Jump to content

Mazda 626 Yağ Tavsiyesi

blanebate
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bizim araçlarımız 90 lı yıllların araçları yeni teknoloji değil , kaputu kaldırıp yağ çizelgesine bakarsanız yazdığınız tüm yağ değerlerini kullanabileceğinizi görürüsünüz lakin neye göre ; Tabiki iklimin sıcakılk degerlerine göre benim önerim tüm TR iklimine uygun 10-40 olucaktır, gerisi boşuna macera ve para kaybı ama dikkat edilmesi gereken 7000-8000 km civarında yağı değişmek ve her iki yağ değişiminde bir filtreyi yenilemektir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Selam arkadaşlar bakım yapıcam hangi yağı önerirsiniz ve ne tür bir antifiriz kullanmalıyım araçta şu an hiç antifiriz yok 3 lt koyarsam hortumları delermi ne yapmalıyım tecrübeli arkadaşlara tesekkürler cevabları için

Bu arada aracım lpg li 165.000 km de

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Helix ultra 5w 30 kullan derim su an en iyi yağ o benim bildiğim doğal gazdan üretildiği için çok iyi olduğunu söylüyorlar antifiriz olarak da organik kırmızı antifiriz var biraz pahalı ama en iyisidir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selam arkadaşlar bakım yapıcam hangi yağı önerirsiniz ve ne tür bir antifiriz kullanmalıyım araçta şu an hiç antifiriz yok 3 lt koyarsam hortumları delermi ne yapmalıyım tecrübeli arkadaşlara tesekkürler cevabları için

Bu arada aracım lpg li 165.000 km de

Forumda daha önce konuşulmuş başka bir konuyla birleştirildi. Umarım faydalı olur.

ayrıca şöyle bir konu daha var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

626 nın kaputunda  hangi yağı koymanız gerektiğinin işareti olması lazım

25" üstünde 10w30

25"altında 5w30 diye hatırlıyorum.

türkiyedeki tüm ustalar  buna karşı çıkar.  o japonyaya göre abi derler.

araca 200.000 km ye kadar ustalar yarı sentetik 10w40 koydular.. 

200bin de 5w30 tam sentetik koydum. zararından çok faydasını gördüm. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbulda kadıköyde mazda merserler var servis orda sordum 10w40 castrol koyuyoruz dedi antifiriz koyucam arabaya şu an radyatörde hiç yok antifiriz ne önerirsin önümüz kış donmasın motor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şhell antifiriz nasıl acaba kalitelimidir

Organik olanlar varmış kırmızıymız rengi bizim arabalara olurmu veya gerek yokmu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Organik olanlar varmış kırmızıymız rengi bizim arabalara olurmu veya gerek yokmu

Paraflu öneririm. Şu an piyasada satılanların en iyisi.

lukoil 10w-40 kullanan varmı, tavsiye edermisiniz ? metro da 60 tl fiyatı uygun gibi.

Arıkovanı Castrol Mobil Motul ya da Eneos öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

teknik konuda bilgiye ihtiyacım var mazda 626 GLX 1999 model aracıma castrol magnatek motor yağı konmuş bunu kaç kilometrede değiştirmem gerekir.veya castrol magnetekler kaç kilometrede bir değiştirilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, Ali kaplan :

teknik konuda bilgiye ihtiyacım var mazda 626 GLX 1999 model aracıma castrol magnatek motor yağı konmuş bunu kaç kilometrede değiştirmem gerekir.veya castrol magnetekler kaç kilometrede bir değiştirilir.

yukarıdaki mesajlara bir göz gezdirirseniz, sorunuza cevapları bulacaksınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

‎28‎.‎10‎.‎2015 at 19:26, Böcek :

Motor yağı 10-40 kulanmalısınız iyi olur.Motor eski çünkü onların.Antifriz olarak orijinal rengi hangisi ise ondan koydurun hatta komple soğutma suyunu bir kere boşalttırın ve tazeleyin antifirizi iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Ali kaplan :

benim araca 10/40 yağ konuldu radyatör suyu komple boşaltılıp antifiriz (kırmızı olmayandan)  konuldu ustam 5.000 kmde yağ değişimi yapmalıyız dedi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim araca 10/40 yağ konuldu radyatör suyu komple boşaltılıp antifiriz (kırmızı olmayandan)  konuldu ustam 5.000 kmde yağ değişimi yapmalıyız dedi

Saat gibi çalışır :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Merhabalar biraz once bende yag değişimi yaptırdım 20w50 castrol kullanıyorum memnunum yag ve filtre 120 tl ödedim internette yag fiyatlarına baktım 48 tl bir dahaki yag değişimini kendim yapacağım 2 kat para ödemeye gerek yok bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Bu konularda pek tecrübe sahibi değilim aslında ama usta 20_50 koyduruyor ne gibi zarari olur sizce ne yapmaliyim ince kullansam kaçak ihtimali olur mu acaba Hatay Dörtyol da ikamet ediyorum bizim buralar sıcak olur genelde aracim 95 mazda hb 2.0 lpg li

.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...