Jump to content

TV Yayın Aracı Olarak Ne Kullanıyorsunuz ?

İlhan
 Paylaş

Tv Yayın Aracı Olarak Ne Kullanıyorsunuz ?  

44 oy

1. 1. Tv Yayın Aracı Olarak Ne Kullanıyorsunuz ?

• Digitürk
      13
    • D-Smart
      6
    • Tivibu
      4
    • Turkcell Tv
      6
    • Uydu
      11
    • Kablo Tv
      8
    • Diğer
      2

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tv'nin kablo giriş kısmına folyo, çatal takarak izeleyen bile vardı..Pırıl pırıl cam gibi izlerlerdi..

Zamanında lisede yurtta kalırken maç olduğu akşamlarda bi yerden televizyon bulurduk, arkasına da çatal yada çikolatadan arta kalan alüminyum folyoyu takardık. Şimdiki 4K yayınlardan daha net olurdu :D
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada Şampiyonlar Ligi ve Uefa maçlarını "Tivibu" veriyormuş galiba.

Habire reklamları dönüyor şu sıralar. Neymiş "TRT" katkılarıylaymış.. TRT aracılığı ile yayınlanacaksa vay halimize arkadaş..

Adamı futboldan soğuturlar...Çekim desen kötü..Birde yorumcu alıyorlar, konuşuyor da konuşuyor..

Bir Avrupa Futbol zevkimiz vardı, onunda içinde edildi sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özgür sen böyle deyince, aklım birden eskilere gitti. Karda, kışta, kıyamette az mı çatıya çıkmamışızdır. Rüzgar çıkar anten döner..Hadi çık kontrol et. Sonra aşağıya bağır, nasıl !!! yayın geldimi ? Düzeldi mi ?

Aşağıdan gelen ses ise aynen şu şekilde...Hayır....karıncalı yada kayıyor muhabbeti...

Ardından yükseltici denen zımbırtılar çıktı. Bir nebze çatıya çıkma azalmıştı..

Birde Tv üstü antenler vardı..Evi yüksekte olup, önü sağı, solu açık olanlar bunu kullanıyordu.

Kimisi var hiç bir şey kullanmazdı. Tv'nin kablo giriş kısmına folyo, çatal takarak izeleyen bile vardı..Pırıl pırıl cam gibi izlerlerdi..

depositphotos_61713943-television-antenn

evet ilhan çok iyi hatırlarım o zamanları. Şimdilerde bir çok kişi benim gibi uydu alıcısı+çanak anten kullanıyor. Masrafsız ve kaliteside hiç yabana atılır gibi değil. Bir çok müzik kanalı, belgesel kanalları bilim, teknoloji, doğa, seyahat gibi. 10 dan fazla yerli sinema 5 ten fazla yabancı sinema kanalları 24 saat sinema yayını son günlerde bu kanalları izlemekteyim. toplamda 350 kadar izlenebilen yerel, yabancı ve ulusal kanallar var bir kaç tane otomobil kanalı reklamı yapılıyor yayına başlamadı onları bekliyorum merakla. Yani hiç bir ücret ödemeden tv nin karşısında kesinlikle sıkılmıyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

An itibari ile Digitürk'ü arayarak. Mevcut üyeliğimi iptal ettirmek istediğimi söyledim. İptal ettirme sebebim soruldu haliyle. Yarında kendilerine olan taahhütüm bitiyor bu arada.

Farklı fiyatlandırma politikanızdan ötürü dedim. Digitürk Plus IQ Cihaz Kirası olarak. Her ay faturamda 15 lira ödüyorum dedim. Ama bunu ödemeyen kullanıcılar var dedim. Aynı şekilde ben sadece taraftar paketi izliyorum. Ama başkaları tüm lig tv maçlarını izledikleri halde. Benden daha ucuz tarife paketi ödüyorlar.

Şöyledir, böyledir, verdim veriştirdim.

Sonuç ne ?

Digitürk Plus IQ Cihaz Kirası 15 Lirayı, sıfılardılar. 1 yıl boyunca ücretsiz.

3 Ay Lig Tv %50 İndirimli

2016 ligler kapandığında %50 indirim.

Taraftar paketi alanlara + 2 paket zorunluluğu vardı. Çocuk ve belgesel kanalları vardı 5+5=10 Lira. Burada ki belgesel paketini kaldırdım.

Geçen ay 84 lira ödediğim fatura şu an 51 liraya düştü. 

2016-Ocak ayından itibarende 69-70 lira gibi bir fatura ödeyeceğim, lig bitene kadar. 

Dürtmeden, hakkını aramadan hiç bir şey elde edemiyorsun bu ülkede.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Böyle bir şey çıkmış hiç duydunuz mu ?  Tesadüf internette karşıma çıktı..Pek güven vermedi bana ama. :)

http://www.teevee.io/tr/

Teevee kutusu nasıl çalışır?

Teevee kutunuzu 3 pratik aşama ile kolayca kullanıma hazır hale getirmek mümkündür.

1. Aşama: HDMI kablosunu bağlayın.
  2. Aşama: Kablonuz ile veya WİFİ ile internete bağlanın.
  3. Aşama: Fişi elektriğe takın.

teevee-zwart-android-510x600.jpgpi-case-zwart-510x600.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İçerisinde raspberry pi var büyük ihtimalle. Dünyanın en küçük bilgisayarı diyebiliriz. Üzerinde kamera, usb, audio, hdmi gibi ne ararsanız var. İçine kodi isimli bir yazılım yüklüyorsunuz ve internetten yayınları izliyorsunuz. Şifreli, karasal, adult ne varsa hepsine erişiminiz oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İçerisinde raspberry pi var büyük ihtimalle. Dünyanın en küçük bilgisayarı diyebiliriz. Üzerinde kamera, usb, audio, hdmi gibi ne ararsanız var. İçine kodi isimli bir yazılım yüklüyorsunuz ve internetten yayınları izliyorsunuz. Şifreli, karasal, adult ne varsa hepsine erişiminiz oluyor.

Bir dönem Linux yazılıma sahip Dreambox receiver cihazlar vardı. Onlarda internet üzerinden 6 aylık ve yıllık gayri resmi ücretlerle gayri resmi yayın yaparladı. Buda o tarz bir şey gibi sanki, öyle mi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir dönem Linux yazılıma sahip Dreambox receiver cihazlar vardı. Onlarda internet üzerinden 6 aylık ve yıllık gayri resmi ücretlerle gayri resmi yayın yaparladı. Buda o tarz bir şey gibi sanki, öyle mi ? 

Bunun da işletim sistemi linux abi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan, şirket bilgileri felan yurtdışı. Para kaptırır ama hiç bir hak iddia edemezsin gibi görünüyor. Sorulara yanıt da belli izleyebilirsiniz ama bir liste, garanti hiç bir bilgi ve taahhüt yok. 

Ek olarak internet kotanın da canına ot tıkayacağı kesin ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen gün bende gördüm hatta 5 gün ücretsiz deneme diyordu ama araştırmadım tam olarak bende dreambox var gayette memnundum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan, şirket bilgileri felan yurtdışı. Para kaptırır ama hiç bir hak iddia edemezsin gibi görünüyor. Sorulara yanıt da belli izleyebilirsiniz ama bir liste, garanti hiç bir bilgi ve taahhüt yok. 

Ek olarak internet kotanın da canına ot tıkayacağı kesin ;)

Yok yok abi almak gibi bir niyetim yok. Sadece ne olduğunu merak ettim. Yoksa site filan dediğim gibi güven verici değil. Sarı çizmeli mehmet ağa...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dürtmeden, hakkını aramadan hiç bir şey elde edemiyorsun bu ülkede.

İşte ben bu yüzden hiç bir şey almıyorum. Adam gibi iş yapılsa alacağım. Şu anda uydu var, zaten çocuktan sonra tv izleyemez olduk, bir bakıma da iyi oldu. Boşa zaman geçirme :)  ( izleyemiyorum ya şimdi çamur atıyorum :) )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

@Burak abi Digitürk ile ilgili sorum olacak sana. Müsait olduğunda bilgi sahibi isen yanıtlarsan sevinirim.

Malum Digitürk müşterisiyim. IQ Plus cihaz kullanıyorum. Şimdi birinden duydum Digitürk receiver üzerinden internet bağlantısı oluyormuş.  Bu sayede bir takım Youtube, Facebook gibi uygulamalar kullanılabiliyormuş. 

Bu durum her Digitürk Cihazı ile olmuyordur herhalde.

Birde dilediğin zaman izle ve dilediğin yerden izle gibi seçenekler var.  Dilediğin yerden mantığını çözdüm anladım. Ama Dilediğin zaman konusunda biraz bilgi kirliliği var.

Dilediğin zaman izle mantığı şu şekilde sanırım.  Atıyorum 1 hafta 10 günlük geçmişe dönük yayınları, digitürk bir yerde kayıtlı tutuyor. Bende sahibi olduğum digitürk cihazı sayesinde internet erişimi ile o kayıtlı yayınlara ulaşarak izleyebiliyorum.  Benim şu anki cihazımdan avantajı yayınları kaydetmekle uğraşmıyorum. Digitürk'ün kaydettiği yayınları havuzdan izliyorum. Ama bunun için sınırsız internet şarttır. Bende şu an 75 gb Adil kotalı, 20 mb hızlı fiber internet var.

Bu hizmet bir grup diyor paralı, bir grup ücretsiz deniliyor. Digitürk müşteri hizmetlerine ulaşmak biliyorsun karın ağrısı. Vallahi önce sana sorayım dedim. :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selam @İlhan . Bildiğim kadarı ile Digiturk'ün bir çok kutusunda artık internet bağlantısı mevcut. Değilse bile talep ediyorsun hemen değiştiriyorlar. Sen IQ Plus demişsin ki sanırım benimki ile aynı yani aşağıdaki cihaz ki bunda ethernet girişi var. Modem'in yakınsa hemen bağlayabilirsin.

2Q==

Dilediğin Zaman : İçerikleri yayınlandığında değil istediğin zaman seyret demek. 

Dilediğin Yerde : İçeriği istediğin cihazda seyret demek ( PC, tablet, telefon veya TV )

Dilediğin zamandaki bütün içerikler aksi belirtilmediği sürece ücretsizdir. Daha doğrusu sahip olduğun paketlerin içeriğinde ne varsa ancak onları izleyebilirsin. Yani film paketin varsa filmleri , dizi paketin varsa dizileri, hiç biri yoksa sadece ulusal kanal içeriklerini. 

Burada kullanıcıya etki edebilecek tek etken izlediğin içeriğin kullandığı internet. Senin de dediğin gibi Digiturk bu içerikleri bir yerde saklar ve sen dilediğin zaman ona erişir ve izlersin. Internet üzerinden film izlemek gibi . Hal böyle olunca da izlediğin içerik senin adil kullanım kotandan yer. 

Bizim evde çok yoğun kullanıldığından ( buna oyun konsolu ve cep telefonları kullanımını da ekleyince ) 50 GB kotamız ayın 20 si gibi bitiyor :) 

Bir de buna ek olarak Digiturk'un bu kutulara uydu üzerinden gönderdiği içerikler var. Buna de Menü'den ulaşıyorsun. Bunlar hard diskte saklanıyor ve oradan izliyorsun. Kısa süreli ve sürekli değişken içerikler bunlar. Çoğunlukla 3TL ücreti oluyor. Ücretsiz olanlar da oluyor sıklıkla.  DVD Shop gibi düşün, Sinemada yayınlanmış ama TV lere düşmemiş olanlar. 

Ek olarak bu kutudan varsa istediğin içeriği cep telefonundan kayıt başlatarak saklayabiliyorsun ve cep telefonunu uzaktan kumanda olarak kullanabiliyorsun. Geçen tam evden çıktık Neslihan dedi ki dizimi kayıtlara eklemeyi unuttum. Ben de açtım uygulamayı buldum diziyi kaydet dedim, akşam geldiğimizde kayıt devam ediyordu :) 

Umarım açıklayıcı olmuştur ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

türksat kablonet

25mbit hızında sınırsız (75gb akk)

Teledünya Üst paket + viziioon sinema kanalları

Wireless kablonet modem

Hd yayın kutusu

Toplam 59 TL detaylı bilgi https://www.turksatkablo.com.tr/TV-Kampanyalari,335,maksimum-keyif-kampanyasi

Senede 1-2 derbi maçı izlerim onlarıda smarttv deki digiturkplay uygulamasından satın alıyorum.

Çok futbol izleyemediğim için digiturke gerek kalmıyor.

Genel olarak yorumlamam gerekirse 2 aydır evliyim evlenmeden önce babamın evinde

digiturk dsmart ve tivibu aynı anda kullanıyorduk.

kendi evimdede kabloneti test etme fırsatım oldu.

digiturk ve dsmart paket halinde almak isterseniz turktelekomun 16mbit e kadar destekleyen internetini size sunuyor.

bu internette turktelekomun şu anki hibernet internetine göre upload download olarak hatta stabilite olarak istenilen hızı veremiyor.

hal böyle olunca dsmarta ayrı para ödüyorsunuz telekomdan hipernetine ayrı para ödüyorsunuz yada dandik internet kullanıyorsunuz. ayrı ayrı ödeyince rakamlar şişiyor. 

tivibunun iptv yayını bir çok kez sorun yaşatıyordu sistem henüz stabil degil ve hakkına göre çok pahalı.

uydu kutulu sistemi iyi fakat ondada istenilen kanalların bir çoğu yok.

digitürk yayın içeriği olarak çok iyi fakat internet problemi ondada var ayrı ayrı almak gerekiyor.

tüm bu sebeplerden ben kabloneti seçtim futbolu az izlediğim için eksiksiz kullanıyorum.

digitürkin kutusunda sunduğu herşeyi zaten smarttv nizle yapabiliyorsunuz.

geri dönüp izleme konusunuda browserla siteler üzerinden yapıyorsunuz.

yada kablonet hd kutusuna flashbellek takıp kayıt alabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Burak :

Selam @İlhan . Bildiğim kadarı ile Digiturk'ün bir çok kutusunda artık internet bağlantısı mevcut. Değilse bile talep ediyorsun hemen değiştiriyorlar. Sen IQ Plus demişsin ki sanırım benimki ile aynı yani aşağıdaki cihaz ki bunda ethernet girişi var. Modem'in yakınsa hemen bağlayabilirsin.

Dilediğin Zaman : İçerikleri yayınlandığında değil istediğin zaman seyret demek. 

Dilediğin Yerde : İçeriği istediğin cihazda seyret demek ( PC, tablet, telefon veya TV )

Dilediğin zamandaki bütün içerikler aksi belirtilmediği sürece ücretsizdir. Daha doğrusu sahip olduğun paketlerin içeriğinde ne varsa ancak onları izleyebilirsin. Yani film paketin varsa filmleri , dizi paketin varsa dizileri, hiç biri yoksa sadece ulusal kanal içeriklerini. 

Burada kullanıcıya etki edebilecek tek etken izlediğin içeriğin kullandığı internet. Senin de dediğin gibi Digiturk bu içerikleri bir yerde saklar ve sen dilediğin zaman ona erişir ve izlersin. Internet üzerinden film izlemek gibi . Hal böyle olunca da izlediğin içerik senin adil kullanım kotandan yer. 

Bizim evde çok yoğun kullanıldığından ( buna oyun konsolu ve cep telefonları kullanımını da ekleyince ) 50 GB kotamız ayın 20 si gibi bitiyor :) 

Bir de buna ek olarak Digiturk'un bu kutulara uydu üzerinden gönderdiği içerikler var. Buna de Menü'den ulaşıyorsun. Bunlar hard diskte saklanıyor ve oradan izliyorsun. Kısa süreli ve sürekli değişken içerikler bunlar. Çoğunlukla 3TL ücreti oluyor. Ücretsiz olanlar da oluyor sıklıkla.  DVD Shop gibi düşün, Sinemada yayınlanmış ama TV lere düşmemiş olanlar. 

Ek olarak bu kutudan varsa istediğin içeriği cep telefonundan kayıt başlatarak saklayabiliyorsun ve cep telefonunu uzaktan kumanda olarak kullanabiliyorsun. Geçen tam evden çıktık Neslihan dedi ki dizimi kayıtlara eklemeyi unuttum. Ben de açtım uygulamayı buldum diziyi kaydet dedim, akşam geldiğimizde kayıt devam ediyordu :) 

Umarım açıklayıcı olmuştur ;) 

Abi süper bir açıklama olmuş, ellerine sağlık. Yeminle Digitürk Müşteri Hizmetleri bile böyle anlaşılır açıklayamaz. 

Bu cihaz sanırım "Sagem" olan.  Bende ki ise bu aynı cihaz değil sanırım.  Arkada ethernet internet girişi var. Bağlantı yapıp bayağı bir süre denedim ıp aldırmak için. Otomatik, manuel  vs denedim olmadı. Bu gün internette aradım, bulduğum bir yöntemi deneyeceğim. Evde ki internete bağlanan tüm cihazları kapatın. Aynı şekilde modem ve Dgitürk cihazınıda kapatın diyor. Sonra Digitürk cihazı açın tam olarak açıldıktan sonra modemi açın diyor. İlk ona ıp verecektir, bağlantınız sağlanacaktır diyor.Bir onu deneyeceğim. 

Sagem hatırlasan ilk çıktığı dönem, bana test kullanıcısı olarak vereceklerdi. Sonra öyle kalmıştı.

Peki Yotube, Facebook vs erişimleri ne şekilde oluyor ?  Bu konuda bilgin var mıdır ?

Benim kullandığım Digitürk cihazı.

post-6837-141695296332.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...