Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Power mı Reflex mi?

Mazda3Barisss
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

soul motion reflex ve power .. bu donanımları defalarca inceledim defalarca farklarına baktım ama alıcak olsam benim guzunun yanına reflex mt sedan beyazı tercih ederdim çünkü gerçekten power la arasındaki farklar bi xenon dışında o kadar ahım şahım değil yani power olmaz ama power sense olur :D reflex sedan mt beyaz oh mis alırken bide 18 power jantı aldınmı tamamdır :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla bu araç kesinlikle power alınmalı. Varsın konforu biraz düşsün. Öyle söylediğiniz gibi ufak farklar yok ciddi farklar var bence. bi-xenon far, led gündüz farları, gösterge paneli, F1 vites, BOSE müzik sistemi, 18"jantlar, ön-arka park sensörü, far yıkama vs. vs. bunlar diğer markalarda hep extralar. Opsiyonel alsanız 10bin lirayı geçer bunlar. Tekrar düşünün derim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

soul motion reflex ve power .. bu donanımları defalarca inceledim defalarca farklarına baktım ama alıcak olsam benim guzunun yanına reflex mt sedan beyazı tercih ederdim çünkü gerçekten power la arasındaki farklar bi xenon dışında o kadar ahım şahım değil yani power olmaz ama power sense olur :D reflex sedan mt beyaz oh mis alırken bide 18 power jantı aldınmı tamamdır :)

Bana sorarsan sense olmasa bile kesinlikle Power aradaki fiyat farkına eklenen özellikleri koyduğunda zaten hesap ortada

Onu geçtim jant alacaksan ve bose için zaten o fark kendini amorti ediyor

Şöyleki son ses açmadığında bile aynaları oynatabiliyor bu sistem

Bir anım ;

Keneddy caddesinde polis yolu kesmiş ABD dışişleri Bakanı filan geliyor beklemedeyiz

Yurdumun öküz ve cahil insanları kornaya asılıyor ( yol yokuş aşağı bekleyen herkes yolu polisin kestiğini korna çalınaca birşeyin değişmeyeceğinin farkında )

Bir oldu iki oldu kafam şişti yeter yani bekleyeceğin 2 bilemedin 3 dk

Polisin görevi o, o yol kapanacak 7 aydamı doğdunuz be adam diyecektimki elimin altındaki ses tuşunu farkettim

Açtım camları verdim son sesi çevremdeki abartısız 8-9 aracın korna sesini bastırdı

Cahil mal ve öküz olan hatta beyni olmayan organizma kornacılar birden sustu :)

Sonra egoları yüzünden ben sesi kısınca yeniden çalmaya başladılar ama aldıkları ders kendilerininde nekadar aşağılık basit insan olduklarını onlara göstermiş olmam yettide arttı

Şimdi yediniz şaplağı son ses basın kornaya diyerek camı kapatıp pis pis güldüm gıcık oldular :)

Yani demem oki ses sistemi bile Power tercih için bir başlıca sebep

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende geçen gün trafikte sıkıştık Kızılayda, baktım açılacak gibi değil verdim son sesi dünya ile irtibatı kapattım..Camlarda kapalı..Herkes dışarıdan içeri bakıyor hiçççç umrumda olmadı... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

Motion'a param yetti diyerek, ciddi olarak sormak istiyorum; motion ile reflex arasında sizi cezbeden nedir? (: Şahsen bose ses sistemi için 5 binim olsa fark verebilirim. motion'daki far probleminden dolayı binde xenon'a veririm. park sensörü falan derken kesinlikle reflexi atlar power'a devam ederim (:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Reflex ve Power arasında fazla bir fiyat farkı yok.Power ın donanımı daha fazla.Fiyat farkının yanında artıları göz ardı edilemez.Farlar.İç krom döşeme.aktif sürüş ekranı,Bose 9 hoperlörlük sistem, daha ne olsun...

Reflex ve Power arasında fazla bir fiyat farkı yok.Power ın donanımı daha fazla.Fiyat farkının yanında artıları göz ardı edilemez.Farlar.İç krom döşeme.aktif sürüş ekranı,Bose 9 hoperlörlük sistem, daha ne olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

edilebilir :)

Abi nasıl edilebilir ? Bu iki donanım arasında gidip gelen biriyim. Sırf biraz daha atik olması için arabanın manual seçeneğini alacak olan kişilerdenim. Kadran konusunda power ama reflex alırsam direk powerı elerim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi nasıl edilebilir ? Bu iki donanım arasında gidip gelen biriyim. Sırf biraz daha atik olması için arabanın manual seçeneğini alacak olan kişilerdenim. Kadran konusunda power ama reflex alırsam direk powerı elerim :D

Power refleksten daha gelişkin sistemler barındıran bir araç. bu fiyat farkına değer üzerine birde gaza gelip sense de alınır :)

Yani para varsa alınır. Yoksa daha azına tav olunur oda yoksa 2 el alınır. oda yoksa eski model işinizi görür... böyle gider bu.....

Daha çok paramız olsa mazda 6 ya bakarız vs vs

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim sense alacak param vardı. Aracı test ettikten sonra kesinlikle manuel istiyorum dedim. Ben de bose ve xenon'u çok isterdim fakat performans beklentim daha ağır bastı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim sense alacak param vardı. Aracı test ettikten sonra kesinlikle manuel istiyorum dedim. Ben de bose ve xenon'u çok isterdim fakat performans beklentim daha ağır bastı. 

Bende de aslında jaguar xf alacak para vardı ama performans ve tasarım beklentim ağır bastı :) Çok iyi anlıyorum seni

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı düşüncedeyiz performans benim içinde önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı düşüncedeyiz performans benim içinde önemli.

Yahu neyin performansı araba nerden baksan 1,5 motor 120 beygir. sense alsan hani biraz ağırlık olur belki bir 0.05 saniye filan gecikir.

otomatikte de en fazla 1 saniyedir olay onu da takıntılıysanız kulakçıklar üzerinden vites atarsınız.

hani duyanda 500 beygirlik bir araba üzerinden konuşuyoruz sanır.

Altı üstü 1,5 motor bir c segmenti bir aile tipi sedan bu yahu.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

0 - 100 km/s verileri arasında 1.3 saniye fark var. Bu da performans karşılaştırması yapmak için elle tutulur bir değer.

Anlıyorum anlıyorum. Siz sırf performanstan power ve sense almadınız .. Yoksa dükkan sizin.

bende sırf tasarımdan jaguar almıyorum :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yahu neyin performansı araba nerden baksan 1,5 motor 120 beygir. sense alsan hani biraz ağırlık olur belki bir 0.05 saniye filan gecikir.

otomatikte de en fazla 1 saniyedir olay onu da takıntılıysanız kulakçıklar üzerinden vites atarsınız.

hani duyanda 500 beygirlik bir araba üzerinden konuşuyoruz sanır.

Altı üstü 1,5 motor bir c segmenti bir aile tipi sedan bu yahu.

Ben rica ediyorum sizden gelin aracımı kullanın :). Benim öyle çok bir performans beklentim yoktu. Olsaydı daha ucuz FR leon alırdım. Yanlış anlamayın belki yaşınızdan dolayı çok fark etmiyor olabilir size. Fakat 16" jantların da etkisiyle bariz fark var arada.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben şunada bi anlam veremiyorum. manuel daha performanslı falan diyorlar ya, ışıklarda yani kalkışlarda aynadan izliyorum herkesi. nasıl daha düşük oluyor at anlamak mümkün değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...