Jump to content

2. Nesil Mazda3 "Black Smoked" Reflektör Uygulaması

Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Hanımın geri geri aracı park etmeye çalışması sonucu reflektörlerden birisi kırılmış, tamponda da göçüklük oluşmuştu. İlk olarak e-bay'den şu linkteki ürünü aldım. Ürün gerçekten çok kaliteli, böyle bir uygulama yapmak isteyenlere tavsiye ederim.

%24_12.JPG?size=1024

Düşük kademesi parkları açınca, güçlü kademesini de fren sinyalinden aldık. Farlar açık değilken tampon siyah görünüyor.

large.gallery_5008_91_1619801.jpg.8f029a

large.gallery_5008_91_1041055.jpg.2a392a

large.gallery_5008_91_860127.jpg.39b07fc

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok şık olmuş güle güle kazasız belasız kullanırsın inşallah.

Benim reflökterlerden biriside kırık. Ona vereceğim para ile senin gibi yapabilirim aslında. Vallahi güzel fikir vermiş oldun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orjinal ledsiz olanların fiyatı 65 + kdv kadar. Bunlardan bağlatmak mantıklı abi.

Vallahi çok daha cazip Mehmet. Bağlantıları nasıl kendin mi yaptın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bağlantıda bir şey yok abi bağajda farların soketleri var zaten onlara ek yapılacak. Tampon için zaten bir bakım gördü ali usta bağlayıverdi sağ olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı uygulamadan, ben de yaptırdım, ama benimkisi kırmızı. hatta sinyale de takılabilirmiş. ++++

post-5570-0-08633800-1438547356_thumb.jp

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bağlayacak olduktan sonra her yere bağlanabilir tabii. Ben fazla ışık vermemesi için dumanlı gibi görünen tercih ettim. Sizinki de hoş görünüyor, güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sis farı olarak iş görür mü bu, parlaklık bakımından? Sisleri harbiden siste açan insan için :) Beyaz olursa geri vites de olabilir,o asimetrikliği çözesim var da :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beyaz olursa geri vites için çok iyi olur.

Hatta rgb kullanıp, geri viteste beyaz, diğer durumlarda kırmızı kalsa çok daha iyi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı uygulamadan, ben de yaptırdım, ama benimkisi kırmızı. hatta sinyale de takılabilirmiş. ++++

Güzel duruyor reflektörler güle güle kullanın. Ama aynı şeyi tampon altındaki aydınlatma için söyleyemeyeceğim. Arkada ki görselliği bozduğunu düşünüyorum. Tabi bu bir zevk ve renk meselesidir, siz beğenip yaptırdıysanız gerisi teferruat zaten. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

dün fark ettim sol kedi gözü çatlamış, park halinde biri mi dokundurdu diyeceğim tamponda başka bir şey yok, velhasıl sizin yaptığınız işlemi yapmak için bahane oldu. aynı linkten bende sipariş verdim. Sinyallere de bağlamayı düşünüyorum ben.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dün fark ettim sol kedi gözü çatlamış, park halinde biri mi dokundurdu diyeceğim tamponda başka bir şey yok, velhasıl sizin yaptığınız işlemi yapmak için bahane oldu. aynı linkten bende sipariş verdim. Sinyallere de bağlamayı düşünüyorum ben.

geçmiş olsun.. hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel fikir..Normal reflektör alacağınıza Mehmet'in bu uygulama daha şık durur bence.

Benimde Reflektörün birisi çatlak..Açıkçası üşeniyorum ilgilenmeye.

Sinyal bence çok hoş durmaz. Ama arka sisi bağlatabilirsiniz. Sanırım 2 tonda yanıyordu. Bir park modunda, birde Mehmet frenlere bağlamıştı sanırım. Fren yaptığında koyu tonda yanıyordu. Sisleri açtığınızda frenlerde yaptığı gibi, yüksek tonda yanabilir. Sinyal konusunu bence bir daha düşünün.

Tabi zevk ve renk meselesi..Tamamen kişisel fikrim..

Hayırlı olsun şimdiden..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel fikir..Normal reflektör alacağınıza Mehmet'in bu uygulama daha şık durur bence.

Benimde Reflektörün birisi çatlak..Açıkçası üşeniyorum ilgilenmeye.

Sinyal bence çok hoş durmaz. Ama arka sisi bağlatabilirsiniz. Sanırım 2 tonda yanıyordu. Bir park modunda, birde Mehmet frenlere bağlamıştı sanırım. Fren yaptığında koyu tonda yanıyordu. Sisleri açtığınızda frenlerde yaptığı gibi, yüksek tonda yanabilir. Sinyal konusunu bence bir daha düşünün.

Tabi zevk ve renk meselesi..Tamamen kişisel fikrim..

Hayırlı olsun şimdiden..

ilhan hocam, bir kez daha düşündüm de ''haklısın''. Normal sinyaller sarı, ledler kırmızı olacak 'cingan arabası' tabiri vardır bizim orda, o güzel insanlar rengarenk yapar genel de araçlarını.

Sinyaller sırıtmasın, Mehmet hocanın yaptığı gibi park ve frenler en mantıklısı.

Yada orjinal arka sisi iptal edip, geri vitese baglayarak, ledleri sise bağlamak da olabilir. Bizim arka sisler tek lamba biliyorsunuz, altta 2, üstte tek sis sırıtır gibi geliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilhan hocam, bir kez daha düşündüm de ''haklısın''. Normal sinyaller sarı, ledler kırmızı olacak 'cingan arabası' tabiri vardır bizim orda, o güzel insanlar rengarenk yapar genel de araçlarını.

Sinyaller sırıtmasın, Mehmet hocanın yaptığı gibi park ve frenler en mantıklısı.

Yada orjinal arka sisi iptal edip, geri vitese baglayarak, ledleri sise bağlamak da olabilir. Bizim arka sisler tek lamba biliyorsunuz, altta 2, üstte tek sis sırıtır gibi geliyor.

Vallahi hislerimin tercümanı olmuşsun. Şİmdi senin yukarıda ki benzetmenin bir benzerini ben yazacaktım. Ama dedim kızar, alınır, sinirlenir..İnan yazmadım. :) Şimdi forumda ki aktif kişiler az çok birbirimizin huyunu suyunu biliyor. Aynı şeyi Mehmet'e yazsam güler geçerdik..Ne bileyim sana tereddüt ettim ifade etmekte..

Ben ne düşünmüştüm itiraf etmek gerekirse. Apaçi style tarzı olur diye şey ettirmiştim..Ne bileyim söz konusu "Mazda" olunca..Böyle daha "Butik" uygulamalara sıcak bakıyorum.. :tey:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi hislerimin tercümanı olmuşsun. Şİmdi senin yukarıda ki benzetmenin bir benzerini ben yazacaktım. Ama dedim kızar, alınır, sinirlenir..İnan yazmadım. :) Şimdi forumda ki aktif kişiler az çok birbirimizin huyunu suyunu biliyor. Aynı şeyi Mehmet'e yazsam güler geçerdik..Ne bileyim sana tereddüt ettim ifade etmekte..

Ben ne düşünmüştüm itiraf etmek gerekirse. Apaçi style tarzı olur diye şey ettirmiştim..Ne bileyim söz konusu "Mazda" olunca..Böyle daha "Butik" uygulamalara sıcak bakıyorum.. :tey:

İlhan hocam hiç cekinme, aileden biri olarak gor. Her turlu eleştiriye açığımdir soz konusu Mazda olunca :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...