Jump to content

Hangi Marka LED - LCD TV'yi Kullanıyorsunuz ?

İlhan
 Paylaş

50 oy

1. 1. Hangi Marka LED - LCD TV'yi Kullanıyorsunuz ?

• Sony
      5
    • Philips
      8
    • Samsung
      12
    • LG
      15
    • Toshiba
      1
    • Sharp
      0
    • Panasonic
      5
    • Pioneer
      0
    • Vestel
      4
    • Beko
      0
    • Arçelik
      2
    • Diğer
      2

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Hemen, hemen her birimizin evinde vardır Plazma-Lcd yada Led Tv. Forum olarak teknoloji bölümünde yer yer fayda sağlayabilecek anketler oluşturuyoruz.

Tv konusu da bu anlamda fayda sağlayabilir.

Anketi başlatan olarak ilk yanıtlayan da ben olayım.

Şahsen elektronik eşya konusunda biraz marka fanatikliği vardır bende. Bu konuda kabul ediyorum biraz eski kafalıyımdır. Öyle ki günümüzde çok daha fazla özelliğe sahip ve çok daha hesaplı markalar varken. Ben yinede hep tercihimi Sony'den yana yaparım. Bir iki özelliği eksik olsun, ama Japon olsun, ve Sony olsun derim. 

Bu konuda sizlerin tercihi nedir ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

PHILIPS

SONY konusunda sana katılmakla beraber o eski şaşalı günlerinden bir hayli uzak

Kesinlikle haklısın abi. Özellikle Samsung, bir çok cihazda olduğu gibi. Televizyon sektöründe de, piyasayı alt üst etti. Sony bu konuda çok geride kaldı diyebilirim. Tv sektöründe bildiğim kadarıyla küçülmeye bile gitti. 

Bu arada Philps'te benim için çok değerli bir markadır. Sony olmasa büyük olasılıkla yöneleceğim markadır Philips.

Samsung ve Lg markalarına bir türlü ısınamadım nedense. Halbuki özellik olarak daha donanımlılar ve daha hesaplılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok ilhan kardeşim. .. Neredeyse garantisi bitmek üzere cihazın :)

Ayrıca yazmayı Unuttum 6 ay kadar öncede lg aldım. Ama açık söylemek gerekirse vestel in görüntüsü daha güzel lg den.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok ilhan kardeşim. .. Neredeyse garantisi bitmek üzere cihazın :)

Ayrıca yazmayı Unuttum 6 ay kadar öncede lg aldım. Ama açık söylemek gerekirse vestel in görüntüsü daha güzel lg den.

Vallahi süper hafıza abi, tebrikler.

Şöyle bir şey duymuştum, ne derece doğrudur bilmiyorum. Bir çok Tv markası, Led panellerini Lg'den tedarik ediyormuş. Ve yine yanlış hatırlamıyorsam Vestel'de, Lg'den tedarik ediyormuş.

Yakın zamanda Burak abi bir Led tv arayışındaydı, onunla konuşmuştuk bu konuları sanki. Forumdan Ali bu konuyu görürse, eminim yorum yapacaktır. Kendisinin uzmanlık alanı Tv çünkü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 yıldır Samsung Led Tv kullanıyorum. Çok memnunum ilk çıktığında almıştım biraz şüpheyle de bakmıştım ama cidden çok başarılı bir Tv

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir teknoloji firmasında çalıştığımdan evrazon nickli abimiz çok güzel bir ürün almışsın.  Televizyon benim konu güzel olmuş ilhan abi :) Finlux, axen, lg, samsung kullanıyorum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

PHILIPS, hafızam beni yanıltmıyorsa sadece aydınlatma işinde 120 yıldır sektörde

lamba,led lamba ve yüksek güçlü led lambalarda ise dünyada 1 numara

diğer tüketici ürünlerinde ( ev kadınlarının daha çok bildiği alanlarda yani :) ) de sektörde iyi bir konumda 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Philips eski şaşalı günlerinde değil. Tenkolojik atakları uzun zamandır yapamıyor (tv için). Sağlam ürünleriyle tanınır ancak teknlooji o kadar hızlı değişiyo rki hiç bir tv yi artık uzun kullanmıyoruz.

Koreli firmalar TV sektörünün lideri daha kaliteli daha teknolojik ve daha ucuz Tv ler üretiyorlar. Sony'i batırmak üzereler. Philips'in sonu farklı olmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben led-lcd çok yakıyor diye tüplü kullanıyorum.

Çok büyük fark yok artık hepsi tüketime önem veriyor. Gelecekte en çok satılacak televizyon vestel Türkiyede şimdiden söyliyim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi süper hafıza abi, tebrikler.

Şöyle bir şey duymuştum, ne derece doğrudur bilmiyorum. Bir çok Tv markası, Led panellerini Lg'den tedarik ediyormuş. Ve yine yanlış hatırlamıyorsam Vestel'de, Lg'den tedarik ediyormuş.

Yakın zamanda Burak abi bir Led tv arayışındaydı, onunla konuşmuştuk bu konuları sanki. Forumdan Ali bu konuyu görürse, eminim yorum yapacaktır. Kendisinin uzmanlık alanı Tv çünkü.

Çok büyük fark yok artık hepsi tüketime önem veriyor. Gelecekte en çok satılacak televizyon vestel Türkiyede şimdiden söyliyim :D

Ali bu konuda bir bilgin var mı ? Bilgi sahibi misin ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Led tv ler en az elektirik harcayan tv lerdir. Tabi daha iyisi oled ler

şaka yapmıştım ben ya tüplü lpg hesabı :)

Yok Pan abi Tüp denilmesine dayanamıyor..Her türlü tüpe karşı kendisi. :D

Gerçi Pan abiye tüp sözümde var ama... :fiuw:  :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ali bu konuda bir bilgin var mı ? Bilgi sahibi misin ?

Abi bilgim varmı derken en azından piyasadaki büyük firmalardan tanıdıklarım ve kendimde bu işin içinde olduğumdan görünen bu benim değerlendirmem. Satışlara bakarsak yine ben haklı çıkıyorum. Lg ve samsung bu sene fiyat olarak eski serilere göre yüksek kaldı devlet yerli üretimi destekliyecek ve zam geldiğinde zaten otomatik olarak satışlar yerliye daha çok kayacak. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...