Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Ön Izgaradaki Kırmızı Şerit

ilhan mercan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

ızgaradaki kırmızı şeriti mazda da gördüm birde dün evin önünde bir mercedes te.Yaptıran var mıdır?Memnun mudur?Paylaşabilir misiniz?

Forumda yaptıran yok. En azından böyle bir uygulama yapıpta, bunu forumda paylaşan yok.

Memnunmudur derken tam olarak neyi kast ettin anlamadım.

Bir lastik, bir jant vs olsa sürüş güvenliği konforu vs yorumlanabilir.

Bu uygulama tamamen görsel. Görsel açıdan memnunmusun diye soruyorsanda. Bu durumda görecelidir.

Çift taraflı banttan oluşan, renkli şerit.

Yollarda ki şahinlerin çoğunda var yıllardır. Minibüsçülerin iç kabinde vaz geçilmez aksesuarıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda yaptıran yok. En azından böyle bir uygulama yapıpta, bunu forumda paylaşan yok.

Memnunmudur derken tam olarak neyi kast ettin anlamadım.

Bir lastik, bir jant vs olsa sürüş güvenliği konforu vs yorumlanabilir.

Bu uygulama tamamen görsel. Görsel açıdan memnunmusun diye soruyorsanda. Bu durumda görecelidir.

Çift taraflı banttan oluşan, renkli şerit.

Yollarda ki şahinlerin çoğunda var yıllardır. Minibüsçülerin iç kabinde vaz geçilmez aksesuarıdır.

zaten burada paylaşılmış olsaydı,mutlaka forumda yorumları okuyup fikir sahibi olabilirdik.Memnuniyete gelince,malzemenin kalitesi ile alakalı bir soruydu.bahsettiğim arakdaş foruma kayıtlı bir arakadaş,burada yayımlamamış ama başka bir  forumda paylaşılşılmıştı,belki burada da paylaşabilir.Bizlerde bilgi edinmiş olabiliriz.Şahin ve dolmuşlarda görmedim,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zaten burada paylaşılmış olsaydı,mutlaka forumda yorumları okuyup fikir sahibi olabilirdik.Memnuniyete gelince,malzemenin kalitesi ile alakalı bir soruydu.bahsettiğim arakdaş foruma kayıtlı bir arakadaş,burada yayımlamamış ama başka bir forumda paylaşılşılmıştı,belki burada da paylaşabilir.Bizlerde bilgi edinmiş olabiliriz.Şahin ve dolmuşlarda görmedim,

İkinci dediğim yaptırıpta paylaşım durumu olmamış.

Malzeme kalitesine gelince. Tamamen mantık yürüterek yorumluyorum. İsterse dünyanın en kaliteli plastik malzemesi ile dünyanın en iyi çift taraflı bantına sahip olsun. Yeri gelecek 40-45 derece sıcaklığa, yeri gelecek eksi derecelere maruz kalacak. Bunun birde yağmuru, karı, çamuru, rüzgarı var. Kaldı ki aracın önünde olacağı için inanılmaz bir rüzgara ve sıcaklığa maruz kalacak. O yüzden ömür boyu sorunsuz kullanman çok zor. Sıcak yada soğuk silikonla belki direnç kazandırılabilinir. Ama bu takviye bile onu sorunsuz kullanabileceğin bir anlamına gelmez.

Peki tüm bunlar bu uygulamayı yapmaman için bir gerekçe mi?

Hayır değil elbet.

Sorun çıktığı zaman, sorun çıkan bölgeye çift taraflı bant veya silikon takviyesi yapman gerekecek. Eğer tabi ben üşenmem dersen. Çünkü şahsen ben üşenirim.

Belkide ben çok pimpirikliyiyim, kim bilir belki de hiç sorun çıkmayacak.

Gerçi sorun çıksa da zaten çok önemsiz bir sorun......

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İkinci dediğim yaptırıpta paylaşım durumu olmamış.

Malzeme kalitesine gelince. Tamamen mantık yürüterek yorumluyorum. İsterse dünyanın en kaliteli plastik malzemesi ile dünyanın en iyi çift taraflı bantına sahip olsun. Yeri gelecek 40-45 derece sıcaklığa, yeri gelecek eksi derecelere maruz kalacak. Bunun birde yağmuru, karı, çamuru, rüzgarı var. Kaldı ki aracın önünde olacağı için inanılmaz bir rüzgara ve sıcaklığa maruz kalacak. O yüzden ömür boyu sorunsuz kullanman çok zor. Sıcak yada soğuk silikonla belki direnç kazandırılabilinir. Ama bu takviye bile onu sorunsuz kullanabileceğin bir anlamına gelmez.

Peki tüm bunlar bu uygulamayı yapmaman için bir gerekçe mi?

Hayır değil elbet.

Sorun çıktığı zaman, sorun çıkan bölgeye çift taraflı bant veya silikon takviyesi yapman gerekecek. Eğer tabi ben üşenmem dersen. Çünkü şahsen ben üşenirim.

Belkide ben çok pimpirikliyiyim, kim bilir belki de hiç sorun çıkmayacak.

Gerçi sorun çıksa da zaten çok önemsiz bir sorun......

Bende öyleyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende öyleyim.

Bende öyleyim derken ? Titiz mi ? Üşengeç mi ?

Aşağıda ki konular hakkında  halen kararsız mısın ?

http://www.mazdaclubtr.com/topic/21420-3nesil-mazda3-arka-tampon-ve-sis-far%C4%B1-piyano-black-kaplama/page-1#entry505813

http://www.mazdaclubtr.com/topic/21813-3-nesil-mazda-3-i%C3%A7in-karter/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ayrıca vites üzerine tesbih ve koltuklara boncuktan örtüde tavsiye edilir... arka camın önüne sallanan köpek dicem ama nedense bu faydalı uygulama kullanılmaz oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

titiz,üşengeçlik değil.araca zaten yapacağım birkaç kalem bir şey var oda orijinal parça olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

titiz,üşengeçlik değil.araca zaten yapacağım birkaç kalem bir şey var oda orijinal parça olacak.

3.Nesil Mazda 3'ler bence bir tasarım harikası. O yüzden çok fazla bir şey yapmaya da gerek kalmıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3.Nesil Mazda 3'ler bence bir tasarım harikası. O yüzden çok fazla bir şey yapmaya da gerek kalmıyor. 

Şunu da göz ardı etmeyelim  mazda tasarıcımları bizden zevkliler yapılacak herşeyi yapmışlar.. illa arabayı değiştirecekseniz mazda resmi askesuarlar sunuyor onları alın.

Çünkü pek çoğumuz arabayı güzelleştireceğim derken berbat ediyor. arabayı ucuz gösteren şeyler yapıyor. Arabanın sağına soluna kırmızı boya sürmek ne arkadaşlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şunu da göz ardı etmeyelim  mazda tasarıcımları bizden zevkliler yapılacak herşeyi yapmışlar.. illa arabayı değiştirecekseniz mazda resmi askesuarlar sunuyor onları alın.

Çünkü pek çoğumuz arabayı güzelleştireceğim derken berbat ediyor. arabayı ucuz gösteren şeyler yapıyor. Arabanın sağına soluna kırmızı boya sürmek ne arkadaşlar :)

Abi yok bu durum tamamen bir hoby. Zevk ve renk meselesi. Kişiden kişiye değişir...Benim güzel bulduğum şeyi sen beğenmezsin. Senin beğendiğin şeyi, ben beğenmem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi yok bu durum tamamen bir hoby. Zevk ve renk meselesi. Kişiden kişiye değişir...Benim güzel bulduğum şeyi sen beğenmezsin. Senin beğendiğin şeyi, ben beğenmem.

Honda'nın bir resmi modifikasyon firması vardı. Mugen isteyen oraya teslim ediyordu arabayı ve cidden zevkli ve güzel işler yapıyorlardı.

Mazda'nın böyle firması yok mu... ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Honda'nın bir resmi modifikasyon firması vardı. Mugen isteyen oraya teslim ediyordu arabayı ve cidden zevkli ve güzel işler yapıyorlardı.

Mazda'nın böyle firması yok mu... ?

Abi modifiye konusunda ülkemiz çok geri. Olan firmalarda apaçi sitili uygulamalar yapıyorlar. :D

Yurt dışında bu konuda çok iyiler. Şimdi hatırlamadığım bir Digitürk kanalında, bir otomobil programı izliyorum. Adamlar kişiden otomobilini alıyorlar. Atıyorum 10-15 gün süre istiyorlar. Aracı tepeden tırnağa hem yeniliyorlar. Hemde modifiye ediyorlar. Ağzım açık izliyorum resmen. Biz daha kıçı kırık bir spoileri doğru düzgün yaptıramıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen,biz bu konuda çok yol almamız lazım.Serviste bile bir iki aksesuar anca var,onda da alternativin yok.bir spoiler takmak istiyorsun,renk siyah beyaz yok(aracın gövde rengine),alt spiler istiypsun o da siyah.fiyat konusunda da bahalı.hemen yaptırayım diyemiyorsun.dışarıda yaptıralanların çoğunda sorun çıkıyor,ya boya tonunda farklılık oluyor,yada sonrada çatlama olması gibi.Fiyat makul tutup,üründe çeşitlilik yapsalar,inan aracı alırken çoğu insan birkaç şey taktırıp öyle çıkar servisten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...