Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Dizel Silindir Arızası

NurettinKocak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar aracımla yolda seyrederken arıza lambası ve aracın kaydığı bi ışık yandı sağa çektim araca gazı verdiğim zaman araç titremeye başladı. Daha sonra kendiliğinden düzeldi ama ertesi gün yine aynı arızayı yaptı. Aracı sanayiye götürdüm bilgisayara bağlandı ve 4. Silindir yüksek ve alçak taraf kısa devre diye bi sorun tespit etti. Adam mazda ustası olmadığı için yapamaö dedi. Önerileriniz nedir arıza yapmaz diye mazda aldım 4 ayda 2. Aızası ne yazık ki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın P arıza kodunu öğrenin. Enjektör kısa devre mi yaptı acaba?

İstanbuldasınız, yetkili servise ya da Adem ustaya niye uğramıyorsunuz? 3 senelik aracı sanayide Mazda'dan anlamayan ustalara ellettiyseniz herşey olabilir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbuldasınız, yetkili servise ya da Adem ustaya niye uğramıyorsunuz? 3 senelik aracı sanayide Mazda'dan anlamayan ustalara ellettiyseniz herşey olabilir.

Mutlu noktasından virgülüne kadar katılıyorum sana. İstanbul gibi veli nimet bir şehirde yaşıyoruz, biz Mazda kullanıcıları. Hem Avrupa hem Anadolu yakasında ister özel ister yetkili çok kaliteli servisler var. Değil 3 yıllık 10 yıllık bile olsa, Mazda ustası olmayan adama aracımı teslim etmem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar aracımla yolda seyrederken arıza lambası ve aracın kaydığı bi ışık yandı sağa çektim araca gazı verdiğim zaman araç titremeye başladı. Daha sonra kendiliğinden düzeldi ama ertesi gün yine aynı arızayı yaptı. Aracı sanayiye götürdüm bilgisayara bağlandı ve 4. Silindir yüksek ve alçak taraf kısa devre diye bi sorun tespit etti. Adam mazda ustası olmadığı için yapamaö dedi. Önerileriniz nedir arıza yapmaz diye mazda aldım 4 ayda 2. Aızası ne yazık ki

bn olsam özel bir ford servisine götürürdüm..sonucta aracın motoru mazda motoru olmadıgından mazda ustası olması bi yarar sağlamaz kanımca.ayrıca ford piyasada bolca bulunan bir arac hergün o motora dokunan bir ustaya gitmek,sonuca daha kolay ulastırabilir..tabi benimkisi sadece bir fikir diğer arkadaslarımızın dediği gibi mazda özel yada yetkili servisinide tercih edebilirsinz.geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bencede ford servisine uğrayabilir,  hatta citroen peugeot   ustaları da yardımcı olabilir. 

yanılmıyorsam mazda 3 de ki dizel motorun kullanıldığı araçlar : 

Ford FiestaFord FocusFord C-MaxFord FigoFord BantamMazda3Mini Cooper DCitroën C2Citroën C3Citroën XsaraCitroën C4Citroën C4 PicassoCitroën C5Peugeot 206Peugeot 207Peugeot 307Peugeot 308Peugeot 3008Peugeot 407Volvo C30Volvo S40Volvo V50,Citroën BerlingoPeugeot PartnerMini Cooper

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adem usta kimdir nerdedir?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Floryadaki yetkili servise götürdüm bi seferinde. Bana yaklaşık olarak 12bin lira fiyat çıkardılar. Arızayı 900 liraya yaptırdım. Yetkili serviste ustalık yok tamir etmek yok en ufak bir arızada arabanın komple her şeyini değiştiriyorlar. Arızayı da tespit edemediler kaldı ki. Ben arabamı almak istiyorum yaptırmayacam dediğimde de 300 lira arıza tespit ücreti vermek zorundasınız dediler. Dedim neyi tespit ettin de neyin parasını istiyorsun vermedim tabiki de ama çok büyük zorluk çıkardılar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Floryadaki yetkili servise götürdüm bi seferinde. Bana yaklaşık olarak 12bin lira fiyat çıkardılar. Arızayı 900 liraya yaptırdım. Yetkili serviste ustalık yok tamir etmek yok en ufak bir arızada arabanın komple her şeyini değiştiriyorlar. Arızayı da tespit edemediler kaldı ki. Ben arabamı almak istiyorum yaptırmayacam dediğimde de 300 lira arıza tespit ücreti vermek zorundasınız dediler. Dedim neyi tespit ettin de neyin parasını istiyorsun vermedim tabiki de ama çok büyük zorluk çıkardılar.

mazda beka mı oluyor floryadaki bilmiyorumda birkez bende oraya gittim..bir sorunum vardı 800e yaparız ve tam sorun gitöeyebilir gibi muallakta kaldı bende istemedim arıza tespit istediler 100lira))))

sana arızayı ben söledim,800den arıza tespit parası düş demediğime dua et dedim çıktı..mazda subaru bayisiydi

sevdiğim markaların bu şekilde işletilmesi acı verici ama maalesef böle

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda beka mı oluyor floryadaki bilmiyorumda birkez bende oraya gittim..bir sorunum vardı 800e yaparız ve tam sorun gitöeyebilir gibi muallakta kaldı bende istemedim arıza tespit istediler 100lira))))

sana arızayı ben söledim,800den arıza tespit parası düş demediğime dua et dedim çıktı..mazda subaru bayisiydi

sevdiğim markaların bu şekilde işletilmesi acı verici ama maalesef böle

Aynen öyle bekaydı. Servislerin yüzünden istediğimiz marka model arabalara binemiyoruz ne yazık ki. Adeta yankesicilik yapıyorlar insanların zor durumundan istifade ediyorlar. Ben şahsen bu arabamı satacağım ve bir daha mazda almayı düşünmüyorum çok büyük hayal kırıklığına uğradım...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen öyle bekaydı. Servislerin yüzünden istediğimiz marka model arabalara binemiyoruz ne yazık ki. Adeta yankesicilik yapıyorlar insanların zor durumundan istifade ediyorlar. Ben şahsen bu arabamı satacağım ve bir daha mazda almayı düşünmüyorum çok büyük hayal kırıklığına uğradım...

Hangi marka alırsanız alın bu servis sorunları var hep. Opelde 2-3 servis iyi deniliyor. Ha keza Toyota'da da sorun yaşayan bir sürü kişi var. Benim Mazda'm servis bakımlı ama Evo'da yapılan son bakımda direksiyon hidroliği sonuna kadar konulmuştu. vs bu tür şikayetler uzar gider. VW de de var, Fiat'da da var. 

İstanbul gibi bir yerdesiniz, düzgün servis bulasıya kadar deneyeceksiniz şansınızı, bir sürü servis var haliyle. Ya ben napayım? İkamet ettiğim yerde hiç bir yetkili servis yok. Prins takılmış aracımı sevinerek aldım ama Prins'ten anlayan usta yok burada. Hem araba hem de lpg için Ankara'ya gidip geliyorum.

Mazda'nın ustası yok, 2. eli yok diye almasaydım şu anda trim sesleriyle dolu takoz Toyota'ya 2. eli var, ustası var ama diye biniyor olacaktım.

Bu insanlar nasıl böyle ufacık şeylerden araçlarından soğuyor, hayal kırıklığına uğruyor şaşıyorum gerçekten. Toyota'nın D4D hatalı üretim serisine denk gelmiş olanlar, VW'nin ilk DSG serisine denk gelmiş olanlar napsın?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle sizin aracın arızasının mazda markasıyla alakası yok motor ford motoru.motor harici bir bozulmada mazda ustası ve mazda parçası almanız gerekecek.suanki arızanız için ford servisini tavsıye ederim..en ufak bir bozulmada birdaha o markaya binmem deniyorsa örnek vereyim.dedem sıfır fluence aldı otomatik sanzıman(2014 model)arac 2 kez sanzuman sebebıyle kendını kitledi çekiciyle ernaz yetkili servise kadar çekil her iki arızadada 2gün yattı ve 1200gibi rakam ödedi arıza bası..simdi bu demek değilki fluence rezalet araba..dedemın aldığı sansız bir arac o kadar..en ufak bişeyi arıza yaptı diye aracyan soguyacksak valla bisikletten öte bişeye binemeyiz diyorum

ha bekanın 800istediği işi ömründe mazda görmemiş usta 50 liraya yaptı oda ayrı mesele)))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar buraya yazmayı unuttum. Aracımdaki sorun motor beyninden enjektöre giden soketten bir telin işlevini yitirmesiymiş ve bu nedenle temassızlık oluyormuş. Böyle olunca da 4. Silindir çalışmıyor ve araç tekleme yapıyormuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...