Jump to content

Karbon temizliği ( Carbon Clean )

grileo
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Carbon Clearn (Karbon Temizliği) Benzinli ve dizel araçlar için ayrı oluyor, 70 benzinli, 80 dizellerler için fiyatı var. Bence herkez kendi arabasına yaptırmalı ben bugune kadar bütün aldığım arabalara ve çevremdeki dostlarımın arabalarına yaptırdım bitaneside fark yok demedi, kesin sonuç veren bi yöntem..

Uygulanışı, direkt benzin girişinden carbonun verilmesiyle oluyor yani depoya falan konmuyor, önce aracın injektörlerine yada karburatörüne gidiyor orayı temizledikten sonra motor bloguna girerek bütün bloğu tortulardan ve kurumdan arındırıyor, böylelikle daha az yakıt yakmasını ve çekişi artıyor. motorun çalışması bile düzgünleşiyor, özetle araç 1.vites büyüyor. (ayrıyetten enjöktör temizlemek için 60 ytl daha vermenize gerek kalmıyor)

Şimdi şöyle söyliyim, bu tip perf.bujilerinde 4 tırnak bulunuyor, orj, bujide ise tek tırnak vardı, doğal olarak daha fazla ateşleme yapmakta ve katkı sağlamakta. Bende farklı durum söz konusu ben carbon ile motoru temizletip aynı anda bujileri takdırdığımdan çekiş fark edilecek derecede arttı, fakat şimdi bu artışa carbonun ve bujinin % kaç yararı oldu bilmem imkansız, bunu bujiyi söküp deneyerek anlayabilirim. Sonuçta bence takdırmanda yarar var, yakıtı çok etkilemedi açıkcası.

bu carbon clean olayı ne kadara patılıyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 46
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

19

• Selman

3

• grileo

11

• FAMILIA

3

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Evet sıvı halde, özel bir makinası var carbonu pompalıyor, araç çalışır vaziyette oldugundan carbonun itilmesi gerekli, aracın benzin pompası iptal oluyor. benim araca uygulanırken resmi vardı bulabilsem fikir olurdu size ama evdeki pc de kalmış heralde akşam eklerim buraya. Uygulamaya gelince ben başka biyerde daha bulamadım bildiğim ve tanıdığım tek yer İSTANBUL/BAYRAMPAŞADA selçuk ustam var genç bi arkadaş o yapmakta, burdan telefon vermiyim reklam yapmak gibi olmasın, bilgi almak isteyen olursa bana ulaşabilir özelden.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abı sen ıyı dınle bu olayı araba bırdaha 170te takılırsa bu ıhtımalıde goz onunde bulundurursun :D

Bende zaten bir kurum problemi oldu ondan açtım kulağımı dinliyorum ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabiki daha önce 4-5 defa enjeksiyonlu arabalarımada yaptırmıştım, hatta 2001 bravaydı, daha sonra araçla 210 vurdugumda cep telefonuna çekmiştim.. Karburatörlü olarak mazdayı ilk yaptırdım ama gene yararını gördüm..  evet iyi olcak konu karıştı icene..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Heh şimdi oldu eline sağlık..

Bu arada arkadaşlar, cidden bu carbon clean olayı başlı başına bi konu, bu uygulamayı yaymalı ve herkez faydalanmalı. Çoğu sanayide daha bu uygulamadan haberi olmayan ismini duymayan ustalar var ne yazıkki, araç çekişten düşük diye boşyere baskı balata değiştirmedilermi, bujileri değiştirmedilermi nebiliyim artık en son bu araç bukadar gider daha fazlasını bekleme diyenmi olmadı.. :) (brava için konuşuyorum) meger motorun içi örümcek bağlamış.. sonuç mükemmel oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onlar fiyatındanda anlıcağınız gibi çok etkisiz kalıyor, göle maya çalmak gibi.. sonuçta o minik şişeyi koca depoya boşaltıyorsunuz, oysaki carbonda depo iptal oluyor ve direkt carbon makinesine baglanıyor motor ve sadece carbon ile 1 lt kadar benzinle çalışıyor motor (40 dk kadar.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi anlaşıldı..

Depo içine konanları 40.000 de bir kullanmayı tavsiye etmişlerdi bunun süresi nedir ? Ne kadar da bir yapılması tavsiye ediliyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Km olarak unuttum ama ben yaz başı ve kış başı olarak yaptırıyorum, senede birkezde olabilir bence. Dizel araçların kurum sıkıntısı daha çok oldugundan onların daha sık yaptırması lazım benzinliye göre.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biraz devirli kullanın diyorlar bunların yerine, kurum bağlama düşük devirde kullanmaktan kaynaklanıyor diye biliyorum ama emin değilim açıkçası... :)

Bu dediğin doğru abi ama AT araçlarda normal sürersen zaten araç hep düşük devirde kalmak istiyor, erken vites değiştiriyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilemiyorum, belki yasal değil belki, anlaşmaları yok, sonuçta carbon clean da gördügüm kadarıyla özel bir firma tarafından bayilik verilerek yapılıyor, servisin duvarında yazıları vardı ordan biliyorum. Servisi bırakalım herşeyin yanında bir kere insan kendi arabasını bilir nasıl gittiğini, birde bu uygulamadan sonra bakar aradaki farkı görünce zaten devamlı yaptırır ama bi yarar olmasa 2.kez asla gitmezdi kimse.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilemiyorum, belki yasal değil belki, anlaşmaları yok, sonuçta carbon clean da gördügüm kadarıyla özel bir firma tarafından bayilik verilerek yapılıyor, servisin duvarında yazıları vardı ordan biliyorum. Servisi bırakalım herşeyin yanında bir kere insan kendi arabasını bilir nasıl gittiğini, birde bu uygulamadan sonra bakar aradaki farkı görünce zaten devamlı yaptırır ama bi yarar olmasa 2.kez asla gitmezdi kimse.

Ben arabayı 2.el aldım ve ilk zamanlar bazı problemlerim oldu ondan dolayı bazı şüphelerden kurtulmak istiyorum işin gerçeği.

Nanodan sonra bir de bunu sardın başımıza hadi hayırlısı :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...