Paylaş

Hangi Marka Akıllı Telefonu Tercih Ediyorsunuz  

164 oy

1. 1. Hangi Marka Akıllı Telefonu Tercih Ediyorsunuz

• Iphone
      55
    • Samsung
      38
    • Sony
      15
    • Lg
      12
    • Htc
      9
    • General Mobile
      1
    • Nokia
      4
    • Huawei
      9
    • Asus
      6
    • Lenovo
      5
    • Diğer
      10

Tavsiye Edilen Mesajlar

6 saat önce, Mehmet Özdemir :

o zaman oppo'yu neden radara almamışım ben de anlamadım. şimdi inceleyince çok hoş ürünler var gerçekten

Senin telefonu çok detaylı inceleyemedim ama sanırım işlemcisi daha iyi idi Oppo A91 den. Ayrıca fotoğraf sensörleri net daha iyi. 100 MP miydi neydi kamerası yanlış hatırlamıyorum değil mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Önceden de dediğim gibi kamera ve video özellikleri hiç ilgimi çekmedi ama denilene göre çok iyi kamerası var. Mi 10t pro Türkiye'de yoktu o zamanlar, onun daha özellikli kamerası vardı 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2018 de Oneplus 5T almıştım. Hala ilk günkü gibi çalışıyor maşallah :) yazılım/donanım sıkıntı olmasa on yıl kullanırım pilini ara ara değiştirip.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Tarahumara :

2018 de Oneplus 5T almıştım. Hala ilk günkü gibi çalışıyor maşallah :) yazılım/donanım sıkıntı olmasa on yıl kullanırım pilini ara ara değiştirip.

Telefon yeni iken orijinal pil bulmak kolay ama bir süre sonra muadiller dışında seçenek kalmıyor. Onlar da hiç verimli değil. Varsa böyle bir niyetin pil alıp koy kenara 😉 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Xiaomi Note 8 pro'dan gayet memnundum ama güncellemelerden sonra yazılım sapıtıyor artık. Kimi zaman gece hızlı pil düşüşü, çalışmayan otomatik parlaklık, ikonların yerini değiştirememek ve üst üste binen ikonlar gibi sorunlar var. En anlam veremediğim tarafı ise Ram yönetiminin bozulması, önceden 5-6 uygulama açıkken ekranı kapasam bile bir süre sonra hepsinde kaldığı yerde devam eden telefon, şimdi ekran açıkken bile 4. uygulamayı kaldırmıyor. Hatta bir oyundan çıkıp ana ekrana döndüğümde kapanmış oluyor bazen oyun. 6gb ram'li cihazı bu hale getirebilmeleri de takdire şayan.

Güncellemelerle bazı iyileştirmeler de geldi ama yok, gidici bu cihaz. Huawei'lerdeki yazılım-donanım uyumunun gözünü seveyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

telefonun değişmesi gerekli kararını vermeden önce mutlaka telefonu rootlar 2 - 3 sene de bu şekilde kullanırım. stabil custom romlar mevcut, çoğu üreticinin romlarından bile daha iyi çalışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

45 dakika önce, Mehmet Özdemir :

telefonun değişmesi gerekli kararını vermeden önce mutlaka telefonu rootlar 2 - 3 sene de bu şekilde kullanırım. stabil custom romlar mevcut, çoğu üreticinin romlarından bile daha iyi çalışıyor.

Katılıyorum da, mediatek işlemcisi sebebiyle Note 8 pro çok sıkıntılı bu konularda, hem çeşitlilik açısından, hem stabilite açısından, hemde bir problem olursa yetkili hesap istemesi bakımından. Qualcomm olsa bir çok rom denerdim şimdiye.

Ancak G90T işlemcinin gücü, salt performansı çok iyi, hakkını yemeyim. Dönemine göre o kadar iyiydi ki, bundan sonra çıkan Note 9 Pro bile bu performansı veremedi, bu cihaz gibi rağbet görmedi. Hantal 720G yerine bin kere tercih ederim G90T'yi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

huawei mate 20 lite ile devam demistim ama telefon iki yılda resmen döküldü. iki tane almıştık ikisini de kullanamadık diyebilirim. benimkinde ekran acıldı, lensler düştü, ve sesi dışarı vermemeye basladı (kronik sorunuymuş) hanımınki de ekran durduk yere gitti, arkası çatladı falan. 

şu an oppo reno 4 lite (galiba:)) kullaniyorum ve en üst düzey telefonlar kullandıgım döneme geri döndüm diyebilirim. hep samsung'un note serisini ilk çıktıklarında alırdım.  sonra fazla para vermenin anlamsızlastığını fark edip orta alt segmentte devam ettim. oppo çok çabuk şarj oluyor full kullanımda bile bir günü tam çıkarıyor, takılma şu bu zerresi yok, canavar gibi çalışıyor. bir dahakine belki "pro"sunu falan alabilirim oppo'nun o derece menunum. ama bir daha asla huawei almam. bunu net bir sekilde tecrübe ettim. (umarım aynı şeyi iki sene sonra da oppo için yazmam:))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İphone alin arkadaslar. 

Eskisi de yenisi de 3310 un ekranli ve internete giren versiyonu oldugu icin, artik hiz yada hafiza olarak yetmemeye baslayinca degistiriyorsunuz. 

Android teller gibi yenilikci ve kurcalanacak herhangi bir ozelligi olmamasi sayesinde pek bozulmuyor da. 
Sonra adi stabile cikiyor. Tabi stabil olur, herhangi bir degisiklik yapamiyorsunuz ki. Bildiginiz haci kasa AE corolla. 

Allahtan uygulamalar ucretli oldugundan şunu deneyeyim, bunu deneyeyim olayi da yok.  😀

Ozetle İphone alinca artik yeni tel alma ihtiyaci hissetmezsiniz, cunku yenisinde ise yarar bir yenilik yok, paranizi mazdaya harcarsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, Lupara :

İphone alin arkadaslar. 

Eskisi de yenisi de 3310 un ekranli ve internete giren versiyonu oldugu icin, artik hiz yada hafiza olarak yetmemeye baslayinca degistiriyorsunuz. 

Android teller gibi yenilikci ve kurcalanacak herhangi bir ozelligi olmamasi sayesinde pek bozulmuyor da. 
Sonra adi stabile cikiyor. Tabi stabil olur, herhangi bir degisiklik yapamiyorsunuz ki. Bildiginiz haci kasa AE corolla. 

Allahtan uygulamalar ucretli oldugundan şunu deneyeyim, bunu deneyeyim olayi da yok.  😀

Ozetle İphone alinca artik yeni tel alma ihtiyaci hissetmezsiniz, cunku yenisinde ise yarar bir yenilik yok, paranizi mazdaya harcarsiniz. 

2008-2011 yıllarında iphone 4 kullandım. Sonrasında samsung note serisine geçtim. 2015 de tekrar iphone 6s plus aldım baktım 4 ün aynısı ekran biraz büyük, kamera gelişmiş birazda. Halen daha kullanıyorum. iphone7 plus da mevcut, kamera harici hiç bir değişiklik yok, yenisini almaya da ihtiyaç duymuyorum. Fotoğrafları aktarmak biraz sorun oluyor, tek sıkıntım bu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iOS'a fiyatı nedeniyle hiç bulaşmadım, eşimde vardı ve en ufak sorununda dahi bana sorduğundan iOS arayüzü bana hep itici kullanışsız gelirdi. Çok şükür ki onu da Androidci yaptım. 

Kendim sony ericcson nokia vs sonrasında samsun s3 ile androide adım attım, androidden soğuttu. Custom ROM ekleyerek bir nebze daha kullandıktan sonra sony xperia z3 ile devam ettim kırdıktan sonra asus zenfone 3 laser ile devam ettim. Hiçbiriyle mutlu olamadım. İllaki ufak tefek sorunları vardı. Asus'taki takılma ve şarj soketinin bozulması sonrası (çinden şarj boardu getirip tamir edip anneme vermiştim.) Xiaomi Redmi Note 5 Pro aldım Paris'te. Gerçekleştirdiğim tur esnasında önceki telefon su koyuverince 2018 yılında tabi imei kaydı da 150 tl birşeydi. Türkiye'den biraz ucuza gelmişti fiyatı ve geçmiştim. 3 sene boyunca kahrımı çekti. En ufak takılma olmadı. O kadar düşürdüm bana mısın demedi, orjinal kılıfıyla hiçbir şekilde sıkıntı yaşamadım. En sonunda evdeki kedi keratası telefon kılıflarına kafayı takınca arka plastik kapağı çıkarttı ve biraz da çizikler oluştu. Kullanıma bağlı kozmetik sorunlar da vardı ama pili olsun performansı olsun çok iyiydi. Kendime hediye almak istemem nedeniyle Xiaomi den vazgeçemeyip Mi 11 Lite aldım. Tasarım, incelik, kamera performansı çok iyi. İphone 11'e göre daha net ve canlı renklere sahip fotoğraf çekmekte. Redmi Note 10 Pro ile arasında kaldım ama görsellik ön plana çıktığından karar  verdim ve çok memnunum da. Tavsiye ederim. Ben de telefon için fazla para verilmesi ve sürekli yenilenmesi taraftarı değilim. Artık en kötü telefon bile en az 4 gb ramli ve android yeteri kadar stabil. Bu arada redmi note 5 pro telefona da yeni kılıf aldım arkadaki çizikler gözükmüyor, güzel de bir ekran koruyucu film taktım ekrandaki çizikler belli olmuyor sanki sıfır ekran gibi. Yine anneme verdim. Bataryası daha uzun dayanıyor nispeten ufak dokunuşlarla da yeni gözüküyor. en az 3-4 sene de onu götürür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaklaşık 3,5 Yıldır Huawei Mate10 Pro kullanıyorum.
Segment farkı olsa da aradaki yıl farkından dolayı en azından eşdeğer (Opponun kamerası kağıt üzerindeki değerler olarak daha yüksek olsa da) olur diye düşünerek Ocak ayında eşime aldığım Oppo Reno2Z den iyi. Eşim kullanmaya başladıktan sonra menüsü ve yazılımları arasındaki kıyaslamayı yapınca keşke eski model olarak geçse de mate10 pro alsaydın dedi. Üst segmentlerini bilemiyorum ama Reno 2Z de yazılım olarak bazı tuhaf, sırf farklı bir şey yapalım diye bunu niye yapmışlar dedirten şeyler var. Mate10 pronun Bataryası hala 1 günü rahatlıkla çıkarıyor, yazılım olarak bu zamana kadar bir sorun yaşamadım. Bu kullanım süresi benim için yeterli olmasına rağmen telefonda bir sorun yaşamadığım için gittiği yere kadar kullanmayı düşünüyorum. Bundan sonra da alırsam Huawei alırım diyordum ama google yazılımlarına ve senkronizasyon olayına çok alışıp bağlandığım için bir sonraki tercihte huawei yi ikinci seçeneğe alacağım gibi görünüyor. Fiyat olarak da skala daha yukarda kalıyor.
Misal P30 Pro veya Mate30Pro ya terfi edecek olsam Samsung S20plus yerine alınacak daha uygun fiyatlı alternatif olarak karşıma çıkıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Karşılaştırıyorum karşılaştırıyorum elim sürekli redmi note 10 pro' ya gidiyor.

Yüksek ihtimal note 10 pro olacak.

Kendime zaman vermiştim. Bu gün son gün. Akşam kesin bir cihaz kararım olacak

(İncelediğim telefonlar : Samsung A52 - Mi 11 lite , Poco x3 , Redmi Note 10 pro)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Seriatsu Note 10 Pro'nun tek ve önemli eksiği, Note 8 pro'dan beri işlemci ve grafik işlemci gücünde pek bir değişim olmaması. Note 9 pro neyse de, 10'a geçince artık 760lı bir plaform veya en azından Mtk Dimensity 800 falan bekleniyordu. 120hz Amoled ekran, stereo hoparlörler, gelişmiş kamera vb çok iyi olsa da eski performans telefonu imajı artık yok. Eğer işleme gücünden ve uzun vadede gelen güncellemelerle çıkabilecek ağırlaşmadan korkunuz yoksa 10 Pro çok iyi telefon.

İşlemci ve grafik işlemci gücü (oyun-uzun vadede yoğun kullanım vb) Poco X3 değil de X3 Pro rakipsiz. Bu 4000tl ve altına amiral gemisi düzeyinde işlemci (qualcomm 860) kullanan tek cihaz. Onun da geri kalan konularda eksileri var.

A52 açıkça önermiyorum. 720G'li bir cihaza 2021 yılında 4000tl vermenin tek izahı marka sadakati ve çinli telefon alerjisi olabilir. Note 10 pro'dan da kalan hiçbir konuda fazlası yoktur eksiği vardır. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 Yıldır Huawei Nova 5T kullanıyorum. Şu ana kadar hiç bir sıkıntı yaşamadığım gibi, telefonun hızı, şarjı, kamerası vs hepsinden çok memnunum.  Tek sıkıntı ara bir model olduğu için aksesuar bulmak çok güç. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 saat önce, Leanback :

@Seriatsu Note 10 Pro'nun tek ve önemli eksiği, Note 8 pro'dan beri işlemci ve grafik işlemci gücünde pek bir değişim olmaması. Note 9 pro neyse de, 10'a geçince artık 760lı bir plaform veya en azından Mtk Dimensity 800 falan bekleniyordu. 120hz Amoled ekran, stereo hoparlörler, gelişmiş kamera vb çok iyi olsa da eski performans telefonu imajı artık yok. Eğer işleme gücünden ve uzun vadede gelen güncellemelerle çıkabilecek ağırlaşmadan korkunuz yoksa 10 Pro çok iyi telefon.

İşlemci ve grafik işlemci gücü (oyun-uzun vadede yoğun kullanım vb) Poco X3 değil de X3 Pro rakipsiz. Bu 4000tl ve altına amiral gemisi düzeyinde işlemci (qualcomm 860) kullanan tek cihaz. Onun da geri kalan konularda eksileri var.

A52 açıkça önermiyorum. 720G'li bir cihaza 2021 yılında 4000tl vermenin tek izahı marka sadakati ve çinli telefon alerjisi olabilir. Note 10 pro'dan da kalan hiçbir konuda fazlası yoktur eksiği vardır. 

Evet işlemci konusunda benimde keşkelerim oldu  ve kesinlikle katılıyorum en az 760 olmalıydı.

Snapdragon 865 veya 888 olsa tadından yenmezdi. Ayırmak istediğim bütçeye göre çok fazla takılmadım bu konuya.

Modele göre bir şey eklerken bir şeyleri çalmışlar. kimi amoled ekran koymuş kimi samoled , kimi lcd. 

bazı cihazlarda makro kamera koymamış, bazıları geniş açı koymamış. A52 'ye baktım ve direkt elemiştim zaten.

Yani hem ayranım dökülmesin hem ...... ...... 😀 olmuyor. 

Sonuç olarak Note 10 pro 8 gb'lık ürünü aldım. Kullanmaya başladığım zaman iyi-kötü ortaya çıkacak. tecrübelerimi paylaşırım  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...