Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Aux ve Usb Bağlantısı Hakkında

S.BEŞİKÇİ
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

zamanlamayla alakalı maruzatımı anlatırken malzemelerle alakalı bi ilavemi de belirtirsem aux girişi nakil işlemi prosedürümüz tamam olur;

benim genelde hafta sonları pek müsait olmuyor (mutlaka bi planlama yapar eşim, cumartesi/pazar  hiç boş kalmayız, yada akşamdan kalmayız :D :geneliçicismiley: ). Hafta içi de mesai devam ediyor, ee durum böyle olunca güneşli bi pazar günü yerine mesai çıkışı hava kararırken işleme başlıyorum, balıkçı kafa lambam da listeye ekleniyor :D

(örn: bagaj ledleri, ledli kapı eşikleri, aliminyum pedallar, lpg göstergesi, xenonlar ve ledler. Hepsinin montajını hafta içi yapmıştım ve tamamladığımda da hava kararmış veya gecenin bi yarısıydı ve kafa lambam tepemdeydi :D)

şaka bi yana bende şimdi daha bi farkına vardım ki sadece hafta içi akşamları bana kalmış hayatımda :D  :geyik:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

arkadaşlar selam,

benim dizel touring aracımda serviste takılan flyaudio navigasyonlu multimedya sistemi var; dvd,ipod,aux,mp3 vs hepsi mevcut

fakat aux girşini kullanamadım

tek yapmam gereken aux girişinden ses kablosuyla mp3 player bağlayıp menüden aux moduna geçmek olacak diye tahmin etmiştim ama aux tuşuna bastığımda hiçbir şey bağlanmamış gibi 'sinyal yok' uyarısı aldım moralim bozuldu : )

bunu kullanabilmek için ekstra birşeyler mi yapmak gerekiyor? mp3 playera göre farkettiğini sanmıyorum, bendeki eski-basit bir modeldi ama olay sadece ses çıkışını müzik sisteminde iletmek diye biliyorum?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar selam,

benim dizel touring aracımda serviste takılan flyaudio navigasyonlu multimedya sistemi var; dvd,ipod,aux,mp3 vs hepsi mevcut

fakat aux girşini kullanamadım

tek yapmam gereken aux girişinden ses kablosuyla mp3 player bağlayıp menüden aux moduna geçmek olacak diye tahmin etmiştim ama aux tuşuna bastığımda hiçbir şey bağlanmamış gibi 'sinyal yok' uyarısı aldım moralim bozuldu : )

bunu kullanabilmek için ekstra birşeyler mi yapmak gerekiyor? mp3 playera göre farkettiğini sanmıyorum, bendeki eski-basit bir modeldi ama olay sadece ses çıkışını müzik sisteminde iletmek diye biliyorum?

navigasyonu takınca aracın orjinal aux u devre dışı kalmıştır. başka biryerlere aux çıkartmışlardır. bkz.torpido vs.

yoksa çıkartmalarını isteyin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler, bunu sorayım servise : )

bir de orta bardaklıktaki iphone ve usb girişleri var

o usb orjinalde de var mı ve ne işe yarar acaba?

flashdisk bağlayıp mp3 çalmak için büyük bir hevesle onu da denedim oluyor mu acaba diye ama nafile : )

navigasyon yazılımı güncelleniyor olabilir diye düşündüm ama sadece telefon vs. şarj etmek amaçlı mı yoksa?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar. 2010 Mazda 3 Touringim var. MP3 çaları USB diske bağlama imkanımız varmı? AUX girişini bir aparatla USB girişine dönüştürülebilirmi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar. 2010 Mazda 3 Touringim var. MP3 çaları USB diske bağlama imkanımız varmı? AUX girişini bir aparatla USB girişine dönüştürülebilirmi?

Yok.İkisi bambaşka şeyler.Çok arzu ediyorsan USB şiklinde MP3 playerler var.Yinede audio kablo ile bağlaman gerek

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar bu Aux girişine MP3 player taktım. Sorun şu ki direksiyondan kumanda edemiyorum. Ne sesi kontrol edebiliyorum nede şarkıları direksiyondan değiştirebiliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu Aux girişine MP3 player taktım. Sorun şu ki direksiyondan kumanda edemiyorum. Ne sesi kontrol edebiliyorum nede şarkıları direksiyondan değiştirebiliyorum.

Direksyondan ses kontrol edilir.Volume açma ve kısa yapabilmen lağzım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Selam Herkeslere

AUX un manuel yapımı için ekte gösterilen şekilde bir düzenek yapılabilinir.

iyi uğraşlar ve başarılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Merhabalar,

2006 model mazda 3 aracıma aux girişi bağlatmak istiyorum.

Antalya Mepaz Servisinde 04-09 araçlara aux girişi yapmadıklarını söyledir.

Aux girişini 04-09 modellere yaptıran varsa bir ön bilgi almak isterim. :)

Şimdiden Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-muzik-calar-oto-teyp-2004-2008-mazda-3-usb-sd-aux-cevirici-aparat-netrondan-140211498/detay aradıgınız parca bu uzerınde sd kart gırısı usb gırısı ve aux gırısı var teyp arkasına baglanıyor kendınız bıle cok rahatlıkla yapabılırsınız ben suan kullanıyorum
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-muzik-calar-oto-teyp-2004-2008-mazda-3-usb-sd-aux-cevirici-aparat-netrondan-140211498/detay aradıgınız parca bu uzerınde sd kart gırısı usb gırısı ve aux gırısı var teyp arkasına baglanıyor kendınız bıle cok rahatlıkla yapabılırsınız ben suan kullanıyorum

Çok teşekkür ederim Hocam  :)

Bu üründen alıcam hemen.

Yanlız size bir sorum daha var. Konsolu ben kendim söktüm daha önce.Sadece bu ürünün aparatını bağlıcam?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

bende bu ürünü inceledim.sizin taktırmış olmanız isabet olmuş.öncelikle hayırlı olsun.nasıl memnunmusun ve aux sd  usb hepsi faal çalışıyormu?birde merak ettiğim usb veya sd kartta klasör seçme şansımız var mı?yoksa hepsini bir mi gösteriyor..tavsiye edermisin.teşekkürler.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Aux girişi ile ilgili bir şey paylaşmak isterim. Epey bi bu işe kafa yorduktan sonra fm verici mp3'de karar kıldım(İphone kullanıcıları için).Ve gayette başarılı arkadaşlar, estetiğide fena değil.Aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Site gayet güvenilir ve ücretsiz kargo sadece biraz geç elinize ulaşmakta.

http://www.tmart.com/7-in-1-Black-Car-Kit-for-iPod-iPhone_p100191.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2008-mazda-3-usb-sd-aux-cevirici-aparat-netrondan bunu aldım ve montajını  kısa sürede kendim yaptım.Çok basit teybi yerinden çıkartıp arkasındaki sokete bağlantısını yapıyorsunuz.hepsi bu kadar.cihazı keyfinize göre istediğiniz yere koyabilirsiniz.Ben mesela torpidoya koydum kablosunu hiçbiryere zarar vermeden aradan geçirdim.sd karta veya usb ye neyle dinliyorsanız onun içine altı adet klasör açıp herbirine 99 adete kadar parça yüklüyorsunuz ve böylece klasör seçme imkanınız oluyor.her bir klasörü seçiminize göre farklı müzik tarzı yapıp  istediğiniz klasörü seçebilirsiniz.direksiyon kumandası ve orjınal teyp üzerinde ki bütün tuşlar faal kullanabiliyorsunuz.yani kesinlikle tavsiye ederim.güzel bir ürün.(eğer düşünürseniz SANDISC marka flash bellek tavsiye ediliyor çünkü sorunsuz çalışıyor.bendeki kıngston vardı onu tanımadı)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

onca teknoloji yap mazda için çocuk oyuncağı olan şeyleri yapma..bazen anlam veremiyorum bu mazdaya..ford bile her aracına koymuş galiba..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, abilerim merhaba,

2006 model aracımda kullandığım böyle bi aparat vardı. yurtdışından 150TL gibi bi rakama almıştım. Aracımdaki teybi multimedya bi cihazla değiştirdiğim için eski teyp ve bu usb/sd/mmc denen aparat boşa çıktı. Sıkıntısız sorunsuz ve direksiyon kumandası ile beraber çalışmaktadır. İhtiyacı olan arkadaşa özelden ulaşırsa yardımcı olabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...