Jump to content

Mazda CX-3 Lastiği Türkiye'de Yok!

İcemis
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar,

Cx-3 orjinal lastikler 215/50/18 malumunuz. Bu lastikleri 225/55/18 bir lastik ile değiştirmenin araç için bir sakıncası (çamurluklara sürtme, yol tutuş, fren mesafesi vb.) olur mu? Hesaplandığı zaman %4 civarlarında bir değişim söz konusu oluyor, sizlerin de fikrini almak isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, halicik :

Merhabalar,

Cx-3 orjinal lastikler 215/50/18 malumunuz. Bu lastikleri 225/55/18 bir lastik ile değiştirmenin araç için bir sakıncası (çamurluklara sürtme, yol tutuş, fren mesafesi vb.) olur mu? Hesaplandığı zaman %4 civarlarında bir değişim söz konusu oluyor, sizlerin de fikrini almak isterim.

Güvenlik ölçüleri bazında sıkıntı. %4 büyük değişim. Ayrıca lastikler var şuan. Biraz pahalı sadece. 

Yazlık:

Michelin Primacy 3 215/50 R18

Bridgestone Turanza T001 215/50 R18

Falken Azenis FK453 215/50 R18

Continental SportContact 5 SUV 215/50 R18

Kışlık:

Pirelli Sottozero 3 215/50 R18

Continental WinterContact TS 850 P SUV

Nokian WR4

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 saat önce, okkko :

Orjinal ebat, orjinal lastik... yok değil var artık...

https://urun.n11.com/oto-lastik/toyo-proxes-r40-215-50-18-92v-P307113244

23 saat önce, SafaTR :

Güvenlik ölçüleri bazında sıkıntı. %4 büyük değişim. Ayrıca lastikler var şuan. Biraz pahalı sadece. 

Yazlık:

Michelin Primacy 3 215/50 R18

Bridgestone Turanza T001 215/50 R18

Falken Azenis FK453 215/50 R18

Continental SportContact 5 SUV 215/50 R18

Kışlık:

Pirelli Sottozero 3 215/50 R18

Continental WinterContact TS 850 P SUV

Nokian WR4

Cevaplar için çok teşekkürler, ancak araca A/T lastik takmak gibi bir niyetim var ve bulabildiğim tek A/T lastik de 225/55/18 ebatlarında bu yüzden sorun olup olmayacağını merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, halicik :

Cevaplar için çok teşekkürler, ancak araca A/T lastik takmak gibi bir niyetim var ve bulabildiğim tek A/T lastik de 225/55/18 ebatlarında bu yüzden sorun olup olmayacağını merak ediyorum.

Orjinal boyutlarda A/T lastik bulamayabilirsiniz, fakat niyetiniz var böyle bir duruma tavsiyem, 215/60 R16. Hatta belki 215/70 R14 veya 215/65 R15..

225/55/18 hem en büyüyor hemde yükseklik artıyor. Güvenlik açısından gerekli sınırlar içinde değil maalesef. Ayrıca cx-3 biliyorsunuz ağır arazi aracı değil maalesef. Fakat ben kışlık lastik olarak Pirelli Sottozero 3 kullanıyorum. Çıkamadığım dağlı, buzlu çamurlu yol kalmadı. Bir a/t lastik değil ama performansı çok yakın. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Herkese merhaba,

Mazda Cx-3 powersense aracıma yaptığım uygulamadan ve sonuçlarından bahsetmek istiyorum.

Malum 18' olan jantları orjinal 16' lar ile değiştirdim.  Daha sonra bu jantlara 215/65 R16 ölçülerindeki, BFGoodrich All Terrain T/A  lastikleri taktım. Araçta lastik basıncı izleme, adaptif cruise control, şehiriçi fren desteği gibi hiçbir elektronik sistemde sıkıntı yaratmadı. Sürüş hissiyatı veya yol tutuşu olarak da hiçbir olumsuz izlenimim olmadı. Aracı ağırlıklı olarak yayla, köy vb. yerlerde veya düşük hızlarda kullandığım için oldukça memnunum şu ana dek.  Portbagajla birlikte tamamiyle kullanım amacıma uygun bir araca dönüştü diyebilirim.

bfgood.JPG

WhatsApp Image 2019-05-20 at 08.21.33 (3).jpeg

Capture.JPG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, halicik :

Herkese merhaba,

Mazda Cx-3 powersense aracıma yaptığım uygulamadan ve sonuçlarından bahsetmek istiyorum.

Malum 18' olan jantları orjinal 16' lar ile değiştirdim.  Daha sonra bu jantlara 215/65 R16 ölçülerindeki, BFGoodrich All Terrain T/A  lastikleri taktım. Araçta lastik basıncı izleme, adaptif cruise control, şehiriçi fren desteği gibi hiçbir elektronik sistemde sıkıntı yaratmadı. Sürüş hissiyatı veya yol tutuşu olarak da hiçbir olumsuz izlenimim olmadı. Aracı ağırlıklı olarak yayla, köy vb. yerlerde veya düşük hızlarda kullandığım için oldukça memnunum şu ana dek.  Portbagajla birlikte tamamiyle kullanım amacıma uygun bir araca dönüştü diyebilirim.

bfgood.JPG

WhatsApp Image 2019-05-20 at 08.21.33 (3).jpeg

Capture.JPG

Kafa şişiren uğultu ve artan yakıtı da yazmalısın 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Selamlar kolay gelsin. 215 50 18 kışlık lastik olarak aradığımda sadece Michelin alpine çıkıyor, bu lastikleri kullanan varmı memnun musunuz, balon yapma yada benzeri sorunlarla karsilastiniz mi, tanesi 3500 lira civarı. Ya da alternatif öneriniz varmı. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

47 dakika önce, effect :

Selamlar kolay gelsin. 215 50 18 kışlık lastik olarak aradığımda sadece Michelin alpine çıkıyor, bu lastikleri kullanan varmı memnun musunuz, balon yapma yada benzeri sorunlarla karsilastiniz mi, tanesi 3500 lira civarı. Ya da alternatif öneriniz varmı. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

16" Sac Jant + Şık Bir Kapak ve uyumlu ebat kışlık lastik seçenekleriniz çoğalıp maliyetiniz düşebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkiye'deki lastik bayiilerinin/ithalatçılarının/üreticilerinin bu denli fakir lastik çeşidiyle tüketicilere ürün sunmasını ben anlayamıyorum.  Bu biraz tüketiciye saygısızlık veya kaale almama gibi geliyor.  Acaba ülkede otomobil çeşidi ve adedi az diye mi çeşitlendirmeye gitmiyorlar, bilmiyorum.  Dünyada herhangi spesifik bir ebadda onlarca çeşit lastik üretiliyor.  Bunlar Türkiye'de niye yok?  🙁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, effect :

Bu sezonda zor bulursunuz kışlık böyle bir ölçü. Muhtemelen şimdiden alayım fiyat artabilir diye alıyorsunuz ama kasım indirimlerinde petlas, laufenn gibi markaların bu ölçüleri çok daha ucuza bulunabilir.

41 dakika önce, AKayhan :

Türkiye'deki lastik bayiilerinin/ithalatçılarının/üreticilerinin bu denli fakir lastik çeşidiyle tüketicilere ürün sunmasını ben anlayamıyorum.  Bu biraz tüketiciye saygısızlık veya kaale almama gibi geliyor.  Acaba ülkede otomobil çeşidi ve adedi az diye mi çeşitlendirmeye gitmiyorlar, bilmiyorum.  Dünyada herhangi spesifik bir ebadda onlarca çeşit lastik üretiliyor.  Bunlar Türkiye'de niye yok?  🙁

Bu ölçüde lastiğe sahip araba çok az var bu ülkede (hatta sadece CX-3 olabilir kullanan), adam bu araç için çeşit çeşit lastik getirip, bunun masrafına, lastiğin satılmayıp eskime maliyetine katlanmak istemiyor. Bunun yerine müşteri kendisi ara bir ölçüye yöneltiyor veya daha ucuz olduğu için kendi yöneliyor zaten müşteri.

Biz lastikçi olsak biz de böyle yapardık, sonuçta lastikçinin belli bir mal çekme kapasitesi var, daha çabuk giden ölçülerle bunu doldurmak isteyecektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum, bende şimdiden alayım kışa fiyatlar yükselir endişesiyle paniğe kapıldım. 14 bin tl ne demek ya, ne yapacağım bilemiyorum. uygun 16 jant olarak ne alabilirim acaba, o alternatife de bakayım. jant linki varsa önereceğiniz atabilirseniz çok sevinirim. aracı erzurumda kullanacağım için mecbur kışlık lastik almam lazım benim lastikler starmax 215 55 18 pek uyumlu değilmiş aracı alırken 2017 aralıkta bayii ile birlikte tastikciye gidip bunları aldırmıştı. diş durumları gayet iyi lastiklerden memnundum ama sanırım artık yumusaklıgını kaybetti. değişme vakti geldi dedi yazlık lastikleri takan lastikci. tekrardan teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...