Jump to content

Araba alçaltma?

greypratica
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest mustafa_g

mrh. arkadaşım. sana şu şekilde yardımcı olabilirim,benim mazda 323 var. arabam orjinal haliyle duruyordu fakat indirmek istedim ve yaptım. harika oldu. yaptığım işlem. 4 helazyonu söktüm ve ısıttım helazyonlar kıpkırmızı oldu ve bunları o halde mengeneye taktım ve yay arasını daralttım. soğuduktan sonra taktım görüntü mükemmeldi. ve arabam yer seviyesinden 5 cm yükseklikteydi. ayrıca aracımında yumuşadığını hissettim. çok kolay işlem. sende denemelisin. unutma! sakın amatisörleri torna yaptırıp aracını indirme!

soru: ısıl işlemden geçirilmiş demir/çelik yapısında bozulma olur mu?

soru: ısıl işlemden geçirilerek sıkıştırılmış yayları her biri aynı milimetrik miktarda mı sıkışır?

soru: siz arabanızı bu şekilde alçaltırken, yol tutuşunu ne kadar bozduğunuzu veya iyileştirdiğinizi test ettiniz mi?

soru: orjinal amortisörlerle araç 3cm.den fazla alçaltıldığı zaman araç esnediğinde amortisörlerin dibe vurarak konfor ve güvenliği ne kadar bozduğunu biliyormusunuz?

soru: siz arabanıza hep yalnız mı binersiniz?

şahsen ben bu şekilde alçaltılmış bir arabaya çocuklarımı, eşimi ve sevdiğim diğer insanları bindirmem. yazdıklarım size karşı yazılmış gibi gözükse de aslında bu tarz yanlış uygulamalar yapıp hem kendi hem de diğer insanların hayatının riske atılmasına karşı bir duruştur ;):)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Senin araba da ALÇAK mı?

benim araba kendinden ALÇAK ama kafamda hep 3cm lik yay takmak var. Bu haliyle arkaya 2 kişi oturunca fazla esniyor yaylar. 3cm ile arabayı biraz daha sertleştirmek istiyorum fakat o zaman da hem sert yay hem de 50 yanak lastiklerle hepten kütük gibi olacak diye çekiniyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

...hem sert yay hem de 50 yanak lastiklerle hepten kütük gibi olacak diye çekiniyorum :)

Hiçbişey olmuyo merak etme
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben kullanmıyorum ama Elmas hergün kullanıyor.

Ve daha evvelden de bahsettiğim gibi yol güzergahımdaki hiç bir yerde bir problem yaşamadım zaten.O yüzden gerisi boş. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sakalımda var ama inandıramıyos kimseyi :D yay takın arabanın altını vurmayacaksınız bi yere bidaa..

toplantıda şunu yapın bi olayı gözlemlemis olursunuz.. bi yaylı arabanın öndeki iki tekerini tümsek gibi bi yükseltiye cıkarın bide yaysız daha dogrusu standart yaylı bi arabanın ön iki tekerini tümsegin üstüne cıkarın.. sonra bakın aracların altına hangisinin yerden yüksekligi daha fazla :) standart yaylarla iyice cökerken araba sert yaylar arabayı dimdik yüksekte tutuyor olacak..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

sakalımda var ama inandıramıyos kimseyi :D yay takın arabanın altını vurmayacaksınız bi yere bidaa..

aksakallı olmadıkça inanmayız sana :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 6 ay sonra ...

biraz geç olacak ama kesme değilde tornalık bir işlem öneririm sana helezon yatağını (amortisör tarafı) 3-4 cm kadar aşağı çekebilirsin bu işlemde helezonun zarar görmez işlemi sadece amortisöre uygulayacaksın taşlama ve kaynak işi war o kadar tabi bu ölçüler yeterse daha fazlası için spor yay seti en idealidir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

biraz geç olacak ama kesme değilde tornalık bir işlem öneririm sana helezon yatağını (amortisör tarafı) 3-4 cm kadar aşağı çekebilirsin bu işlemde helezonun zarar görmez işlemi sadece amortisöre uygulayacaksın taşlama ve kaynak işi war o kadar tabi bu ölçüler yeterse daha fazlası için spor yay seti en idealidir

Ördek, sözünü ettiğin yöntemle alçaltılmıştır :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...